nawożenie EL i EC
oświetlenie 36W 2x18 6500 jakieś zwykłe polski producent
zielsko ludwiga i anubias wieloryby 7x neon 2x gurami (nie pisać że za mały litraż filtracja filtr wew stary jak świat niezawodny
podłoże żwirek
niżej zdjęcia mojego wypasionego akwa Co tu dużo pisać prawdziwy Amano trochę holender :-):-)
Zdjęcia robione komórką wiec jakość jak u Richarda Avedona widoczne mleko w akwa (zakładam że pierwotniaki więc mam zamiar przeczekać jeśli się mylę to proszę o rade )
Zgadzam się ale na Amazonie trochę żal mi kasy w tym momencie bo niedługo będę się wyprowadzał i już na swoim kwadracie mam zamiar postawić 240 L. Ale może coś się podoba?? Korzeń spoko tylko ułożyć się go nie da inaczej bo zajmuje prawie całe akwa pozdrawiam 100 namiętnych lizonków for you
Witaj.
Jak Ci szkoda kasy, to wyjmij żwirek i daj na spód ziemię.
Masz sporo światła, więc bez CO2 raczej też bedzie ciężko, butle możesz wykorzystać pózniej w nowym zbiorniku.
Jeżeli nie, to może na początek bimbrownia??
Poczytaj forum, jest tu wiele fajnych zbiorników zrobionych za naprawde nieduże pieniadze, poza tym przecież, tak jak pisałem wyżej, podłoże, CO2 itd. możesz spokojnie wykorzystać w nowym zbiorniku.
Co do otoczaków to sie nie wypowiem , kwestia gustu. Powodzenia
P.S. I najważniejsze . IMO. Roślin na start powinno być jak najwięcej. Oszczędzi Ci to wielu kłopotów.
Jarek Talowski napisał(a):Witaj. Jak Ci szkoda kasy, to wyjmij żwirek i daj na spód ziemię. Masz sporo światła, więc bez CO2 raczej też bedzie ciężko, butle możesz wykorzystać pózniej w nowym zbiorniku. Jeżeli nie, to może na początek bimbrownia?? Poczytaj forum, jest tu wiele fajnych zbiorników zrobionych za naprawde nieduże pieniadze, poza tym przecież, tak jak pisałem wyżej, podłoże, CO2 itd. możesz spokojnie wykorzystać w nowym zbiorniku. Co do otoczaków to sie nie wypowiem , kwestia gustu. Powodzenia
P.S. I najważniejsze . IMO. Roślin na start powinno być jak najwięcej. Oszczędzi Ci to wielu kłopotów.
zgadzam sie z kolegą ziemia ogrodowa lub doniczkowa tez jest dobra,pozatym Co2 bedzie ci potrzebne przy tej ilości anubisa i pomyśl o o ekipie od glona bo anubis powoli rośnie w stosunku co do innego zielska i pokryje sie ciemnym glonem
leje węgiel w płynie. bimbrownie mam ale coś z zacierem źle zrobiłem bo nie szło (moze sie rozczelniła). Węgile w płynie nie wystarczy przy 54l ??? ziemia probowalem ale brdzi wode a ja chce miec jak Amano haha podłoże tanie i dobra jakieś propozycje ??
Najtańszy substart pod żwir to chyba Filtus Start, ale co do jego właściwości się nie wypowiem.
Arcanius napisał(a):Ja tam wolałem nie eksperymentować i odżałowałem kilka piw i kupiłem ADE I.
To cała skrzynka piw . Nie wszystkich stać na taki wydatek np. ja musiałem co sobotę dorabiać żeby akwarium wystartowało, a właściwie ciągle zbieram ;p. A poza tym :
wodzu86 napisał(a):na Amazonie trochę żal mi kasy w tym momencie bo niedługo będę się wyprowadzał i już na swoim kwadracie mam zamiar postawić 240 L.
Co do akwarium to nie moje klimaty, zbyt jasne (podłoże, kamienie,tło) i trochę pusto. Też myślę że bez restartu się nie obędzie.
Powodzenia
niecałe 2 tygodnie temu odpaliłem nowy zbiornik - drugi w mojej "karierze" (pierwszy od jakiegoś czasu pełnił rolę poligonu:):
Pojemność : 54L
Oświetlenie : 2 x 24W T5, Sylvania Grolux i Aquasta...
http://images3.fotosik.pl/192/259ce0347845369e.jpg
Akwarium:
54 litry wym. dł. x szer. x wys. 60cm x 30cm x 30cm
Filtracja:
Aquael fan typ-1
Oświetlenie:
standard - sw...
Statystyki
Ten temat przegląda 230 użytkowników w tym 0 zalogowanych
Najwięcej użytkowników online (52433) było 12 sie 2026
• Liczba postów: 571006
• Liczba wątków: 48807
• Użytkownicy: 36935
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 230 gości
Newsletter
Odbierz 15 zł na zakupy od 200 zł i nie przegap żadnej promocji.
Bądź na bieżąco z poradami i nowościami akwarystycznymi.
Zapisując się, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości
marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem danych osobowych jest roslinyakwariowe.pl. Więcej