Polecamy

Produkty Tetra do akwariumTwórcą i właścicielem marki roslinyakwariowe.pl® jest Piotr Baszucki,
prowadzący firmę roslinyakwariowe.pl z siedzibą w Nowej Rudzie i oddziałem w Krakowie.

Z wykształcenia biolog - botanik, absolwent Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego,
zawodowy akwarysta, wykładowca i prelegent, z zamiłowania twórca stron internetowych.

Internetowy Serwis Roślin Wodnych i Akwariowych (SRWiA) jest pierwszą w Polsce i jedną z pierwszych na świecie, witryną internetową poświęconą tematyce roślin wodnych w akwarium. Początki strony sięgają 2000 roku gdy powstał pomysł stworzenia witryny internetowej poświęconej wyłącznie akwariom typu holenderskiego, gdzie głównym elementem dekoracyjnym są piękne i zdrowe rośliny wodne.

Dzięki nawiązaniu licznych kontaktów z zagranicznymi akwarystami, w Serwisie pojawiało się coraz więcej materiałów anglojęzycznych. Przełomem była współpraca z duńską firmą Tropica, która udostępniła prawa autorskie do swojej bazy roślin. Rozpoczęły się kilkumiesięczne prace nad tłumaczeniem materiałów, czego efektem jest dostępna do dziś, w całkowicie bezpłatnej formie, największa internetowa baza roślin akwariowych.


Kolejnym przełomem w rozwoju akwarystyki roślinnej w Polsce było stworzenie w 2003 roku Forum Dyskusyjnego poświęconego tematyce uprawy roślin w akwarium. Forum działa w niemal niezmiennej formie do dziś i zrzesza obecnie ponad 30 000 użytkowników - miłośników roślin wodnych, którzy dzielą się swoją wiedzą z innymi akwarystami udostępniając własne artykuły i zdjęcia pięknych zbiorników.

Otworzyliśmy również sklep akwarystyczny w Krakowie, którego głównym celem jest udostępnienie akwarystom produktów do pielęgnacji akwariów. Sklep znajduje się przy ul. Młyńskiej Bocznej 5 i skupia się na sprzedaży za pośrednictwem strony internetowej: sklep.roslinyakwariowe.pl

Sklep posiada obecnie ponad 30 niezależnych dostawców, w jego stałej ofercie znajduje się ponad 300 gatunków i odmian roślin wodnych oraz ponad 6000 produktów akwarystycznych dostępnych w sprzedaży wysyłkowej i stacjonarnej.
Liczba ta rośnie każdego dnia.

Zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłej przygodzie jaką jest pielęgnacja podwodnych ogrodów!

Kontakt z redakcją
 

Statystyki strony, współpraca i reklama

Baza wiedzy akwarystycznej


 
 Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży akwarystycznej.

 
Zapraszamy na Forum Dyskusyjne

Sklep akwarystyczny

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin.
Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do odbioru osobistego w Krakowie.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Czytaj więcej o odbiorze osobistym

 
Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.
           


 
Facebook Login