Witam dopiero zaczynam przygode z roslinami w akwarium, i nie mam jeszcze testow bo na razie nie mam na nie kasy bo poszla na swiatlo, rosliny i inne rzeczy. Chodzi mi o Heteranthera Zosterifolia listki robią sie przezroczyste, i wypuszcza duzo korzeni z lodygi.Czytalem w jakims poscie, ze przezroczyste liscie to niedobor fosforu, ale na innym ze potasu, a jeszcze na innym ze jak wypuszcza korzenie z lodygi to nadmiar potasu lub fosforu a najprawdopodobniej ze obydwu. Nie moze byc to nadmiar i niedobor jednoczesnie. Co moze byc tego przyczyna? a moze brak zelaza? z gory dzieki za pomoc. Dodam ze Cryptocoryne aponogetifolia (Zwartka aponogetonolistna) rosnie mi jak opetana dluga, zielona, i stale nowe liscie, cale rosliny musialem usowac ze zbiornika, teraz po posadzeniu nowych zostawilem jedna.
czy problemy sa na nowych czy starych liściach tej rosliny? jak nowe- problem z micro, stare- problem z macro. a może dasz rade zamieścić zdjęcie na forum?
niestety nie mam cyfrowki, a przezroczyste robia sie stare liscie. kupilem 2 nawozy w plynie tripicala i sery bo takie byly u mnie w zoologicznym. poczekam kilka dni i zobacze co sie bedzie dzialo i napisze tu jakie zmiany. na rzaie dzieki
-----------------------------
wlasnie zobaczylem ze te roslinki wypuszczaja nowe pedy z malymi listkami Smile a tylko stare liscie bledna. wiec pewnie to problem z makro. chyba ze jest cos takiego ze roslinki wodne po posadzeniu zanim sie dobrze przyjma to straca te stare liscie zanim wypuszcza nowe. ale i tak poczekam jeszcze troche z tym nawozem co mam a potem kupie cos z makro i sprawdze. mysle ze to moze byc brak jakiegos makro skladniku, bo mam tylko 8 rybek plus 2 glonojady to jest 10 ryb w prawie 100l wody. te niektore stare listki sie zwijaja, gdziec czytalem ze to za duzo azotu w wodzie, dlatego jednak to bedzie czegos brak, a czegos nadmiar. bede musiel kupic testy do mierzenia makro skladnikow i ustabilizowac rownowage.
witam. chyba wszystko jest juz ok, a przynajmniej powoli robi sie dobrze. nie podmienilem wody w ten poprzedni weekend i roslinki jakby momentalnie ozyly. dodaje tez nawoz tropicala. i mysle ze bedzie coraz lepiej
lisek_92 w Nawożenie· Odpowiedzi: 3 · Wyświetlenia: 1535
Cześć,
może na początek parę danych o zbiorniku:
300l 120x50x50
oświetlenie 4x54w
podłoże żwir 1-3mm +tetra initialsticks
filtracja jbl e1501
nawożenie co2 butla 24h 3-4 bable/s
nawozy:
gam...
kamil0s w Nawożenie· Odpowiedzi: 0 · Wyświetlenia: 650
Witam co może być przyczyna rośnięcia Heteranthera zosterifolia intensywnie do góry ale ma mało liści i puszcza korzenie.
Nawożę EI zgodnie z zasadami:
KNO3 2i1/4 łyżeczki
KH2PO4 3/4 łyżeczki
MgS...
haiaw w Nawożenie· Odpowiedzi: 5 · Wyświetlenia: 1691
Hej,
Mam chyba problem z Heterantherą -
Dwa tyg temu postawiłem zbiornik, ruszyło dosłownie wszystko - od glosi, przez hemianthusa, żabienicę, ludwigię, limnophilię, rotale itd.
Heteranthera cały...
Agencik w Nawożenie· Odpowiedzi: 2 · Wyświetlenia: 1053
Roslince robią sie powyignane liście( takie faliste ) , czego to moze być brak?
A tak swoją drogą to czy jest jakis artykul czy stronka poswiecona roślinom wskaznikowym ?
Na jakie niedobory mocno ...
pszczoua w Nawożenie· Odpowiedzi: 1 · Wyświetlenia: 1054
Witam.
Dlaczego u mnie w zbiorniku hetherantera płoży się poziomo zamiast rosnąć w górę? Posiada niedużą rozpiętość jak na moje oko trochę za małą, od dołu rośnie poziomo, czubek wygięty ku górze... ...
zvirus w Nawożenie· Odpowiedzi: 21 · Wyświetlenia: 6191
Witam,
Tym razem poddałem się :? Muszę prosić o pomoc. Sprawdzałem na tym forum i na wielu innych. Za każdym razem te same odpowiedzi - za mało PO4 i/lub czasem K.
Moja Heteranthera zosterifoli...
haiaw w Nawożenie· Odpowiedzi: 2 · Wyświetlenia: 1049
Co to może znaczyć?
Roślinka nei rośnie, kładzie się poziomi i obwódki liści i pod liścmi są czarnawe.
Codzień daję potas z K2SO4, azot dostarczają rybki, dodaję też PG Ferro
mover w Nawożenie· Odpowiedzi: 9 · Wyświetlenia: 2943
Od jakiegos czasu heteranthera stoi w miejscu.Zarowno nie rosnie jak i nie marnieje.Dodam iz wczesniej rosła bezproblemowo.Nawożenie jak i inne parametry w akwa nie uległy zmianie.
Czy to moze być pr...
chmiela w Nawożenie· Odpowiedzi: 4 · Wyświetlenia: 2518
akwa:
0,7W/l, CO2 - 1 b/s, woda 1/2 kran RO, nawozy PA makro i mikro
NO3- 10
PO4 - 0,5
GH-7
KH-7
PH -7
HETERANTHERA ZOSTERIFOLIA robi sie przezroczysta jak na zdjeciu ale tylko niektore reszta ...
Statystyki
Ten temat przegląda 296 użytkowników w tym 0 zalogowanych
Najwięcej użytkowników online (52433) było 12 sie 2026
• Liczba postów: 571012
• Liczba wątków: 48809
• Użytkownicy: 36936
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 296 gości
Newsletter
Odbierz 15 zł na zakupy od 200 zł i nie przegap żadnej promocji.
Bądź na bieżąco z poradami i nowościami akwarystycznymi.
Zapisując się, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości
marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem danych osobowych jest roslinyakwariowe.pl. Więcej