Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Technika CO2


A jaki był Twój początek z instalacją CO2?



Nawożenie dwutlenkiem węgla. Dobór zestawu i sposoby na wydajne rozpuszczanie gazu. Pomiar w wodzie.



Cześć forumowicze,

reaktywuję swój baniak, póki co podaję węgiel w płynie, zaczynam porządnie dbać o mikro, makro, światło i podmianki wody, jednak z racji dodatkowej gotówki pojawiła się myśl o zakupie kompletnej instalacji CO2.

Tutaj zaczynają się małe schody - różne fora i posty mówią o albo nówkach zaczynajacych się od 300 złotych, ale także o butlach kupowanych osobno, a skupieniu się na zaworach itd. Skłaniałbym się ku tej drugiej opcji.

Jak było w Waszym przypadku?
Podajcie proszę, na co zwrócić uwagę przy zakupie - czytałem, że trzeba między innymi zwrócić uwagę na dobrej jakości reduktory, dyfuzory, dławiki itd., jaką wielkość butli proponujecie dla mnie i jakie dozowanie CO2 oraz czy taka butla CO2 z wymiany lub po czymś też się spisze i nie trzeba kupować fabrycznie nowej.

1. Wymiary: 80cm x 35cm x 40cm
2. Oświetlenie: zestaw 2x24W T5 (55cm) + świetlówki AQUASTAR + GROLUX
3. Podłoże: uniwersalna ziemia ogrodowa, z dużą zawartością torfu, przykryta siatką i następnie warstwą bazaltu o granulacji 3-6 mm. Nieco piasku kwarcowego granulacja 0,1mm-0,4mm
4. Filtr zewnętrzny kubełkowy JBL CristalProfi e901 z serii Green Line; Aquael Filtr Wewnętrzny Fan 3 Plus professional
6. Od dna kubła: kulki JBL Micromec, zelit mineralny, bio ceramika na ostatnim koszyku (pierwszym do góry) wraz z gąbką filtrującą po bokach, dodaną w zestawie
7. Oba filtry działają 24h na dobę
8. 25 stopni Celsjusza
9. Podaje ogólne makro póki co i węgiel w płynie (przepraszam, za brak szczegółów, dopiero reaktywuję w pełni siebie i zbiornik)
11. Używam wody ze studni, odstanej, trzymanej w zacienionym miejscu, otwarta bańka 30l
12. Nie używam środków uzdatniających wodę
13. Podmianki wody co 2-3 tygodnie
14. Kamienie podwórkowe, ciężko mi określić ich rodzaj. Zostały wygotowane, bardzo długo w słonej wodzie, testowane przez zalanie octem – brak reakcji. 4 szt. kamienia. Brak korzeni.
15. Manipuluję raz w tygodniu, może rzadziej.
16. Nie używam i nie używałem preparatów antyglonowaych.
17. Nie używam i nie używałem leków dla ryb.
18. Nie używam lampy UV.
19. Ryby karmione są raz dziennie.
20. Obsada: neon innesa 10 szt., danio pręgowany 7 sztuk, kirys 2 sztuki, zbrojnik 2 sztuki, bojownik 3 sztuki – samiczki, krewetki red cherry 3 sztuki, molinezja black mollu 1 sztuka
21. Rośliny: - pływające salvinia natans (pokrywa około 70 procent tali wody), mchy wśród kamieni, dom krewetek: Taxiphyllum peacock moss, Singapore moss, Flame moss; dalej Bacopa monnieri, Anubias barteri zawieszony w kokosie, Rotala green, Hydrocotyle i leucocephala plus 13 nowych gatunków, niedawno zakupionych

tomaszdarwin
Początkujący

Posty: 12
Dołączył: 31 sty 2015, 14:50

Butla 1.5kg lub 6kg w zależności ile masz miejsca. Masz miejsce kup duża.
W moim wypadku kupno nowej butki mijało się z celem, ponieważ jak skończy mi się gaz zostawiam pustą kładę na ladę 10zł i zabieram pełną.
Reduktor taki jak na foto, tani i dobry.
Warto zastanowić się nad elektrozaworem jak masz zamiar podawać gaz tylko w dzień.
Zaworek precyzyjny firmy camozzi - raz ustawiasz i zapominasz o nim :)
Dyfuzor to już kwestia gustu i zasobności portfela,ja polecam narurowy - znajdziesz na forum jak samodzielnie wykonać, lub też kostka lipowa :)

Pozdrawiam
Załączniki
reduktor_2_zegarami.jpg
reduktor_2_zegarami.jpg (13.05 KiB) Przeglądane 3586 razy

Avatar użytkownika
Bartek1984
Stały bywalec

Posty: 344
Dołączył: 05 lip 2008, 12:43
Miasto: Gostyń

Dzięki za rady Bartek - torchę mam obawy, czy uda mi się to poprawnie skompletować. Rozumiem, że na aukcjach znajdę tzw. bebechy, a butlę może poszukam osobno. Mam sporo miejsca, także pewnie na większą lepiej się zdecydować

tomaszdarwin
Początkujący

Posty: 12
Dołączył: 31 sty 2015, 14:50

Nie stresuj się, nie taki diabeł straszny :D Podstawa to butla. Szukaj okazji! Czasami pojawiają się oferty w ogłoszeniach na forum, przeglądaj portale aukcyjne i z ogłoszeniami. Najlepiej dowiedz się czy w Twoim mieście firma zajmująca się gazami technicznymi wymienia butle czy napełnia na miejscu. Jeśli napełniają od ręki (tak ja u mnie) to warto mieć swoją, ja tak uważam.

Reduktor na portalu aukcyjnym za 50-60zł z dwoma zegarami lub jednym. Rotametr zbędny - tylko miejsce zajmuje. Do tego jak pisał kolega zaworek precyzyjny camozzi, licznik bąbelków, zawór PZ (polecam z Tetry), ze dwa metry węża PU i dyfuzor lub reaktor. To już temat rzeka. Ja się nie wypowiem, bo cały czas trafiam na gnioty. Dyfuzory ADA są kosmicznie drogie. Ludzie chwalą ZEN ze sklepu RA, ale jakiś czas temu odpisali mi, że już ich nie ma w sprzedaży (może coś się zmieniło).

Opcjonalnie możesz zaopatrzyć się w elektrozawór, chociaż moim zdaniem bez komputera PH to zbędny wydatek. Od kiedy mój się popsuł widzę same zalety podawania CO2 24h na dobę. Ludzie chwalą sobie ACL. Ja odradzam GrunSystem. Co prawda się nie grzał, ale popsuł się po pół roku i strasznie brzęczał.

Wracając do zestawu jak już wszystko będziesz miał to najlepiej połączyć to na sztywno. Warto zaopatrzyć się w taśmę teflonową, albo w nyple i szybkozłączkę camozzi, które mają taki oring uszczelniający.

Po kolei: Butla => reduktor => nypel 1/8" => zaworek precyzyjny => nypel 1/8" => elektrozawór => metalowa szybkozłączka gwint 1/8" na wąż 6mm => zaworek PZ => licznik bąbelków => dyfuzor / reaktor

W opcji bez elektrozaworu dajesz szybkozłączkę zaraz za zaworkiem precyzyjnym.

Avatar użytkownika
breugnir
Stały bywalec

Posty: 301
Dołączył: 08 gru 2011, 01:51
Miasto: Olsztyn

Kupiłem butlę co2 u człowieka serwisującego gaśnice 130 pln - nabita butla 1,5 kg. Kiedyś chciałem kupić nową butlę, ładnie wykonaną i pomalowaną, ale dowiedziałem się, że facet nie uzupełnia gazu, tylko wymienia pustą butlę na pełną za 10 zeta. Bez sensu było by kupienie ładnej eleganckiej butli i po kilku miesiącach wymienić na jakieś starocie.
Resztę bajerów - reduktor, zaworek precyzyjny itd. kupiłem w sklepie internetowym - wszystko jest dostępne w dobrych sklepach akwarystycznych - do wyboru, do koloru. Nie szalałem z reduktorem, kupiłem za 54 zł z dwoma manometrami i jest ok. Miałem problem z zaworkiem precyzyjnym - po uruchomieniu zestawu gaz na max i nie dało się zmniejszyć. Rozkręciłem drania i okazało się że był nie dokładnie poskładany (chyba jakaś uszczelka w środku była nierówno ułożona - nie pamiętam już). Poskładałem ten zaworek i śmiga do dzisiaj. Nie kupuj nypelków z uszczelnieniem. Ja takie kupiłem i były do dupy te uszczelnienia. 1 miesiąc i gazu nie ma. Kup normalne nyple i taśmę teflonową, poskręcaj i będzie cacy!

Odyn
Poznaje temat

Posty: 57
Dołączył: 05 sty 2013, 21:30

I teraz już wiem, co mniej więcej zrobić - Panowie dziękuję za merytoryczne porady. Może rzeczywiście pierwszy krok - zorientuję się, czy w miastach obok jest możliwość wymiany butli czy nabijanie i wówczas podejmę co do tego decyzję.
Zajrzyjcie do mnie jeszcze, podam planowany przeze mnie zestaw do butli i poproszę o komentarz. Na chwilę obecną:
-jakiej wielkości butli szukać (zasada im większa, tym lepsza?)
-pytanie na szybko - niektóre rośliny zaczynają się "drzeć" tzn. gubią strukturę liścia, ale tylko te o płaskiej, podłużnej budowie - jest to ewidenty brak potasu, żelaza?

AKTUALIZACJA
I już wiem, że jest punkt w Koninie, który nabija butlę za 20 złotych - tylko dziwnie, bo trzeba niecały tydzień czekać za nabiciem - czyli przez ten czas akwarium będzie bez CO2?

AKTUALIZACJA
Wyszukany przeze mnie zestaw - uwagi/sugesitie?
W skład zestawu wchodzą:
- Precyzyjny reduktor z rotametrem
- Mufa
- Najlepszy na rynku Niemiecki Elektrozawór Akwarystyczny BMV
- Gruby 3 żyłowy kabel elektrozaworu z uziemieniem
- Mega Precyzyjny zaworek kostkowy CAMOZZI
- Szklany zaworek zwrotny
- Szklany licznik bąbelków
- Szklany dyfuzor 20mm
- Szklana U rurka Aquawild
- 5 estetycznych, bezbarwnych przyssawek do szklanych elementów
- Oryginalny wąż pu z nadrukiem 3m
- Teflon do uszczelnienia połączenia
- Instrukcja montażu z niezbędnymi wskazówkami
- Gwarancja.
Koszt - około 250 zł

tomaszdarwin
Początkujący

Posty: 12
Dołączył: 31 sty 2015, 14:50

trochę bajkopisarz ten sprzedawca...

Rotametr w CO2 do akwarium służy tylko jako ozdoba, kup reduktor bez niego.
Zaworek "mega prezyzyjny" hehe, poczytaj troche w ten dział to się dowiesz jakie precyzyjne są te zaworki.
No ale dużo ludzi używa podobnych sprzętów wiec da rade.

pikpok25
Początkujący

Posty: 34
Dołączył: 21 gru 2014, 18:12

Rozumiem z tym rotametrem, ale raczej nie można modyfikować takiego zestawu - kiedyś zamawiałem już u nich inne rzeczy i nie było wyjścia, trzeba było brać jako zestaw. Odnośnie Camozzi natrafiłem raczej na przychylne opinie.

Pozostaje również kwestia przydatności elektrozaworu, który nie ma - z tego co się orientuję - sterownika do pauzowania dostawy CO2 do baniaka. Panowie - jeśli taki elektrozawór podłączę pod timer elektryczny, rozumiem, że jeśli na tym timerze ustawię opcję wyłączenia na noc, otrzymam identyczny efekt, jak w przypadku dokupienia wspomnianego sterownika?

tomaszdarwin
Początkujący

Posty: 12
Dołączył: 31 sty 2015, 14:50

Ja mam u siebie na sztywno. Elektrozawór sobie darowalem. Gazuje 24 h. Zaworek dlawiaco zwrotny kosztował mnie 20 zl. Kupiłem w sklepie zajmującym sie pneumatyką silową.

gruby
Zainteresowany tematem

Posty: 206
Dołączył: 19 sie 2014, 20:59
Miasto: Kalisz

Ja mam u siebie na sztywno. Elektrozawór sobie darowalem. Gazuje 24 h. Zaworek dlawiaco zwrotny kosztował mnie 20 zl. Kupiłem w sklepie zajmującym sie pneumatyką silową.

gruby
Zainteresowany tematem

Posty: 206
Dołączył: 19 sie 2014, 20:59
Miasto: Kalisz

Daruj sobie wszelkie zestawy i skompletuj sprzęt samodzielnie.

1. najzwyklejszy reduktor z dwoma zegarami za 50-60zł
2. nypelki, szybkozłączka
3. zaworek PZ szklany jest o tyle złym rozwiązaniem, że działa tylko grawitacyjnie, a i tak prawdopodobnie będzie schowany, ja polecam z Tetry
4. Elektrozawór (ACL ma bardzo dobre opinie) jeśli się na niego decydujesz to wystarczy Ci wyłącznik czasowy za 10zł. Brak dopływu prądu do elektrozaworu = zamknięcie zaworu
5. Bierz zaworek precyzyjny camozzi, wiele osób chwali i ja też bo wreszcie raz ustawiłem i mam spokój
6. Dyfuzor - to już zależy od tego ile chcesz wydać. Taki za 30zł też będzie spełniał swoje zadanie, ale bez szału

Co do butli to zasada jest taka, że im większa tym na dłużej starcza i więcej miejsca zajmuje :wink:

Jak oddasz butlę do nabicia i nie będziesz podawał gazu do zbiornika przez kilka godzin to tragedia się nie wydarzy. Poszukaj firmy co nabija "od ręki". Tam gdzie każą czekać to pewnie "punkt sprzedaży" i wożą butle w inne miejsce do nabicia.

Avatar użytkownika
breugnir
Stały bywalec

Posty: 301
Dołączył: 08 gru 2011, 01:51
Miasto: Olsztyn

Poszukaj innego zakładu, który Ci uzupełni gaz, albo wymieni pustą butlę na pełną. Jak mi gaz się kończy to odkręcam butlę, jadę ok. 10-12 km, pukam do drzwi (facet ma zakład przy swoim domu), wchodzę, oddaję pustą butlę, dostaję pełną, płacę 10 złociszy, dziękuję za usługę, mówię do widzenia i jadę do domu. 30-40 minut i znowu mam gaz.
Wielkość butli - u mnie 1,5 kg wystarcza na 6-7 miesięcy w akwarium 128l.

Odyn
Poznaje temat

Posty: 57
Dołączył: 05 sty 2013, 21:30

Dobrzy ludzie - powyższe rozwiązania pozwolą na zaoszczędzenie ładnych kilku złotych i pozwolą na zakup mikro/makro w to miejsce bez nadwyrężania portfela. Dziękuję - zaraz przygotuję samodzielnie zestawienie, którym podzielę się w tym poście przy jego aktualizacji: może jeszcze komuś coś takiego pomoże.

tomaszdarwin
Początkujący

Posty: 12
Dołączył: 31 sty 2015, 14:50

Jeśli dobrze widzę i jesteś z Konina to 2kg butlę można wymienić od ręki za 10 zł w firmie FLORTECH na ul. Sulańskiej. Butlę można też od nich zakupić w cenie 100zł i ją później u nich wymieniać. Tylko godziny pracy mają nie dla pracujących ale... pn-pt 7-15 :)

husky_turek
Początkujący

Posty: 4
Dołączył: 21 mar 2013, 10:01
Miasto: Turek

breugnir napisał(a):Daruj sobie wszelkie zestawy i skompletuj sprzęt samodzielnie.

1. najzwyklejszy reduktor z dwoma zegarami za 50-60zł
2. nypelki, szybkozłączka
3. zaworek PZ szklany jest o tyle złym rozwiązaniem, że działa tylko grawitacyjnie, a i tak prawdopodobnie będzie schowany, ja polecam z Tetry
4. Elektrozawór (ACL ma bardzo dobre opinie) jeśli się na niego decydujesz to wystarczy Ci wyłącznik czasowy za 10zł. Brak dopływu prądu do elektrozaworu = zamknięcie zaworu
5. Bierz zaworek precyzyjny camozzi, wiele osób chwali i ja też bo wreszcie raz ustawiłem i mam spokój
6. Dyfuzor - to już zależy od tego ile chcesz wydać. Taki za 30zł też będzie spełniał swoje zadanie, ale bez szału

Co do butli to zasada jest taka, że im większa tym na dłużej starcza i więcej miejsca zajmuje :wink:

Jak oddasz butlę do nabicia i nie będziesz podawał gazu do zbiornika przez kilka godzin to tragedia się nie wydarzy. Poszukaj firmy co nabija "od ręki". Tam gdzie każą czekać to pewnie "punkt sprzedaży" i wożą butle w inne miejsce do nabicia.



Zgadza się z tym odnośnie szklanego zaworka P/Z kupiłem z ciekawości bo niby dożywotnia gwarancja nic w nim nie parcieje.

Nie nadaje się do pracy z elektrozaworem. Mi przy otwieraniu ten czerwony element zbił bańkę. Zawsze było słychać uderzenie o szkło przy otwieraniu gazu, aż po pewnym czasie bańka strzeliła.

http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 53#p432853
Załączniki
szklany Z.P.jpg
szklany Z.P.jpg (10.41 KiB) Przeglądane 1857 razy
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

Mój początek z co2 był taki że z migomatu brat dał mi zapasówkę butlę 14.5kg i kupiłem reduktor (do mig). Na początku latałem i odkręcałem i zakręcałem co2, rozprowadzałem za pomocą lipy, no i była lipa, pewnego razu zagazowałem wsio co miałem w akwarium( kilkaset krewetek i ryby za które dałem 8 stów) z łzami w oczach wężem ściągałem to co opadło na dno ( trupy). Problemem było to, że użyłem do instalacji zaworu wodnego, ( to był mój precyzyjny wtedy :D )guma w nim sparciała przez co2 i puściło się gazu dużo więcej niż chciałem, a miałem już wtedy podłączony reaktor,, no ten spoko sprostał swojemu zadaniu :D. Masakryczna głupota, jak dziś pomyślę, teraz wsio jest 100% gut z co2.
Nie używałem nigdy liczników bąbelków z tym dzyndzlem co weder pokazał, dla mnie lipa i logiczne że skok ciśnienia powoduje stopniowe pękanie licznika, stuk stuk i bam.

Avatar użytkownika
kprusak
Znający temat

Posty: 1660
Dołączył: 23 sie 2014, 01:15
Miasto: Venlo

Ja też jestem właśnie na etapie przeglądania ofert z myślą o zakupie systemu CO2. Zastanawiam się czy faktycznie taniej/lepiej wyjdzie mnie kompletowanie samemu poszczególnych elementów czy kupić coś w zestawie. Znalazłem fajny (tak mi się wydaje) zestaw CO2 za 315zł w skład którego wchodzi:

-nowa, pełna butla CO2 2,1l;
-Profesjonalny zawór polskiej firmy GCE;
-reduktor firmy Magnum;
-Zawór dławiący Camozzi;
-Metalowy nypel i złączka Camozzi (z uszczelkami);
-Wąż PU 3 metry;
-Szklany dyfuzor, zaworek zwrotny (niestety ten szklany pokazany przez Wedera) oraz licznik bąbelków;
-Szklana U rurka;
-Przyssawki silikonowe bezbarwne (5 sztuk);

Co sądzicie o takim zestawie, warty swojej ceny??

Btw. Jak wysoka jest butla 2,1l a jak 5l ??

Avatar użytkownika
Matrial
Aktywny użytkownik

Posty: 707
Dołączył: 22 gru 2014, 09:55
Miasto: Poznań

kprusak napisał(a):Mój początek z co2 był taki że z migomatu brat dał mi zapasówkę butlę 14.5kg i kupiłem reduktor (do mig). Na początku latałem i odkręcałem i zakręcałem co2, rozprowadzałem za pomocą lipy, no i była lipa, pewnego razu zagazowałem wsio co miałem w akwarium( kilkaset krewetek i ryby za które dałem 8 stów) z łzami w oczach wężem ściągałem to co opadło na dno ( trupy). Problemem było to, że użyłem do instalacji zaworu wodnego, ( to był mój precyzyjny wtedy :D )guma w nim sparciała przez co2 i puściło się gazu dużo więcej niż chciałem, a miałem już wtedy podłączony reaktor,, no ten spoko sprostał swojemu zadaniu :D. Masakryczna głupota, jak dziś pomyślę, teraz wsio jest 100% gut z co2.
Nie używałem nigdy liczników bąbelków z tym dzyndzlem co weder pokazał, dla mnie lipa i logiczne że skok ciśnienia powoduje stopniowe pękanie licznika, stuk stuk i bam.


Ja nie pokazałem licznika bąbli bo u siebie go nie mam ustawiam na oko.
Pokazałem szklany zaworek P/Z.
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

No tak, masz rację sorry za sklerozę. Dokładnie taki strzelił mojemu koledze.
Na myśli miałem P/Z a pisałem o liczniku, ehh. :oops:

Avatar użytkownika
kprusak
Znający temat

Posty: 1660
Dołączył: 23 sie 2014, 01:15
Miasto: Venlo











Powiązane tematy
  • Miejsca, w których można nabić butlę CO2 (cała Polska)

    Sam stanalem przed decyzja zakupienia butli CO2 (poza wakacjami rzadko bywam w domu a przygotowanie 10l mieszaniny rekacyjnej jak by nie bylo zajmuje troche cennego czasu). Pomyslalem przy okazji o ...

    Wyświetlenia: 234586 | Odpowiedzi: 411 czytaj więcej...

  • Jaki dobry dyfuzor przepływowy?

    Witam, do tej pory używałem reaktora z filtra narurowego, ale chciał bym spróbować dyfuzora przepływowego, może ktoś używa, albo mogli byście coś polecić ? Dyfuzor na wąż 16/22.

    Wyświetlenia: 1062 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • SODASTREAM Reduktor CO2

    Witam, mam butle SODASTREAM, podłączoną pod reduktor od ISTA CO2-foto 1. przez przejściówke TR 21*4, 5/8-18UNF, foto 2. I teraz pytanie? 1- co byście mi za reduktor polecili jakiś inny do tej butli. ...

    Wyświetlenia: 1050 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Nowość Aqua-art - reduktor CO2 do butli SodaSystem

    sodastream1.jpg Zapraszam do zapoznania się z nowością w sklepie: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/reduktor-butli-sodasystem-p-49196.html Kto z Was używa systemu SodaStream z butlą 500g? Jesteśc...

    Wyświetlenia: 753 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Generator CO2 Ziss II - regulacja

    Nie wiem, czy ktoś tu miał generator CO2 Ziss na kwasku cytrynowym? Chodzi mi o regulację tego urządzenia. Producent pisze, że kropelka ma spadać raz na 11 minut. Zastanawiam się, czy mogę przepływ wy...

    Wyświetlenia: 983 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Jaki elktrozawór polecacie?

    Witam, przymierzam się do zakupu elktrozaworu. Znalazłem też takie na znanym chińskim portalu, co o nim myślicie? Używa ktoś? Screenshot_20191214_114355_com.alibaba.aliexpresshd.jpeg

    Wyświetlenia: 2125 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • CO2 na drożdżach w wersji Dennerle

    Całkiem zgrabnie to wygląda. https://www.youtube.com/watch?v=nTgWr8I3gPM

    Wyświetlenia: 317 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • ARKA CO2

    https://www.youtube.com/watch?v=R9WX0GBm6cA Link do opisu w sklepie: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/advanced_search_result.php?keywords=Zestaw+CO2+ARKA&search_in_description=0&inc_subcat...

    Wyświetlenia: 311 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Trudność w ustawieniu stałej ilości podawanego CO2

    Cześć, od dłuższego czasu walczę z ustawieniem odpowiedniej ilości Co2. Wcześniej wymieniałem już na gwarancji reduktor - okazało się, że uciekał gaz na zegarach i wymienili mi na nowy. Teraz mam wraż...

    Wyświetlenia: 504 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Jak sprawdzić instalację CO2 czy jest szczelna?

    Witam Jakie macie sposoby na sprawdzenie szczelności instalacji CO2? Wczoraj nabiłem butlę a dzisiaj jest pusta. Zastanawiam jak sprawdzić reduktor bo mam podejrzenia że to na nim się ulatnia gaz. Jes...

    Wyświetlenia: 2379 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Atthis i 514 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.