Mam powyżej opiany problem. Zdarza mi się to juz drugi raz. Za pierwszym razek padlo mi od tego kilka krewetek, teraz pancerzyki odchylaja się innym, po przeniesieniu do tego samego akwarium z innego w którym nic im nie było.
W akwarium rosną miedzy innymi Cryptocoryny. Nie ma zadnych elementów wapiennych, hm... czasem pojawia sie taka hm... sluzowata albo tłusta powłoka przy powierzchni, nie widac jej zbytnio ale bąbelki przez nią nie umieją przejsć, gdy zwiększam grubość babelków to powloczka sie rozbija i znika wkrótce. To chyba jakies bakterie
Temperatura wody to 23-26 stopni.
Wymieniam 1/4 wody co tydzień, mimo że krewetek jest... z 10 a neonek 5 a akwarium 55 L.
Duże ilosci swierzej wody napewno tu nie wplywają źle, bo w ich wcześniejszym akwarium musiałem podmieniać dużo wiecej i bylo ok.
Krewetki karmię tabletkami roslinnymi spirulina26%, płatkami spirulina6%, mrożonym groszkiem, gotowanymi kawałkami banana, czasem wylapią wybarwiajace płatki dla neonek.
akwarium nie nawożę, toznaczy nawozę, daje 1/4 dawki dla akwariów nieholenderskich (ostrozność ze względu na miedź zawartą w nawozie) jednak ptroblem występowal tak samo gdy nic nie nawoziłem
Krewetki To Red Fire i Rainbow, Red Nose'a to nie dotykało
Co to moze być?