Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.
Posty: 5·Na forum od: 04 lut 2007, 13:44
pokrywa aluminium DIY.
stelaż pod akwa stalowy.
W przyszłości roślinne troszeczkę rybek i ddduuużżżooo krewetek.Pomóżcie dobrać podłoże.
- Załączniki
-

- 100_1124.JPG (54.66 KiB) Przeglądane 1253 razy
-

- 100_1125.JPG (70.32 KiB) Przeglądane 1253 razy
-

- 100_1126.JPG (68.56 KiB) Przeglądane 1253 razy
-

- 100_1127.JPG (62.52 KiB) Przeglądane 1253 razy
-

- 100_1128.JPG (62.54 KiB) Przeglądane 1253 razy
-

- 100_1129.JPG (55.03 KiB) Przeglądane 1253 razy
-
Lechac
●
- Ranga: Początkujący
- Posty: 5
- Dołączył: 04 lut 2007, 13:44
- Miasto: Łomża
widze że ładnie sie zapowiada:) często do łomży jeżdze w trase jak bedziesz potrzebował roślin daj znac po przycince sporo ich jest  jak masz pytania to wal śmiało pozdrawiam .
-
setii24
●
Posty: 1953·Na forum od: 30 cze 2003, 21:53
Jesli chcesz miec baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo duuuuuuuuuuuuuuuuzo krewetek, to na podloze najlepsza bedzie Aqua Soil Amazonia- na samym wierzchu najlepiej w wersji Powder. Naprawde niesamowicie sie na tym mnoza krewetki 
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków
-

Grzegorz Guzik
●
- Ranga: Znający temat
- Posty: 1953
- Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
- Miasto: Kraków
-
Polecamy zakupy w sklepie forumowym
Posty: 2649·Na forum od: 19 lut 2005, 18:19
Jesli chcesz miec baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo duuuuuuuuuuuuuuuuzo krewetek, to na podloze najlepsza bedzie Aqua Soil Amazonia- na samym wierzchu najlepiej w wersji Powder. Naprawde niesamowicie sie na tym mnoza krewetki
Czy mógłbyś wyjaśnić o czym piszesz? W jaki sposób podłoże wpływa na rozmnażanie krewetek?
-

Kadazan
●
- Ranga: Z dużym doświadczeniem
- Posty: 2649
- Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
- Miasto: Toruń / Bydgoszcz
-
Posty: 68·Na forum od: 15 sie 2005, 20:51
Niestety Grzegorzu mam inne doświadczenia. Od ponad trzech miesięcy mały zbiornik 13 litrów, właśnie na amazonii. Po sześciu tygodniach zagościły w nim krewetki red fire. Niestety nie chcą się mnożyć.
Przyczyny upatruję w dużej zawartości związków azotowych wszelkiej maści. Wodę podmieniam , albo raz w tgodniu 50 proc. albo dwa razy w tygodniu po 30 proc.Nie suplementuję azotu, potas i fosfor z soli. Mimo to notuję wysokie stany NO3. Na trzeci dzień od podmiany poziom azotanów sięga 30 - 40 mg/l. Wydaje mi się że to stanowczo za dużo.
Wszyscy producenci/ sprzedawcy nawozów i substratów zalecają częste i duże podmiany. Tylko powiedzmy sobie szczerze, przy systemie podmian co dwa dni sprawdzi się każdy substrat i każdy nawóz posiadający kompletne mikro i makro niezależnie od proporcji. Mówię o podmianach co drugi dzień dlatego, że tak często musiałbym zmieniać wodę aby utrzymać azotany na granicy 10mg/l. Dodam że moja kranówa nie obfituje w związki azotu.
Może kiedy amazonia straci swoje właściwości odżywcze to stanie się idealnym podłożem dla krewetek, ale co wtedy z roślinami?
Autora wątku przepraszam za wtrącenie. Może warto wydzielić temat?
-
mareecki
●
- Ranga: Poznaje temat
- Posty: 68
- Dołączył: 15 sie 2005, 20:51
Powiązane tematy
Zapraszam do obejrzenia kolejnego filmu Tyrrila.
Witam!
To moje drugie akwarium.
Mniejsze...
Większe ma 50 l
Zalane 7.03.2017 całkowicie wodą ze starego akwa, więc woda kryształ.
Uznalem także, że skoro woda 100 % gotowa...to wrzuce zwierzątka [SM...
Witam.
Przeglądam regularnie "gazetke roślinyakwariowe.pl" i zaczynam działać z nowym projektem. Wcześniej stał zbiornik ok 400l ale był tam "miszmasz" z roślin i ryb.
Teraz powst...
Witam. Jest to moj pierwszy post na tym forum,także na początku chciałbym wszystkich przywitać i zyczyc wesołych świat;) co do tematu mam baniak 360l w którym pływa ok.10malych paletek(ale nie wiem ja...
1. Wymiary akwarium (dł120 x szer40 x wys50) przód OptiWhite
2. Moc i rodzaj oświetlenia T5 2xSylvania Luxline plus 865 2xSylvania Grolux 8500k Oprawa Hailea 120 cm
Grzałka 150 w napowietrzacz Hailea
...
DSC08051.jpg Chciałem pokazac swoje dwa mini zbiorniczki, może komuś się spodobają albo zainspirują bo takie kompozycje są w zasięgu każdego z nas ;)
1. Mcharium w emersie w kostce aquael shrimp 30x3...
C haos i proste rosliny, czyli moja najbardziej leniwa "kompozycja" ;)
oto i ona:
http://www.jp2doc.org/akwa/akwa.jpg
W yzywanie sie jest mile widziane :]
pozdro,
tomek
Koleżanki i koledzy córka (8 lat) namówiła mnie na kupno pierwszego akwarium, chociaż szczerze to długo namawiać nie musiała. Wybrałem raczej niewielki zbiornik 54l (Diversa Startup 60 LED).
Wymiary...
Witam, w najbliższym czasie zmieniam akwarium i powstaje w mojej głowie projekt jak to miało by wyglądać.
Poniższy projekt to są moje marzenia, to jest zlepek z obejrzanych setek aranżacji, wiem że to...
|
|