Wreszcie ruszył jeden z moich dwóch nowych baniaków. Jest tam jeszcze pusto(narazie tylko x-mass na korzeniu) i chyba tak już zostanie bo nie przewiduję "buszu"
(Akwarium 64x30x23 (44l) Filtracja: AC MINI wypełniony lawą i dodatkowo FAN-mini Oświetlenie: 1x18W Philips 965 na stateczniku elektronicznym VS Podłoże: MHK Floran, żwir 3-5mm oraz piasek 1.5-2mm
Dzisiaj (day3) wpuściłem jednego pioniera w postaci redcherry. Akwarium ma być jedynie "placem zabaw" dla krewetek. Napewno nie będzie tam CO2, być może śladowe nawożenie. Obsada docelowa to RedCherry + CrystalRed. Akwarium bardzo świeże i jak widać na powierzchni utworzył się korzuch
Pozdrawiam, Norbert
Ostatnio edytowano 27 lut 2005, 11:23 przez Norbert Sabat, łącznie edytowano 4 razy
Bardzo ciekawie sie zapowiada takie nietypowe wymiary ma
Plac zabaw to oznacza ze bedziesz tam przenosil krewetki na godzinke pobawia sie i zabierasz je do ich domq ?
Z tym kokosem akwa prezentuje sie ciekawiej niz wczoraj Jaki mech na nim rosnie? Rowniez x-mas? Hmm.. a ten filterek to na stale (aqua-el) czy tylko po to zeby wspomogl tymczasowo AC ? No i widze, ze termometru tez nie ma
Falmax napisał(a):Plac zabaw to oznacza ze bedziesz tam przenosil krewetki na godzinke pobawia sie i zabierasz je do ich domq ?
Oznacza to jedynie, że to będzie akwarium przede wszystkim dla krewetek a nie jakiś holender. Krewetki mają się tam mnożyć i żyć sobie w spokoju
Novina napisał(a): tym kokosem akwa prezentuje sie ciekawiej niz wczoraj Jaki mech na nim rosnie? Rowniez x-mas? Hmm.. a ten filterek to na stale (aqua-el) czy tylko po to zeby wspomogl tymczasowo AC ? No i widze, ze termometru tez nie ma
Ponieważ akwarium jest długie a kaskadę mogłem umieścić jedynie na tylnej ściance w lewej części jest słaba cyrkulacja więc aby to zmienić umieściłem tam dodatkowy filterek.
Cały mech w akwarium to x-mas a termometr wyjełem tylko na czas zdjęcia .
Pomysł jaknajbardziej ciekawy Na pierwszy rzut oka wydaj się taki jakies dziwne, lecz po kilku chwilach, po obejrzeniu szczegółów nabiera piękna. Z ocena jak wiesz dobrze Duszku jeszcze za wcześnie. Moja rada: Może spróbowałbyś posadzić troszke e.parvulus? Dodało by to kompozycji nutke dynamizmu. Gdy mech zarośnie korzeń będzie prezentował się całkiem ciekawie. Jedno co bym zmienił to nazwa Może "Shrimpie playground" ?:D Życze powodzenia
Edit:
Punkt centralny wbrew pozorm jako taki jest.. wystarczy się wpatrzec
Jestem pełen uznania bo co aranżacja to jakiś ciekawy pomysł. Fajnie masywnie i "pewnie" wyglądają te korzonki. Nie wiem czemu ale skojarzyło mi sie z jakimś starym portem nadmorskim
Jestem ciekaw co wyślesz na tegoroczne ADA, bo masz z czego wybierać
Snoo napisał(a):Może spróbowałbyś posadzić troszke e.parvulus? Dodało by to kompozycji nutke dynamizmu.
Raczej nie przewiduję eleocharisu (po drugie dostanie prawdziwego 'parvula' graniczy z cudem ). Prawdopodobnie dorzucę jeszcze lilaeopsis brasilensi, e.tenellus i hemianthusa m.(ale tylko czasowo).
Jedno co bym zmienił to nazwa Może "Shrimpie playground" ?:D
Mniejsza o nazwy ....ja na to mówię "jedynka"
bizonik napisał(a):no no troche pracy wlozone nie zmarowany dzionek ale brakuje tam karuzeli dla krewetek bo zjezdzalnie i domki juz maja
Obecnie pracuję nad kolejką górską, diabelskim młynem i kręgielnią
enigma napisał(a):Jestem ciekaw co wyślesz na tegoroczne ADA, bo masz z czego wybierać
Aż tak wielkiego wyboru nie mam. Z nowym baniakiem się nie wyrobię, z nową 180-tką też bo cały czas nie mogę zabrać się za restart. Pojedzie fotka 180-tki z grudnia 2004 chociaż im dłużej na nią patrzę tym większe bierze mnie obrzydzenie
Dziad Borowy napisał(a):Tak patrzę i nie widzę. Ni to po prawo, ni to po lewo...
Powiem Ci jak ja to widzę Całość można podzielić na 9 prostokątów(zaznaczyłem tylko punkt centralny oraz lewy górny prostokąt) o tej samej wysokości i prawie tej samej szerokości i w każdym z nich znajdzie się pewna cząstka składowa kompozycji (np w dwóch dolnych narożnych kamienie, w centralnym prostokącie zacienione miejsce w korzeniu etc.etc.)
Cała uroda tkwi w szczegółach Jak napisałem, wstarczy się mocno wpatrzeć chociaż i bez tego ta część korzenia rzuca w się w oczy i najbardziej przykówa spojrzenie Przy okazji zapytam, cóż to za kamyki, bo niewyglądają na często spotykane.. Znalezione czy kradzione Taki niewinny dżołk, poważnie to kupowałeś je gdzies czy znalazłeś na wycieczce?
A czego mam sie, zdaniem szanownych forumowiczów, spodziewać?
Przeczytaj opis rośliny na tej aukcji ...'parvula' dorasta do 5-7cm a nie 20. IMO jest to zwykły e.acicularis albo ktoś się pomylił w opisie.
snoo napisał(a):Przy okazji zapytam, cóż to za kamyki, bo niewyglądają na często spotykane..
Nie wiem co to jest. Kupiłem z pół roku temu w Latosie po 3pln/kg. Są szare z białymi żyłkami i są bardzo lekkie (prawie jak pumeks). Na mojej stronie widać je na fotkach 25-tki.
Muszę przyznać, że bardzo Ciekawie się to zapowiada. Korzeń w tym momencie wydaj e sie bardoz dominujący, ale wiadomo z czasem sie to zmieni. Pisałeś,ze mało roślinek tam przewidujesz a w tylniej cześci oddzielonej linia kamieni i korzeniem widze grupszy żwir. Ojjj to chyba placyk na przyszłe roślinki
Tak jeszcze patrze a Twój regał i niewiele wyższy mógłbyś postawić 3 zbiorniczki:)
durendal napisał(a):. Pisałeś,ze mało roślinek tam przewidujesz a w tylniej cześci oddzielonej linia kamieni i korzeniem widze grupszy żwir. Ojjj to chyba placyk na przyszłe roślinki
To tak na wszelki wypadek jakby mi się "odwidziało" ....ale raczej nie przewiduję wysokich narożników, ewentualnie coś za korzeniem.
Tak jeszcze patrze a Twój regał i niewiele wyższy mógłbyś postawić 3 zbiorniczki:)
Jedna z koncepcji zakładała trzy poziomy ale stwierdziłem że to już by było "przegięcie"...i tak miałem ciężką domową przeprawę w związku z tymi baniaczkami .
Tak jeszcze patrze a Twój regał i niewiele wyższy mógłbyś postawić 3 zbiorniczki:)
Jedna z koncepcji zakładała trzy poziomy ale stwierdziłem że to już by było "przegięcie"...i tak miałem ciężką domową przeprawę w związku z tymi baniaczkami .
Znam ten ból. Cóż trzeba też gdzieś mieszkać. Wczoraj właśnie przemkneło mi na "planete" program o gadach i pokazali m.in. czlowieka ktoryw domu mial chyba 44 terraria, no ale na to mial odobne duze pomieszczenie.
Ja chce duzy dom z piwnica na moja pracownie
Przepiekny scape!!!!! ... prosty i powalający estetyką. Na twoim miejscu bym jednak nie wytrzymał.... i dodał tam parkę..... tuzinów rybeczek... coś co by miło przechodziło z czerwonego w niebieski. A potem dodałbym trochę hemianthusa do zadarnienia i oczywiście eleocharisa. A potem ....... ach tylko pomarzyć!
marlowe w Akwaria· Odpowiedzi: 36 · Wyświetlenia: 53538
Poprzednie krewetkarium 20L przestało istnieć, od 2 miesięcy jest nowe, 45L
50x30x30cm
Podłoże - benibachi, i...od razu zepsułem 8) bo zalane kranówką a do tego przez pierwsze kilka tygodni skałki za...
dhanyy w Akwaria· Odpowiedzi: 7 · Wyświetlenia: 3705
Akwarium float 12l
Filtr kaskadowy VERSAMAX FZN-mini
Oświetlenie z power led diy 4w 2x biała 6.5k jedna red i blue 300mA
Podłoże dark soil, amazonia,cal brałem na litry,brakło to dosypali co mieli :m...
BANZAJ w Akwaria· Odpowiedzi: 5 · Wyświetlenia: 3531
Akwarium założone tyko dla krewetek...
Akwarium 85l
P odłoże sam żwirek mieszany+ na wierzch czarny/myślę , czy nie powsadzać pod rośliny kulek torfowych lub pałeczek.
F iltracja fluval 203,wkaład w...
kozix33 w Akwaria· Odpowiedzi: 2 · Wyświetlenia: 1916
Dwa krewetkaria o wymiarach 25x25x30 ze szkła opti white.
Pierwsze z krewetkami Blue Velvet Drugie z krewetkami red cherry, sakura red i blood marry.
Filtracja Aqua - el Pat mini i aqua-el fan mikro...
Horke w Akwaria· Odpowiedzi: 5 · Wyświetlenia: 2087
Witam
Niedawno założyłem krewetkarium oto efekty
Wymiary akwarium + objętość
Oświetlenie
8W 6500k
Nawożenie
w płynie do słupa wody K+, Carbo, Micro i Macro
Parametry wody
Ph 6,5
Gh 10
Kh 2
NO3 20
Temp...
Seznam w Akwaria· Odpowiedzi: 14 · Wyświetlenia: 3147
Cześć koleżanki i koledzy,
Dwa tygodnie temu zacząłem swoją przygodę z akwarystyką, docelowo lokatorami będą krewetki na razie ciągle badam parametry wody także jeszcze nie wiem czy będzie to red che...
dariuszmachander w Akwaria· Odpowiedzi: 11 · Wyświetlenia: 2527
Witam mam dziś do przedstawienia kolejne nano akwarium. Zostało zalane w 30.00.2016 rano.
Baniak 40x25x25
Oświetlenie Belka 2x8w 10000k + 30 cm pasek Led 3258 zimna ( załączone świetlówki i ledy no...
Statystyki
Ten temat przegląda 271 użytkowników w tym 0 zalogowanych
Najwięcej użytkowników online (52433) było 12 sie 2026
• Liczba postów: 571007
• Liczba wątków: 48808
• Użytkownicy: 36935
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 271 gości
Newsletter
Odbierz 15 zł na zakupy od 200 zł i nie przegap żadnej promocji.
Bądź na bieżąco z poradami i nowościami akwarystycznymi.
Zapisując się, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości
marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem danych osobowych jest roslinyakwariowe.pl. Więcej