Rośliny akwariowe - baza wiedzy

Jakie są dekoracje do akwarium i czym kierować się podczas wyboru?Każde akwarium prezentuje się lepiej, kiedy pojawiają się w nim dekoracje. Są to też lepsze warunki dla ryb. Co wybrać spośród ozdób akwariowych?

Każde akwarium prezentuje się lepiej, kiedy pojawiają się w nim dekoracje. Są to też lepsze warunki dla ryb. Co wybrać spośród ozdób akwariowych?

Ozdoby naturalne

Najlepsza sytuacja jest wtedy, gdy mieszkańcy akwarium mają warunki podobne do tych, które panują w ich naturalnym środowisku. Pomogą w tym zarówno naturalne, jak i sztuczne dekoracje. Jednak nie zawsze ta sama dekoracja sprawdzi się w równym stopniu w każdym akwarium.

Wśród ozdób naturalnych cieszących się powodzeniem, są na przykład liście, bambusy, korzenie, kamienie, lignity. Kamienie i skały mogą imitować na dno morza, ale można też wykorzystać żwir lub piasek. Chcąc stworzyć samodzielnie nietuzinkową dekorację, wystarczy posklejać kamienie i stworzyć małą grotę dla mniejszych rybek. Bardzo często sięga się też po korzenie i bambus. W obu przypadkach pozwala to stworzyć nie tylko schronienie dla rybek, niektóre żółwie też będą z tego korzystać. Jednak w tym przypadku trzeba pamiętać, by przed włożeniem do akwarium wymoczyć lub wyparzyć i korzenie i bambus, by nie było na nich zanieczyszczeń. Rozważ też dekoracje z gliny, wśród nich na pewno znajdziesz coś niepowtarzalnego.
 

Dekoracje sztuczne

Trudno sobie wyobrazić efektowne akwarium bez żadnych roślin. Jednak nie każdy chce lub może hodować wodne rośliny. Na szczęście masz do dyspozycji alternatywę w postaci sztucznej roślinności. Te, które obecnie są dostępne w sklepach, do złudzenia przypominają naturalne. Poza tym w akwarium mogą pojawić się różne inne drobne przedmioty i to nie tylko z plastiku. Naturalne i sztuczne dekoracje, które ozdobią twoje akwarium, znajdziesz w ZooArt. Poza podstawowymi ozdobami jest wiele dodatków, które zrobią piorunujące wrażenia. Wrak statku, zamek, muszle, to coś, co prezentuje się niesamowicie. Poza tym w zależności od tego, w jakim miejscu będzie stało akwarium, rozważ dodanie tła. Nada głębi i będzie stanowić kropkę nad „i”.
 

Wybierając dodatki, pamiętaj o tym, czego potrzebują ryby

Akwarium jest domem rybek. Muszą czuć się w nim dobrze. Jest wiele ozdób, które wyglądają efektownie, ale mogą mieć negatywny wpływ na środowisko w akwarium. Przykładem może być część kamieni, które zmieniają poziom twardości wody. Natomiast decydując się na korzenie, trzeba mieć na uwadze, że często osadzają się glony. Planując rozmieszczenie dekoracji, nie zapominaj o tym, że ich ilość musi być adekwatna do wielkości akwarium. Kiedy będzie ich za dużo, to nie tylko nie będzie to szczególnie estetyczne, ale również zwierzęta nie będą się czuły zbyt dobrze.

Przeczytaj także2

Ozdoby AquaDella i wodospady z pompką Ozdoby AquaDella i wodospady z pompką
Do oferty sklepu dołączyły ozdoby AquaDella - drzewa bonsai, posągi buddy, smoki, korzenie mangrowca, korzenie obsadzone anubiasem, skały...

RecenzjeBaza wiedzy akwarystycznej


 
 Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży akwarystycznej.

 

 

Sklep akwarystyczny

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin.
Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje zamówienie).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5


Czytaj więcej o odbiorze osobistym

 

 
Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.