chciałbym się zapytać o nawożenie suchymi solami. Ponieważ akwa ma już 3 tyg. w akwarium pojawiły się glony. Są to Rhizoclonium nitkowate (długie słabe nitki, wata) i nie wiem teraz jak nawozić ponieważ tak. na mchach i liściach dużo długich nitek a na szybie tak samo. Tylko że mało roślin było a teraz właśnie dosadzam więc mam nadzieję że zniknął. Tylko że mam tak KNO3, KH2PO4, MGSO4, oraz rozrobiony gotowy roztwór mikro elementów. I proszę o rady bo nie wiem które sole mam podawać i przez jaki okres czau i ile gramów tych soli rozpuścić w ilu ml lub l wody.
Naprawdę bardzo proszę o jakąkolwiek wskazówkę jakąkolwiek stronę internetową. Kiedy podawać jakie makroelementy i w ilu l wody destylowanej je rozpuścić.
Powiem tak, mam taki sam litraż, podłoże AS i baniak postawiłem mniej więcej w tym samym momencie, nawożę solami od 4 dnia istnienia aranżacji i jedyne glony jakie mam to pyłek i zielenice punktowe na szybie, ale nie jest to jakaś plaga. Różnica polega na tym, że mam 60W oświetlenia.
Dużo masz roślin? Jeżeli nie to zwiększ masę jakimiś szybko rosnącymi. Masz mało światła jak na zbiornik z CO2, dołóż jeszcze jedną świetlówkę 20W co przyśpieszy fotosyntezę, na razie nie zaczynaj nawożenia, a już na pewno nie mikro.
Jaki masz filtr, bo możliwe, że filtracja też jest za mała. Filtr był nowy, czy juz dojrzały?
W takim razie na twoim miejscu zwiększyłbym oświetlenie o jeszcze jedno 20W, możesz zwiększyć też podawanie CO2 i walcz z glonami tak jak jest tu opisane: https://roslinyakwariowe.pl/20100330 ... arium.html
To w takim razie dokupie jeszcze 20w lub 24w i jeszcze odbłyśnik w ciągu najbliższego miesiąca niestety. A teraz mam zacząć nawozić KNO3, KH2PO4 czy MGSO4 i w jakich ilościach?
Peterpl napisał(a):Jak chcesz nawozić EI to przeczytaj ten temat https://roslinyakwariowe.pl/20091013447/ ... arium.html. Ja zacząłem od podawania 1/3 dawki, po tygodniu 1/2, potem 3/3 i teraz daje już praktycznie całość.
KNO3 według metody w linkach
chociaż lepsze by było K2SO4
Witam, szykuje mi się 8 dniowy urlop poza domem.
Zostają 2 akwaria codziennie nawożone solami.
W odwrocie 12 letni brat, trochę z niego gapa i boję się go szkolić z nawożenia.
Widzę kilka opcji:
-mies...
Witam serdecznie.
Właściwie to nie wiem gdzie ten wątek powinien być założony. Bo dotyczy aranżacji, podłoża, nawożenia i roślin:)
Otóż wkrótce mam zamiar zrobić restart. Akwarium chce postawić na z...
Mam pytanie.
Czy ktoś stosował lub zna linka do opisu jak dozować sole metodą IE do oczka wodnego 10.000L
Stosować mniejsze dawki i stężenia czy tak samo jak w akwarium?
Chodzi mi o zasadę bo w...
Witam. Szukam informacji na temat pielęgnacji bolbitisów i microsorii. Chodzi mi głównie o to jakie są potrzeby tych roślin, co zrobić by zdrowo rosły, a także jak je przycinać, sadzić itp. Przyznam s...
Do poczytania dla zainteresowanych:
http://www.adana.co.jp/en/sc/news/detail/197
Podstawy można załapać, całkiem fajnie się czyta.
Wkrótce będzie polska wersja :wink:
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 383 gości
Newsletter
Odbierz 15 zł na zakupy od 200 zł i nie przegap żadnej promocji.
Bądź na bieżąco z poradami i nowościami akwarystycznymi.
Zapisując się, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości
marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem danych osobowych jest roslinyakwariowe.pl. Więcej