Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Galeria naszych akwariów


060l - Paweł Niedziela - aktualizacja 04.10.2010



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



Akwarium: 60l 57 x 35 x 30 zalane 10.2008
Oświetlanie: 2 x 15W T8 - Sylvania 830 (środek), Sylvania Gro Lux (tył) (10h/dobę)
Filtracja: Filtr Eheim Professionel 2224
Podłoże: Aquabotanique Biogrunt + żwirek
Nawożenie: EI, podmiana co tydzień 50%, nawozy KNO3, KH2PO4, K2SO4, MgSO4x7H2O, MIKRO Intermagu. Dawki tygodniowe NO3 - 12 mg/l, PO4 - 3mg/l, K - ok. 12mg/l, Mg - 4mg/l, Fe - 0.4mg/l, CO2 z butli wysokociśnieniowej (włączany 3h przed zapaleniem światła i wyłączany 1h przed zgaszeniem, pH = 6.5 - 6.7 odczyt z pH metru, nie stabilizowane nim, kH=7, wg. wodociągów Ca - 42mg/l Mg - 6mg/l), dyfuzor ze spiekem wewn.
Flora: Bacopa Caroliniana , Hygrophila Polysperma Sunset, Sagittaria Platyphylla, Rotala Rotundifolia, Rotala Rotundifolia Green, Heteranthera zosterifolia, Hemianthus micranthemoides, Didiplis diandra, Staurogyne sp., Ludwigia Acurata, Cryptocoryne

Fauna: 6x (Paracheirodon simulans) - Neon Niebieski, 4x - Zwinnik Blehera, 2x - krewetki Amano

Obrazek
Ostatnio edytowano 04 paź 2010, 10:01 przez paweln, łącznie edytowano 31 razy

paweln


28 cze 2009, 20:48   (#2)  

Witam,

Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy po otworzeniu tego postu, to.... nie trzeba wydać fortuny na np. ADA Amazonię aby mieć zdrowe i pięknie wybarwione rośliny!
Pawle, twoje akwarium to ewidentny dowód na to!
Gratulacje i szacunek.

Ps. Napisz coś o podłożu.

Avatar użytkownika
zvirus
Aktywny użytkownik

Posty: 534
Dołączył: 31 sty 2008, 22:32

28 cze 2009, 21:22   (#3)  

Uzupełniłem informacje w pierwszym poście odnośnie podłoża.
W akwarium jest tylko żwirek - pod korzenie hygrophili zapodałem raz nawóz w pałeczkach co dostałem jako gratis (5 sztuk) przy zakupie roślin w sklepie kasandra. Jak się z nimi kontaktowałem to twierdzili że już tego nie mają i to był produkt rataja. Na stronie rataja jednak nic takiego nie znalazłem.
Zakupiłem więc ostatnio pałeczki Filtus'a. Jednak to co widać na zdjęciach to nie efekt ich stosowania a jedynie nawożenie kolumny wody.

Swoje akwarystyczne doświadczenia postanowiłem stopniowo zdobywać. Stwierdziłem że zacznę od najprostszych rozwiązań, czyli żwirek. Za niedługo zbliża się remont pokoju i postanowiłem iść o krok dalej czyli podczas przeprowadzki akwarium zapodam Biogrunt pod ten żwirek. Kiedyś przyjdzie i czas na Amazonie - chciałbym mieć porównanie ...

Dzięki za fajny komentarz!

paweln


11 sie 2009, 08:56 Aktualizacja  (#4)  

Po dołożeniu biogruntu pod żwirek oraz zmianie filtra (wszystko powiązane z remontem pokoju) rośliny odbiły się i ruszyły do przodu. Aranżacja finalna nie jest jeszcze gotowa bo nie uzyskałem jeszcze pełnego zagęszczenia.
Wciąż nie mogę dojść czemu w starszych liściach Hygrophili wyskakują dziury i roślina gubi te liście.

2009-08-10
Obrazek

paweln


11 sie 2009, 09:05 Re: Aktualizacja  (#5)  

paweln napisał(a):Wciąż nie mogę dojść czemu w starszych liściach Hygrophili wyskakują dziury i roślina gubi te liście.

Za niski poziom makro?
"Wiem, że nic nie wiem". Ale próbuję się dowiedzieć... ;)

390l - http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?p=456424

Avatar użytkownika
Trezor
Zaawansowany użytkownik

Posty: 785
Dołączył: 18 lip 2004, 17:21
Miasto: Wrocław

11 sie 2009, 09:14 Re: Aktualizacja  (#6)  

Trezor napisał(a):
paweln napisał(a):Wciąż nie mogę dojść czemu w starszych liściach Hygrophili wyskakują dziury i roślina gubi te liście.

Za niski poziom makro?

Jako że makro są mobile teoria jest ok, ale w praktyce coś nie tak: CO2 max, NO3 i PO4 trzymam w miarę wysoko, Mg jest na poziomie 10mg/l zaś Ca wg wodociągów ok. 40mg/l, siarka nie wiem, ale dodaje z MgSO4 i pewnie jest w kranówie. Jedynie widzę że PO4 mogę podbić wyżej.

paweln


15 sie 2009, 19:54 Update  (#7)  

Po kilku dniach pięknie poszła do góry Hygrophila polysperma 'Rosanevig' - bardzo piękna roślinka, która wybarwia się w miarę zbliżania do światła.

Obrazek

2009-08-15

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 01 wrz 2009, 13:59 przez paweln, łącznie edytowano 1 raz

paweln


26 sie 2009, 08:07   (#8)  

W akwarium zaniedbano troszke metody znane w akwarystyce holenderskiej, ale roslinki sa zdrowe - a to najwazniejsze.

Wrzuc koniecznie fotke po 4-5 miesiacach, wiemy z doswiadczenia Klientow, ze po tym czasie zaczynaja sie problemy na biogruncie - wiec przygotuj sie, ze w tym okresie trzeba bedzie dodatkowo nawozic podloze.

Krzysztof


26 sie 2009, 14:43   (#9)  

Bardzo dziękuje za komentarz i proszę o doprecyzowanie co dokładnie zaniedbano i co mógłbym ew. poprawić jeśli chodzi o akwarium roślinne?

Będę bacznie obserwował co się dzieje z roślinami i swoje spostrzeżenia po kilku miesiącach zamieszczę na forum.

2009-09-01
Obrazek

Edit:

2009-09-16
Obrazek


Edit:

2009-09-30
Obrazek

2009-10-09
Obrazek

Edit (przydługawy):
Czas na aktualizację.
W pierwszym poście wrzuciłem aktualne zdjęcie zbiornika. Chciałbym z Wami skonsultować jedną kwestie w punkcie 2.

1. Podłoże/nawożenie - na początku jak zaczynałem był tylko żwirek (byłem początkersem jak się patrzy :) potem koło marca przeczytałem wszystkie posty spider72'a (jest ich tyle teraz że się teraż już nie da wszystkiego przeczytać) o EI i się zaraziłem i zacząłem stosować, na początku mniejsze dawki ale jak widziałem że zwiększanie nie robi spustoszenia glonowego i masakry dojechałem do zalecanych przez EI i wszystko pięknie rosło - drobne problemy z dziurami w polyspermie to już wiem dlaczego wystąpił - za ma mało CO2 przy dużych poziomach makro - teraz rośnie w innym miejscu słabiej oświetlonym i zero dziur w dolnych listkach, za to te na dole dopadł ją mały glonomeszek. W lipcu dodałem pod żwirek biogrunt 4litry - (było malowanie pokoju i konieczy soft-reset) i chyba dałem za mało żwirku z przodu i tam obecnie mękają mnie jakięś nitki podłogowe i krasnale - może to podłoże tam emituje NH4 do wody. Bez znaczenia czy była deszczwnia czy nie. Wcześniej wylot z samego filtra był na przednią szybę i przepływ z przodu był cakiem niezły. Jeśli gdziekolewiek są jakieś gloniska/glonki/malutkie krasnale to jest ich mało i na tyle szybko wszystko rośnie że mi to nie przeszkadza bo całościowo to mi się podoba i jestem prawie zadowolony. Oprócz tego blyxa'a którą dostałem jakiś miesiąc temu w stanie fatalnym prawie się rozleciała ale powoluteńku się odbija, wypuściła korzenie i też najniższe jej listki są zainfekowane glonomałonitkami. Podsumowując moim zdaniem Biogrut przy EI za wiele nie pomógł - no może rośliny o bardzo dobrym systemie korzeniowym jak Cryptokoryna rozrosła się jak głupia i poszła out. Czas spóbować czegoś nowego ...

W końcu dojrzałem do zakupu lepszego podłoża (i w tym wątku proszę się powstrzymać od komentarzy nt. ADA). Chciałbym kupić Amazonię I (+ Power Sand) lub inne z tej serii (podoba mi czarne i zależy mi na żyzności). Czytałem że np. Malaya ma dużo lepsze właśności jonowymienne. Zamierzam w dalszym ciągu intensywnie nawozić kolumnę wody solami + duże podmiany. Z systemu ADA zatem tylko podłoże. Mam możliwość zrobienia nieco większego akwarium, ale zostanę chyba przy mojej 60-tcę. Chcę mieć porównanie - zmiana akwarium i podłożna do dwa czynniki do ogarnięcia. A tak porównam teraz przy tym samym zbiorniku. Znalazłem ostatnio zdjęcie z moich początków - masakra :-) początkersa.

Obrazek

Zero nawożenia, zero CO2, 15W w pokrywie, żwirek - ledwo uratowałem ostatnie gatunki. A to wszystko dzięki wiedzy nabytej tu na holenderskie.

W zasadzie nie proszę tutaj o żadną poradę, jak ma ktoś co dodania/zapytania to proszę.

2. Oświetlenie - i tu mam zgryz.
Otóż w orginalnej pokrywie centralnie na środku mam jakieś 10cm nad pow. wody na środku 15W T8 - Sylvania 830. Sam przerobiłem pokrywę i dołożyłem na tył dodatkowe 15W T8 Sylvania Grolux, która jest jakieś 5 cm nad wodą.

Obrazek

Jest więc 0.5W/l, ale mój obecny problem to niedoświetlone boki bo świetlówki mają 43cm szerokości i nie świecą zresztą na pełnej długości jednolicie, co robi jeszcze mniej, a więc rośliny posadzone po bokach pochylają się do środka co nie wygląda ładnie (pewnie najpierw trzeba by wywalić ten żwirek bo on pierwszy szpeci). Myślę głęboko nad panelem 2x24W T5 http://www.roslinyakwariowe.pl/sklep/la ... -6446.html co da światła 0,8W/l. Grolux bym zostawił, może zamiast 830 dać Philips 965? Zastanawiam się czy nie za dużo go będzie przy moim stylu nawożenia. Wiem, że im więcej światła tym trudniej dostroić CO2 do EI? Tak jak pisałem jakiś glon jest ale nie ma dramatu (mi nie przeszkadza). Na szybie z tyłu coś wyskoczy - łatwo się gąbką ściera. Heterantera rośnie jak szalona ...

Obrazek

Obrazek

Jak to mówią - jak się nie sparzysz to się nie nauczysz. A co wy doświadczeni z EI myślicie?

3. Położenie dyfuzora - mam go na prawej szybie 5 cm od wlotu do filtra zewnętrznego. Czy jeśli jakaś część CO2 wpadnie to jest jakieś realne niebezpieczeństwo zagazowania flory bakteryjnej w filtrze. Coś tam wpada z mgiełki i wieczorkiem filtr lekko się zapowietrza ale rano już jest spokój.

paweln


22 lis 2009, 13:31   (#10)  

Hmmm, mam dziwne wrażenie, że niebieskawy kolor jednego z odbłyśników, to nie zdjęta z niego folia zabezpieczająca.

Jeśli źle widzę to sorry :)

devoratus
Poznaje temat

Posty: 80
Dołączył: 18 lip 2007, 18:38

22 lis 2009, 16:46   (#11)  

devoratus napisał(a):Hmmm, mam dziwne wrażenie, że niebieskawy kolor jednego z odbłyśników, to nie zdjęta z niego folia zabezpieczająca.

Jeśli źle widzę to sorry :)

Widzisz rewelacyjnie. Ale ze mnie d..a.
Dzieęki wielkie! Zerwałem kawałek (50%) ale reszta nie zeszła. Kupię nowy.

paweln


22 lis 2009, 17:10   (#12)  

0.8W/litr wyglada trochę dużo jak na rozpylanie CO2 przez dyfuzor. Ale lampa ta będzie sporo wyżej nad taflą wody, więc straci trochę światła, bo wysokość nad taflą dużo zmienia. Przy deszczowni najlepiej mieć reaktor zewnętrzny CO2 i wtedy deszczownia rozprowadza wodę bogatą w CO2 równo po całym zbiorniku.
Jezeli chodzi o podłoze, to brałbym Amazonie zamiast Malaya, chyba, że masz bardzo twardą wodę, to wtedy bym zmieszał. Poza tym Malaya ma jasny piaskowy kolor, a tobie chodzi chyba o czarne podłoże.
Pozdrowienia
... sypnijcie no tu szwagrze, jeszcze łopatę fosforu do tej nalewki i będzie git.
Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
spider72
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2654
Dołączył: 16 sty 2008, 16:30
Miasto: Wick, Szkocja

22 lis 2009, 21:48   (#13)  

Spider, wiele dzięki za odpowiedź w moim skromny wątku!

Jeszcze raz przemyślałem tą lampę i popatrzyłem na możliwość jej instalacji na moim akwarium. Ponieważ jest to akwarium z tą zintegrowaną pokrywą to podniosłem ten kawałek plastiku co jest na szkle. Okazało się, że pod spodem jest jakiś wstrętny czarny silikon, który na pewno by szpecił sprawę po usunięciu plastiku, a zerwanie go jest trudne. A więc moje wątpliwości odnośnie silniejszego światła, oraz ten fakt tego zestawu - w efekcie dałem sobie siana z nową lampą. 0.5W przy EI w zupełności u mnie wystarczy. Dokupię nowy odbłyśnik i jeszcze środkową świetlówkę obniżę.
Kwestie niedoświetlania boków rozwiązałem inaczej. Po prawej stronie dałem sagitarię (poradzi sobie), zaś po lewej poszedł anubias, dyfuzor + dodatkowy mały filterek jako cyrkulator. Może ta ilość techniki wewnątrz nie wygląda rewelacyjnie ... :roll:, ale wreszcie osiągnąłem zadowalający (mnie :)) poziom cyrkulacji, woda krąży jak się patrzy ... CO2 lata po całym akwa ...
Dodatkowo zrobiłem rozpierduchę w akwa i obie rotale poszły na środek, hemiantus został przycięty na lewej, a didiplis poszedł na prawo, Heterantera do tyłu ... Zrobię fotkę wkrótce żeby zobaczyć jak zioło się rozrośnie, bo teraz po przesadzeniu roślin to nie ma sensu. Wyrywając rotale, wiem że zrobiłem źle, mogłem ją wyciąć najniżej jak się da, a wyrywając ją, korzenie pociągły trochę biogrut pomimo siatki i poszło do wody mega dużo syfu. Oczywiście filtracja sobie z tym poradziła w moment (muszę przeczyścić filtr za niedługo). Od razu planowana podmiana 50%. Dla ciekawości zmierzyłem na drugi dzień NO3 (dwa razy bo nie wierzyłem trochę w wynik) - wyszło ok 50mg/l (test sery). Musiało do wody pójść sporo NH3, NH4, które zostało przerobione na NO3. Żałuję, że nie zmierzyłem wody przed podmianą. Po dwóch dniach nie widzę nic, zero pyłu na szybie nic, dolałem jak zwykle mikro w dawce 0.2mg/l do Fe i dzisiaj dalej nic. Fosforany ponad 2mg/l wg testu. Nie wiem po jakim czasie wylatują glony przy takich stężeniach, ale to utwierdza mnie w przekonaniu, że to nie od nadmiarów wychodzą glony (przynajmniej po dwóch dniach). Dzisiaj zrobię kolejne 50% (i będzie coś jakby reset systemu EI przy dwóch kolejnych takich podmianach).

Oczywiście przy kolejnym soft-resecie wrzucę Amazonię (wodę mam średnio twardą ok. 7 wg wodociągów, Ca = 42mg/l i Mg=6mg/l), jednak tyle roboty z wymianą podłoża, że poczekam do najbliższej okazji.

Odnośnie deszczowni to jak jej nie miałem to z samej rurki z fitra woda na powierzchni tak falowała, że pewnie wypłukiwała sporo CO2. Skierowałem deszczownie jeszcze niżej. Mam przy okazji pytanie, czy deszczownia Eheim i jej małe dziurki powodują zmniejszenie przepływu filtra? Zresztą dzisiaj spróbuje to zmierzyć spuszczając wodę przez deszczownię.

Edit: sprawdziłem z deszczownią przepływ na poziomie 300l/h. Może minimalnie wolniej niż bez deszczowni.

Mierzyłem kiedyś przepływ tego filtra bez deszczowni z wypełnieniami i wyszło mi 50% tego co pisze producent, więc zamontowanie jeszcze reaktora na wyjściu dodatkowo obniżyłoby przepływ. A więc światło zostaje i dyfuzor też.

paweln


23 lis 2009, 00:13   (#14)  

Ja tez mam niedoświetlone boki, bo akwarium a 90cm długosci, a świetlówki niecałe 60cm. Po prostu trzeba do tego dobrać odpowiednio rośliny i już.
Wymianę podłoża to bym soft restartem nie nazywał, bo jest tam masę bakterii. Jak będziesz robił ten restart to nie czyść przedtem filtra przez jakiś czas. Przy restarcie odzyskaj całe błoto z niego, poczekaj, aż osad w widerku osiądzie i zlej wodę. Wsyp cienką warstwę podłoża, polej ją tym błotem i przykryj resztą podłoża. W tym osadzie jest mnóstwo bakterii i pożywki dla nich, przyspieszy to dojrzewanie podłoża, takie szwagrowe ADA Bacter.
Żeby zmniejszyć opór przepływu przez deszczownię, to zawsze możesz rozwiercić w niej dziurki na większe.
Pozdrowienia
... sypnijcie no tu szwagrze, jeszcze łopatę fosforu do tej nalewki i będzie git.
Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
spider72
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2654
Dołączył: 16 sty 2008, 16:30
Miasto: Wick, Szkocja

23 lis 2009, 00:34   (#15)  

spider72 napisał(a):Ja tez mam niedoświetlone boki, bo akwarium a 90cm długosci, a świetlówki niecałe 60cm. Po prostu trzeba do tego dobrać odpowiednio rośliny i już.

Dokładnie do takiego samego wniosku doszedłem po weekendzie. Nie dość że oszczędzam na nawozach, testach dzięki Tobie (dzisiaj się skończyły NO3 i PO4 i już nie kupuje nowych) to jeszcze na pokrywie jestem do przodu oraz na prądzie :)

spider72 napisał(a):Wymianę podłoża to bym soft restartem nie nazywał, bo jest tam masę bakterii. Jak będziesz robił ten restart to nie czyść przedtem filtra przez jakiś czas. Przy restarcie odzyskaj całe błoto z niego, poczekaj, aż osad w widerku osiądzie i zlej wodę. Wsyp cienką warstwę podłoża, polej ją tym błotem i przykryj resztą podłoża. W tym osadzie jest mnóstwo bakterii i pożywki dla nich, przyspieszy to dojrzewanie podłoża, takie szwagrowe ADA Bacter.


Bardzo cenna rada, gdzieś o tym już czytałem, pewnie w Twoich postach bo kojarzę hasło "szwagrowe ADA Bacter", ale nie pamiętałem o tym. Thanks.

Czy dać pod Amazonie, Power Sand lub Power Sand Special? Co mi da zastosowanie tych specjałów, czytałem że więcej składników odżywczych i przedłuży "życie" podłoża. Special z tego co znalazłem ma dodatki Bacter i Clear Super.

spider72 napisał(a):Żeby zmniejszyć opór przepływu przez deszczownię, to zawsze możesz rozwiercić w niej dziurki na większe.


I tak zrobię ...

paweln


23 lis 2009, 16:51   (#16)  

Nie wiem dokładnie czym różnią się PS od PS Special, chyba tylko dodatkiem bakterii i moze jeszcze jakimiś drobiazgami. W każdym razie PS jest o wiele bardziej nafaszerowany nawozami niż samo podłoże. Kilka dni temu na forum Barr'a ukazała się analiza zarówno Amazoni jak i PS, ale jeszcze całego dokumentu nie czytałem, rzuciłem tylko okiem na poziomy składników w obydwu produktach.
Kiedyś pisałem za Barr'em, że można użyć nawozów typu Osmocote zmieszanych z torfem zamiast PS http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/vi ... hp?t=24570 , choć pewnie orginalne PS jest lepsze, tylko ta cena.
Pozdrowienia
... sypnijcie no tu szwagrze, jeszcze łopatę fosforu do tej nalewki i będzie git.
Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
spider72
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2654
Dołączył: 16 sty 2008, 16:30
Miasto: Wick, Szkocja











Powiązane tematy
  • 060l – Kostka – TenOdtego

    60l – Kostka – TenOdtego Wymiary - 40x40x40 60l Oświetlenie - Jeneca LDJ-400 15W Nawożenie – 1 ml carbo dziennie, 1 ml potasu dziennie, 2 ml micro i 2 ml makro przy podmianie CO2 – bimbrownia na żelat...

    Wyświetlenia: 28260 | Odpowiedzi: 102 czytaj więcej...

  • 060l - Fresh Start - Adrenalino

    Cześć, przedstawiam swój pierwszy zbiornik po wielu latach przerwy: Litraż(rozmiar): 50x30x40 60L Oświetlenie: Aqualed SMD 5630 50cm Filtracja: Filtr Kaskadowy HBl-701 Gąbka, węgiel, BioCeramika Naw...

    Wyświetlenia: 1692 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • 060l - Barr wannabe - Go big or go home by Spocony

    Wymiary akwarium: 60x40x25h Oświetlenie: Chihiros Vivid2 - 8h Nawożenie: - CO2: butla + Neo diffuser 9,5/24h ph wyjściowe 6.5, ph w momencie zapalenia światła 5.4 Podłoże: Master Soil Parametry wody...

    Wyświetlenia: 12004 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • 060l - Osaka stone - danielevsky

    Witam. Tydzień temu ruszyłem z nowym projektem. Tym razem spróbowałem swoich sił w stylu brazylijskim. Ogólne dane: Akwarium. 60x30x36 VIV ultra clear Filtracja: OASE Biomaster 350 Światło: Skyl...

    Wyświetlenia: 7392 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • 060l - W stylu nature - pawel81

    Akwarium o długości 60cm z centralnie zaaranżowaną dolinką. Po bokach tarasy z kamieni otoczone korzeniami. Założone 14.11.2020. Rośliny: Rotala sp. green, Rotala Hra Vietnam, Rotala Ceylon, Eleochar...

    Wyświetlenia: 5957 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • 060l - BN/T - Wiktor1979

    Baniak, 8 miesięcy założony jako dekoracja w przedpokoju. W tym momencie pełni rolę krewetkarium neocaridin Blue velvetów oraz jako kotnik dla gupikow z akwa 260 l Obsada około 60 narybku gupika, 60 B...

    Wyświetlenia: 1107 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • 060l - Porostu iwagumi - Wojtek Szumiński

    Witam to znowu ja a to moje kolejne akwarium. Wymiary akwarium 60x 30x35 Oświetlenie 3 halogeny po 10 w, 900 lm jeden, to 45 lm/l Nawożenie sole ale na razie nie choć mam przyszykowany już roztwór kno...

    Wyświetlenia: 1369 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • 060l - Przygoda :) - puszek225

    Witam serdecznie, po paru latach powróciłem do akwarystyki :) Akwarium full OW Belka oświetleniowa 24x2 ( 1x Grolux, 1x 6500K) Filtr FZN-3 ( ceramika+ wata ) Podłoże aktywne Platinium Soil CO2 24/h G...

    Wyświetlenia: 1978 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • 021l - NAP - Paweł Sadowski

    36x22x26 Mini M- 21L Oświetlenie: kessil A80 Tuna Sun Nawożenie: Linia ADA CO2 Butla 2kg dozowanie 24h Podłoże: Benibachi Black Soil Super Povder+Fulvic Temperatura: 24,5' (Grzałka Hydor 300w) Fi...

    Wyświetlenia: 14314 | Odpowiedzi: 66 czytaj więcej...

  • 043l - NAP - Paweł Sadowski

    Akwarium działa juz od 5 Listopada 2016r 35x35x35 OW - 43L Oświetlenie: kessil A80 Tuna Sun Nawożenie: Linia ADA CO2 Butla 2kg dozowanie 24h Podłoże: Benibachi Black Soil Powder Temperatura: 22' grz...

    Wyświetlenia: 14843 | Odpowiedzi: 33 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Bernhard Roth i 577 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.