Pierwsze miejsce: Aranżacja Waski Nevrast, ponieważ jest wielkie, a cała kompozycja robi niesamowite wrażenie. Przy tym osprzęt jest umiejętnie zamaskowany, a oświetlenie umiejętnie dobrane. Drugie miejsce Wzgórza nadziei. Trzecie miejsce The Forgotten forest. Pozostałe akwaria, również są piękne!
Ja nie rozumiem waszego zachwytu na akwarium "Nevrast". Po prostu zielsko, zero poruszającej aranżacji. Zielsko ładne, ale nic po za tym, po prostu holender, chyba nie o to chodzi Pozostałe aranżacje owszem mają coś w sobie, gratulacje
Kolego, to zielsko, to są unikatowe okazy roślin, których nawet nazw nie potrafiłbyś podać. Gwarantuję Ci, że utrzymanie bio-równowagi w 550 litrowym zbiorniku wymaga czasy i pracy.
Baśka napisał(a):Kolego, to zielsko, to są unikatowe okazy roślin, których nawet nazw nie potrafiłbyś podać. Gwarantuję Ci, że utrzymanie bio-równowagi w 550 litrowym zbiorniku wymaga czasy i pracy.
To znaczy, że im większe akwarium tym lepsze? Widzę, że pierwsze miejsce ma akwarium 30L. Zawsze myślałem, że w dużym łatwiej utrzymać równowagę.
Nie oceniam nazw roślin. Tylko efekt wizualny. Nie atakuje, tylko po prostu mi się nie podoba. Chyba nie wszystkim musi się podobać to samo
Kolego, to zielsko, to są unikatowe okazy roślin, których nawet nazw nie potrafiłbyś podać. Gwarantuję Ci, że utrzymanie bio-równowagi w 550 litrowym zbiorniku wymaga czasy i pracy.
EDIT. Aż z ciekawości sprawdziłem listę roślin z tego zbiornika. Większość znana, stosowana i lubiana
Ale numer . Basiu,kolega ma trochę racji,dla każdego coś innego i nie ma o co kopii kruszyć.Osobiście z tej listy podobają mi się bardziej 3 akwaria niż własne. Najbardziej cenię jednak sobie prace kolegów, których akwariów tu nie ma,czyli;Mikołaja Waterle,Adama Golika i Maćka "Chestera" ze sklepu Rośliny Akwariowe.Oczywiście pamiętam o zespołach A D A Idea Studio i Peha 68,ale z to już zupełnie inna liga.Skoro już się tak wynaturzam,to napiszę przy okazji,że okrutnie mnie irytuje na forum, zamieszczanie pod fotkami adnotacji o zajmowanych miejscach w konkursach,np.Iplac 779 miejsce,Gaplac (czy jak to idzie)953 miejsce,itp.Przy okazji wszystkiego dobrego dla zwolenników akwarystyki holenderskiej i naturalnej na rok 2016!
Nr 1 - 550l - Nevrast - waska - bo sam dobrze wiem jak trudno uzyskać taki efekt w takim litrażu. Po drugie dla mnie to jest takie prawdziwe akwarium roślinne, które ciągle żyje i się zmienia jak sama natura.
Nr 2 -30l - z.krzysztof - świetna kompozycja i dobranie roślin.
Zapewniam Cię, że zrobienie prawdziwego holendra w 550 litrach z odpowiednim nawożeniem, doborem roślin do poszczególnych planów, odpowiednią ich przycinką to masakryczne wyzwanie, nie przekonasz się dopóki sam czegoś takiego nie stworzysz. Kontrolować te wszystkie gatunki roślin żeby rosły tak jak chcesz... zawsze jedno Ci rośnie, inne gnije, jedno ma za dużo N, drugie za mało...itd. Utrzymać to wszystko w ryzach tak, żeby każdy gatunek rósł dobrze to dla mnie szacunek dla takiego akwarysty, ale też musi być odrobinę szczęścia. Dla mnie właśnie autorytetem jeśli chodzi o akwarystykę roślinną są twórcy takich dużych holendrów. To jest duże wyzwanie coś takiego stworzyć, musi być poparte przede wszystkim dużym doświadczeniem i wiedzą. Tu lipy nie ma, MUSISZ po prostu znać się na rzeczy żeby stworzyć coś takiego, bo ładny korzeń albo kamienie może znaleźć każdy (albo kupić), posadzić jeden trawnik plus 2-3 roslinki i wsio... Pewnie, że można bić brawo za aranżacje tego co się z tego stworzy, ale to tylko aranżacja a nie rośliny, które akurat dla mnie są priorytetem i nic mnie nie przekona do tego że to właśnie nie one są najważniejsze w AKWARIUM ROŚLINNYM a aranżacja i ułożenie kamieni i korzeni.
Sory za chaos i błędy ale dziabnięty jestem Happy New Year
Panowie nie dajmy się ponieść emocjom Każde akwarium w stylu holender czy surowy hardscape z kilkoma roślinkami ma wiele do powiedzenia w temacie do nawożenia,oświetlenia,filtracji i.t.d bo to temat rzeka i wszyscy to dobrze wiemy I z tego tytułu każdy akwarysta będzie się cieszył, jak będzie miał baniaczek bezproblemowy czyli bez glonów z piękną roślinnością bo chyba wszyscy oto walczymy czy to będzie takie czy siakie akwarium TAK ? W każdym bądź razie Najlepszego w nowym 2016 Pozdrawiam świerzak
Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.
Witam, bez wątpienia każdy z przedstawionych zbiorników jest niepowtarzalny i jak najbardziej jest źródłem inspiracji dla innych. Mnie osobiście najbardziej podoba się Nevrast z dokładnie takich samych powodów, jakie przytoczył kolega Marlowe. A przy okazji najlepsze życzenia noworoczne dla wszystkich forumowiczów.
Wszystkim wyróżnionym gratulacje sie należą bo każde z akwariów jest piękne i niepowtarzalne, ale trzeba docenić fakt że w takim gronie znalazły sie aż dwie prace jednego akwarysty! GRATULUJE Łukaszu !!!!
bielu1985 w Akwaria· Odpowiedzi: 4 · Wyświetlenia: 4435
Witam
Akwarium jak i jego tytułowe "Cztery pory" było już prezentowane .No ale niestety po pamiętnych przygodach z serwerem cały temat i jego zawartość przepadł😔
Więc pozwolę sobie go odświ...
gregorb w Akwaria· Odpowiedzi: 9 · Wyświetlenia: 8980
Chciałem Wam pokazać jak rozwijały się moje akwaria od 2007 roku, po dziś dzień. Zaczynałem od grubego żwiru i glonojadów, nie wiedziałem co to CO2, dziś to już zupełnie inny świat ...
https://roslinyakwariowe.pl/images/miniaturki/thumb-fp-omawiamy1(1)-a1990569789a6f5e5cb12e9dd91544d9.jpg
Oceniamy i dzielimy się uwagami nt. akwariów zgłoszonych na konkurs ADA. Który zbiornik z...
https://roslinyakwariowe.pl/images/miniaturki/thumb-cat1453-omawiamy1(1)-db661650c588f2d0f8bb75ab26a6d83e.jpg
Oceniamy i dzielimy się uwagami nt. akwariów zgłoszonych na konkurs ADA. Który zbior...
https://roslinyakwariowe.pl/images/miniaturki/thumb-cat71-omawiamy1(1)-db661650c588f2d0f8bb75ab26a6d83e.jpg
Oceniamy i dzielimy się uwagami nt. akwariów zgłoszonych na konkurs ADA. Który zbiorni...
https://roslinyakwariowe.pl/images/miniaturki/thumb-fp-omawiamy1(1)-a1990569789a6f5e5cb12e9dd91544d9.jpg
Oceniamy i dzielimy się uwagami nt. akwariów zgłoszonych na konkurs ADA. Który zbiornik z...
https://roslinyakwariowe.pl/images/miniaturki/thumb-fp-omawiamy1(1)-a1990569789a6f5e5cb12e9dd91544d9.jpg
Oceniamy i dzielimy się uwagami nt. akwariów zgłoszonych na konkurs ADA. Który zbiornik z...
https://roslinyakwariowe.pl/images/miniaturki/thumb-fp-omawiamy1(1)-a1990569789a6f5e5cb12e9dd91544d9.jpg
Oceniamy i dzielimy się uwagami nt. akwariów zgłoszonych na konkurs ADA. Który zbiornik z...
https://roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-cat1453-omawiamy1(1)-77df431f93d96a26d1ce377b7c75ac38.jpg
Oceniamy i dzielimy się uwagami nt. akwariów zgłoszonych na konkurs ADA. Który zbiorn...
Statystyki
Ten temat przegląda 341 użytkowników w tym 0 zalogowanych
Najwięcej użytkowników online (52433) było 12 sie 2026
• Liczba postów: 571009
• Liczba wątków: 48808
• Użytkownicy: 36936
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 341 gości
Newsletter
Odbierz 15 zł na zakupy od 200 zł i nie przegap żadnej promocji.
Bądź na bieżąco z poradami i nowościami akwarystycznymi.
Zapisując się, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości
marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem danych osobowych jest roslinyakwariowe.pl. Więcej