Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Galeria naszych akwariów


260l - Białe Glossy - Lali75



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



Jolu, gdzieś mi wpadło w oko, już nie chcę szukać gdzie, wspomniałaś coś że w greenie jest potas? czy tak na pewno jest ?? Azot z greena to mój jedyny markowy nawóz jaki uzywam - dlatego pytam, resztę, łącznie z fe daje z soli, chlorków i innych pochodnych.

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2216
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45

joasia_wawa napisał(a):
aquamateo napisał(a):To że nie wykrywamy tyle azotu w naszych testach ile byśmy zakładali że powinno być nie oznacza jeszcze że nasze rośliny już przymierają głodem.
Bardzo często warto poczekać i działać w zwolnionym tempie.
Im mniej naszych szybkich decyzji i nieustannych ingerencji, tym lepiej dla każdego zbiornika. Warto o tym pamiętać.

Dziś z ciekawości sprawdziłam NO3 - 0
20160915_175522.jpg

Asia miałaś ta rotalkę co ja i jak Ci rosła? ja nie mówię że nic nie rośnie bo u mnie też większość ma się bardzo dobrze ale są gatunki, po których widać że głodują. A moim zamierzeniem jest utrzymanie ich wszystkich w doskonałej kondycji.
Ostatnio edytowano 16 wrz 2016, 16:56 przez Lali75, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

marlowe napisał(a):Jolu, gdzieś mi wpadło w oko, już nie chcę szukać gdzie, wspomniałaś coś że w greenie jest potas? czy tak na pewno jest ?? Azot z greena to mój jedyny markowy nawóz jaki uzywam - dlatego pytam, resztę, łącznie z fe daje z soli, chlorków i innych pochodnych.

Marcin w Greenie jest i potas i mg, do wiadra wlałam 10l i wlałam 1ml nawozu, nie byłam wstanie zmierzyć tego testem :)

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

aquamateo napisał(a):
Lali75 napisał(a):Aquamateo również pod tym się podpiszę choć nie do końca, bo uważam że skoro producent np. taki polski aqua art, niemiecki rebel, i jakiś tam cal można wyliczać, robi ogólny nawóz MAKRO, bo na tym bym się chciała skupić, a w swojej instrukcji do nawozów zaleca, ileś tam makro, ileś tam mikro (gdzie tez prawie każdy ładuje ten cholerny potas), i dodatkowo wypuszcza butelkę potasu i w opisie do niej daje jasne wytyczne jak używać. To skoro decydujesz się na linie to lejesz. Zobacz ile w tej chwili na forum jest baniaków z przewalonym potasem.


Zgadza się, ale popatrz też na to z drugiej strony. Producenci muszą kierować się bardzo ogólnymi założeniami, bo nie są w stanie stworzyć jednego mądrego opisu i serii nawozów która da świetnie radę w każdym zbiorniku, każdego Kowalskiego na świecie, to raz.
Dlatego ogólnikowe opisy mają korespondować z używaniem testów przez akwarystę i z tym że będzie on nabywać szerszą wiedzę/świadomość na temat nawożenia roślin niż tylko ta zawarta w krótkim opisie na butelce nawozu.
Dwa, to producent producentowi nierówny. Jeden owieje skład swojego nawozu totalną tajemnicą i skarze akwarystę na ciąg prób i błędów w dążeniu do osiągnięcia rzeczywistej równowagi w prowadzeniu zbiornika. Tylko nielicznym z tych producentów którzy taką drogę wybrali można przypisać udane odzwierciedlenie opisu/instrukcji stosowanie z tym co faktycznie dziać będzie się po zastosowaniu ich nawozów z roślinami. Jednym z tych pozytywnych doświadczeń jest na pewno ADA.
Drugi opisze bardzo precyzyjnie skład oraz to o ile jego nawóz będzie podbijał dany pierwiastek (np. Seachem) licząc na to że akwarysta który dostanie go do ręki będzie wiedział co z nim zrobić. Na wszelki wypadek zostawi również pobieżną notkę jak ogólnie go stosować, ale z mocno obniżonymi dawkami tak na wszelki wypadek, bo przecież mniejsza ilość nie zaszkodzi tak samo jak przedawkowanie, a wszyscy wiemy że w dobrej wierze większość wlała by pół butelki na dzień dobry, byleby lepiej rosło niż sąsiadowi.

Tak naprawdę nawożenie polega w głównej mierze na obserwacji roślin, tego jak odbijają po przycince, jakie liście wyrastają, jak się krzewią, itd ....i do tego świadomy akwarysta dobiera sposób i ilość nawożenia.
Problem w tym że wiele osób niby to wie, czytało o tym w książkach, na forach, czy chociażby z tej mojej przydługawej wypowiedzi, ale niewiele z tym zrobi.
Sukces odnoszą Ci którzy potrafią uczyć się sami na własnych obserwacjach lub wyciągać wnioski z opisów innych.
Pytanie ilu takich jest ? odpowiedz każdy może udzielić sobie sam, na podstwie tego co widzi w postach na forum.


Lali75 napisał(a):
Odnośnie pałeczek, przy podmianie zazwyczaj łamałam 3szt to nieduzo na mój zbiornik, w środe do baniki poraz piewszy wrzuciłam 10 szt połamanych, nie widzę żeby no3 drgnęło. Zobaczymy we wtorek zrobie testy.


10 szt to ja wkładam na wspomniany ostatnio 120l zbiornik. Robię to dość płytko, dlatego, że osoby nim się zajmujące to laicy którzy w dodatku wiecznie nie mają czasu.
Taka aplikacja zmniejsza potrzebę codziennej suplementacji nawozami w płynie i ogranicza tą czynność do przysłowiowego minimum.

Po drugie ja bardzo rzadko robię testy, wolę obserwować i na podstawię tego korygować sposoby nawożenia.
Dlatego też ja zobaczę brak azotu w zbiorniku ,a nie wychwycę jego mniejszą ilość testami.
Czasami wręcz z premedytacją do jego niskiej zawartości dążę, bo odpowiada mi intensywniejszy odcień czerwieni w zbiorniku :wink:
Nie przesadzajmy też z tymi sztywnymi normami i stosunkami np. azotu do fosforu itp.
Jeżeli nawet czegoś zaczyna brakować w zbiorniku lub odwrotnie to rośliny powoli nam oo tym powiedzą. Nie bójmy się że coś nagle spowoduje że w jedną noc nasz piękny zbiornik przestanie istnieć i rośliny zwiędną jak gozdzik niesiony przez pijanego amanta w czasach jeszcze nie tak odległych.
To że nie wykrywamy tyle azotu w naszych testach ile byśmy zakładali że powinno być nie oznacza jeszcze że nasze rośliny już przymierają głodem.
Bardzo często warto poczekać i działać w zwolnionym tempie.
Im mniej naszych szybkich decyzji i nieustannych ingerencji, tym lepiej dla każdego zbiornika. Warto o tym pamiętać.

I tu wypełni się zgodzę co do nawozów i producentów,
Mało tego ja wiedziałam, że azot mi leci na łep, test zrobiłam w ta środę, żeby się upewnić, a światło już chyba ponad miesiąc dołożone i wsio było ok, przed dołożeniem tez już długo nie testowałam.
Wręcz miałam już wrażenie, że tego baniaka nic nie jest wstanie rozregulować, a belem i innego zielska w ciągu miesiąca sprzedawałam i rozdawałam wiadrami, ci co kupili i dostali to wiedzą ile.
Jednak głupie dołożenie światła mimo dużych bardzo dużych wycinek, spowodowało dużo większą konsumpcję.
Aquameteo proszę, nie mów mi, że t,o że nie ma w słupie azotu nie świadczy, że rośliny głodują, sa rośliny i rosliny, każda z nich ma swoje upodobania, i każda jest inna.
Zostaw helferi bez fosforu na kilka dni, ciekawa jestem co z niego zostanie.
Sa rośliny, które to poczują tak jak rotala, a są takie które to mają gdzieś.
Ale według mnie sztuką utrzymać je wszystkie razem w doskonałej kondycji, i ja zawsze do tego dążę i jest to dla mnie niejako wyzwanie, że na dłuższą mete się da.
Bo wiem że się da gdybym nie gmerała ze światłem, nic takiego by nie miało miejsca.
A to co jest najlepsze to właśnie przez nia zaczęłam kombinować, bo w moim odczuciu brakowało jej jednak światła :)
Ostatnio edytowano 16 wrz 2016, 18:55 przez Lali75, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Marcin opis greenu z pierwszej lepszej strony ;)
CAL Aqua Labs Green

Green to nawóz opracowany z myślą o typowych gęsto obsadzonych akwariach roślinnych o wysokim zapotrzebowaniu na makroelementy.

Zawiera skoncentrowane związki azotu, potasu oraz pierwiastki śladowe skomponowane w sposób zapewniający zdrowy wzrost roślin.

Chciałam zbadac ile tego potasu tam jest ale mi nie wyszło ;)

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Ensa napisał(a):Mam nadzieje ze sie udalo. Z telefonu nadaja
Aquamateo, nie do konca jest tak jak mowisz. Ludzie obserwuja, ale po poczatkowym okresie, kiedy skoncza walke z glonami i mysla ze juz zapanuje blogostan,zaczynaja sie braki. Teraz badz madry i pisz wiersze. Porad duzo, kazda inna, ciezko czasami ogarnac. Moim zdaniem pomaga tu czas, a kazdy jest niecierpliwy i chce juz:-) akwarium uczy pokory i to jest imo najwiekszy plus, poza walorami estetycznymi

Ensa umknęły mi Twoje zdjęcia, na anubiasie nic szczególnego nie widać poza kropami, wiec pewnie fosfor masz bardzo nisko, anubiaski i bucki czerpią z słupa i może tu jest problem, jakbym miała oceniać uszkodzenie na anubiasie to wygląda mi jednak na mechaniczne. Czyli coś go podjada
Na buckach bardziej widać braki, napewno sypnęłabym mg i potas chyba również, w tak zaawansowanych zmianach wygląda to podobnie, większość uszkodzonych liści to starsze wiec na pewno mobilnych brakuje. Masz wogole jakieś testy? Patrząc tylko na wycinek tego co tam masz widać że makro kuleje. Testowałaś tą wode poza potasem bo już pisałaś że czekasz na test? A jak szybkorosnące?

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Ech, czytałam właśne wątek o identyfikacji niedoborów. Jedna fota, a opinie, za dużo potasu, za mało potasu, za mało azotu itd. Durna jestem:-( Rośnie u mnie jak dzikie monte carlo, ma chyba ze 30 cm wysokosci. Bolbitis ma ciemne liście, nie glony, po prostu ściemniał nie miał tak. Pięknie rośnie Echinodorus, Repens, Anubiasy są żarte, bucki też. Wywaliłam wszystkie łodygowce, mam nadal niesprawną całkiem rękę, nie dawałam rady ciąć. Ewidentnie zbiegło się, to ze zmianą nawozu z Tropicki na Azoo:-( ale Azoo ma więcej potasu, to nie powinno być to? Przestałam też podawać co2 w płynie?

Z testów na razie zrobiłam KH 8 pH 7 i za moment będę dalej robiła

Avatar użytkownika
Ensa
Zaawansowany użytkownik

Posty: 955
Dołączył: 08 lut 2016, 16:15

Jesli liście niektórych roślin przybierają kolor ciemnozielony to braki fosforu sie kłaniają, pisałam że po anubiasie to widać a właściwie to po kropkach na nim. On jest rośliną wolno rosnącą i często je łapie ale u ciebie jest ich sporo. Możne je nieco ograniczyć. Dlatego czasem tak piszą, ponieważ zmiany na samej roślinie bardzo często wygadają podobnie może być np azotu za dużo, najlepiej jak się zna zbiornik, dawno zmieniłaś to nawożenie?zanim to zrobiłaś bylo ok?
Ostatnio edytowano 16 wrz 2016, 19:43 przez Lali75, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Nawożenie zmieniłam tak ok 1 miesiąc temu. Wcześniej Bolbitis był piękny i jak szalony rósł. Zrobię te testy, bo rzeczywiście zawracam Ci głowę bez konkretów. Jutro podam, teraz idę krewety na woka wrzucać i celebrować dzisiejszą pełnię. Goście nadchodzą..

Avatar użytkownika
Ensa
Zaawansowany użytkownik

Posty: 955
Dołączył: 08 lut 2016, 16:15

Słuchajcie wstawiam link, nie żebym to hodowała , całkiem przypadkiem natknęłam sie na to kiedyś czytając setki tematów o potasie ale rośliny reagują podobnie, ja niedoborów uczyłam się głodząc np kwiaty w ogrodzie albo jakiegoś doniczkowca. Czasem specjalnie jakiegoś doniczkowca wykończyłam. W gruncie rzeczy rośliny akwariowe reagują podobnie, jedne szybciej drugie wolniej bo rożne mają wymagania. Jak się już dopuści do niedoborów czy nadmiarów to schemat jest podobny jak na trawce z linku, nie widziałam żadnej strony poświęconej akwarystyce gdzie by byly tak ladnie niedobory i nadmiary zobrazowane.
Mam nadzieje ze linka nie usuna
http://trawka.org/topic/32823-zanim-zad ... niedobory/

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Lali75 napisał(a): Aquameteo proszę, nie mów mi, że t,o że nie ma w słupie azotu nie świadczy, że rośliny głodują, sa rośliny i rosliny, każda z nich ma swoje upodobania, i każda jest inna.


Nie popadajmy w skrajność, wiadomo przecież że nie powinno doprowadzać się do sytuacji permanentnego braku azotu.
Nie zmienia to faktu że jego niski stan nie doprowadzi w ciągu doby do katastrofy.
Ma się zawsze czas na reakcję. Po drugie trzeba brać pod uwagę że to że nie wykrywamy azotu w słupie wody nie oznacza że już go w ogóle w zbiorniku nie mamy.
Podłoże, nawozy do niego w postaci wspominanych kapsułek lub pałeczek bardzo często przez nas po dodaniu zapomniane mogą przez długi czas dostarczać go naszym roślinom.
Warto pamiętać że fauna również go dostarcza.

Sama napisałaś :

Lali75 napisał(a):Mało tego ja wiedziałam, że azot mi leci na łep, test zrobiłam w ta środę, żeby się upewnić, a światło już chyba ponad miesiąc dołożone i wsio było ok, przed dołożeniem tez już długo nie testowałam.


Gdyby Twój zbiornik nie posiadał go wcale, zarówno w słupie jak i w podłożu, to na pewno zauważyłabyś jego brak dość szybko. Skoro wszystko było ok, a nie było go w słupie wody, to znaczy, że musiały mieć jego zapas w podłożu.
Pisząc wcześniejszą wypowiedz chciałem zwrócić uwagę na to, że często zbyt szybko niektórzy przystępują do działań zapominając że zbiornik to ciąg procesów które potrzebują dłuższej chwili na pokazanie zmian po naszych działaniach. To nie system stop and go !

ps.
link bardzo fajny, prosty, klarowny opis.

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

Świetne wioski. Po waszej konstruktywnej dyskusji bardzo dużo mi się w głowie poukładało i rozjasniło - przynajmniej mam taką nadzieję [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND TIGHTLY-CLOSED EYES][SMILING FACE WITH SMILING EYES]
1000 l w obiegu - akwarium dekoracyjne ogólno-towarzyskie.
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/1000-l-w-obiegu-akwarium-dekoracyjne-ogolno-towarzyskie-70283.html?p=499585#p499585

[youtube]https://youtu.be/ychIILU4k54[/youtube]

Avatar użytkownika
yoyi
Aktywny użytkownik

Posty: 592
Dołączył: 12 sie 2004, 18:25
Miasto: Warszawa

Ensa napisał(a):Aquamateo, nie do konca jest tak jak mowisz. Ludzie obserwuja, ale po poczatkowym okresie, kiedy skoncza walke z glonami i mysla ze juz zapanuje blogostan,zaczynaja sie braki.


Uważam inaczej,
Jakie glony i walka z nimi ?
Jeżeli wiesz co robisz, wróć, jeżeli przygotujesz się wcześniej w kwestii posiadanych wiadomości i sumiennie podejdziesz do hobby z którym masz zamiar zacząć przygodę.
Będziesz sumiennie podmieniać na początku np. 2 x w tygodniu wodę, nie przesadzisz z nawożeniem, zadbasz o prawidłową suplementację Co2 itp, itd to jedyne co może Cię ewentualnie nawiedzić będą to okrzemki, oraz mały pył na szybach.
Dobrze przygotowana osoba nie zaczyna od walki z glonami !!!!!

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

Aquamateo pewnie że posiadał, byl nawożony ja pałeczki wrzucam raz w tygodniu a dwa zwiększyłam green i mikro , tak naprawde na ta chwilę rotala ucierpiała, jakby trwało to dłużej pewno było by inaczej. Bardzo dobrze że piszesz można wyciągnąć z takich rozmów wnioski, czasem taka dyskusja wiele rozjaśnia.
I wpełni sie zgadzam że każde środowisko na zmiany potrzebuje czasu. Co do linku mam nadzieje że go nie usuną bo naprawde klarowny jest i niewprawionym może pomoc.

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Lali75 napisał(a):Bardzo dobrze że piszesz można wyciągnąć z takich rozmów wnioski, czasem taka dyskusja wiele rozjaśnia.


To że ostatnio rzadko udzielałem się na forum nie oznacza, że tu nie zaglądam.
Jednak po kilku ujmijmy to niskolotnych tematach, przyrzekłem sobie że będę wtrącał swoje przysłowiowe trzy grosze tylko tam gdzie ludzie mają coś sobie do powiedzenia, dysponują czymś więcej niż podstawowym bełkotem z zakresu podstaw akwarystyki, mają szacunek do rozmówców i do sienie samych.
Twój temat jest jednym z tych miejsc w których przyjemnie spędzam czas.

joasia_wawa napisał(a):Dziś z ciekawości sprawdziłam NO3 - 0



Bardzo dobry przykład co robi niski azot z upragnionym wybarwieniem roślin czerwonych.
Załączniki
red.jpg
red.jpg (50.21 KiB) Przeglądane 893 razy
Ostatnio edytowano 16 wrz 2016, 21:43 przez aquamateo, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

Bardzo miło to czytać :)

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

To mnie jest miło, a teraz koniec cukrowania i do pracy :wink:

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

aquamateo napisał(a):
Lali75 napisał(a):
joasia_wawa napisał(a):Dziś z ciekawości sprawdziłam NO3 - 0
20160915_175522.jpg

Bardzo dobry przykład co robi niski azot z upragnionym wybarwieniem roślin czerwonych.

Dokładnie, tyle że uważam że można też inaczej, może nie tak spektakularnie ale się da i azot na poziomie 10-15 wcale w tym nie przeszkadza

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

aquamateo napisał(a):To mnie jest miło, a teraz koniec cukrowania i do pracy :wink:

Hehe właśnie :)

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Lali75 napisał(a):Dokładnie, tyle że uważam że można też inaczej, może nie tak spektakularnie ale się da i azot na poziomie 10-15 wcale w tym nie przeszkadza


Tak, można wspierać się np. żelazem zarówno w słupie wody, polecam ten z firmy Seachem, lub tym z podłoża. Kiedyś w swoich zbiornikach używałem z bardzo dobrym skutkiem w tym względzie laterytu. Obecnie mało kto pomyśli by z niego skorzystać, ba, pewnie teraz niektórzy beda wertować jedną ze znanych przeglądarek by dowiedzieć się a co to to to ;)
Zapomniany, a bardzo skuteczny i wart przypomnienia.

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • 125l - Glossy restart - krzysiek7809

    Witam wszystkich forumowiczów Przygodę z akwarystyką roślinną zacząłem w styczniu 2020, niestety popełniłem sporo błędów początkującego i podjąłem decyzję o restarcie. Poniżej kilka danych dotyczących...

    Wyświetlenia: 12362 | Odpowiedzi: 28 czytaj więcej...

  • 260l - Roślinne z krewetkami - Linao

    Hej wszystkim! Naoglądałam się pięknych aranżacji i zamarzyłam o swoim akwarium. Padło na aquael 120x40x63. 1 marca zalałam zbiornik, do kwietnia miałam gloniczną pandemię we wszystkich odcieniach zi...

    Wyświetlenia: 6765 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • 260l - Bez nazwy - stami

    No to wystartowałem. Dzien 2. Trzymajcie kciuki. Aquael Glossy 260 - 120x40x63 Oświetlenie - 5 belek aquael retrofit 18W 3xSunny+2xPlant Nawożenie - teraz tylko potas CO2 - z butli, 70 babli na minu...

    Wyświetlenia: 30625 | Odpowiedzi: 243 czytaj więcej...

  • 400l - Aquael Glossy 150 - Piotr Topolski

    Witam. Przedstawiam zbiornik który zakładałem znajomemu wzorowany na zbiorniku który Filipe Oliveira zakładał w Green Aqua. Zbiornik - Aquael Glossy 150 Oświetlenie - Aquael leddy tube 18w 5X PLANT 2...

    Wyświetlenia: 10821 | Odpowiedzi: 38 czytaj więcej...

  • 260l - LT w Glossy - ArturI

    Witam, Akwarium Glossy 120x40x64cm, netto jakies 260l wody. Oświetlenie tuby LEd aqauela typu SUNNY 18W + 16W Nawożenie: sporadycznie potas z soli K2SO4., parametry nie mierzone, azot prawdopodobnie ...

    Wyświetlenia: 4471 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • 260l - Moje - Wiktor1979

    Moje 260 l. Sorry za zdjęcie w dzień robione i światło się odbija z okien Postawione 1.5 roku temu na ziemi ogrodowej. W miarę regularnie podawane makro, mikro, potas, żelazo, azot Bez węgla. Obsad...

    Wyświetlenia: 1140 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • 260l - Aquael Glossy - Kan

    Witam Kolejne akwarium założone w domu. Akwarium - Aquael Glossy 260 Oświetlenie - 3xLed 18W Aquael Retrofit Sunny 1x24W Plant Co2 - Butla + dyfuzor Filtracja - Eheim Professionel 4 2275...

    Wyświetlenia: 7557 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • 140l - Glossy Amazonka - maciejm

    Akwarium: Glossy 80 Filtr: unimax 250 Rośliny: cryptocoryna: balance, parva, wendeti, microzorium pretopus, windelow, bolbotis, anubias, mech xmas, Rybki: Razbora: hengla, maculati, briget, galaxy, ot...

    Wyświetlenia: 17111 | Odpowiedzi: 72 czytaj więcej...

  • 215l - AQUAEL GLOSSY - Pykus82

    Witam wszystkich forumowiczów:) Jestem początkującym akwarystą i chciałem wam zaprezentować swoje akwarium Aquael Glossy 215l. Oświetlenie: 2x 16W LED aquael sunny oraz 2x 16W aquael Plant Filtracja: ...

    Wyświetlenia: 1918 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • 125l - "GLOSSY LT" - ArturI

    Witam, w dniu wczorajszym założyłem akwarium LT w oparciu o zbiornik GLOSSY Aquaela. Wiem, że wypadałoby prezentować zbiornik w rozkwicie ale chcę mieć tu mały kalendarzyk ;D Akwarium Glossy 80cm dł....

    Wyświetlenia: 2725 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 540 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.