Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Pielęgnacja » Zwierzęta


Czy krewetki red cherry mogą żyć z rybkami danio



Ryby w akwarium roślinnym - dobór obsady, metody karmnienia, profilaktyka i leczenie.



Witam, niedawno zakupiłem rybki do mojego akwarium z krewetkami red cherry.
Zakupiłem ok. 18 krewetek i dwa dni później 6 neonów, 4 gupiki i 4 danio.
Nie jestem pewien, ale czuję że danio mogą podjadać krewetki.
Czy jest to prawda, że danio mogą jeść krewetki red cherry?
Proszę o szybką odpowiedź


Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

rybykrewetki_i_inne
Początkujący

Posty: 10
Dołączył: 07 sie 2022, 18:59

Wszyskie z wymienionych ryb mogą Ci podjadać krewetki.Duża samica Gupika to samo duży neon i oraz Danio mogą podjadać krewetki. Ja miałem neony z krewetkami w mocno zarośniętym zbiorniku i z wszystkich wymienionych tu ryb najwięcej szkody robił Neon Czerwony. Z natury pływają one w środkowej toni u mnie ciągle wypatrywały krewetki. Danio jest o tyle lepsze, że pływa przy lustrze. Ale duże dorosłe będzie skubało krewetki. Polecam Bystrzyki do krewetek.
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

weder napisał(a):Polecam Bystrzyki do krewetek.


U mnie Bystrzyk różowy poluje na krewetki tak samo jak Pielęgniczki ramireza. Najlepszym towarzystwem dla krewetek to ryby z mniejszym otworem gębowym niż one. Dobrym wyborem będą Drobnoustki, Bystrzyk amandy i wszystko co rośnie max do 3cm.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Czytałem sam trochę o wyborze rybek do krewetek i dlatego wybrałem neonki i gupiki, ale dla koloru do akwarium pani mi zaproponowala mi rybki danio.


Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

rybykrewetki_i_inne
Początkujący

Posty: 10
Dołączył: 07 sie 2022, 18:59

gupiki z neonkami to raczej kiepski dobór

Hultaj
Zaawansowany użytkownik

Posty: 781
Dołączył: 10 maja 2020, 18:02

Z krewetkami to prosta sprawa z 2 robi sie 100. Jak 20 przezyje to jest sukces. Ikolo sie zamyka. Zawsze rybie wejdzie do pyska to co mniejsze. Krewetka ma to do siebie ze ciezko ja zlapac bo odskakuje. Ja w 60 l mam z neonkani a krewetek plaga....

wojtekszuminski
Aktywny użytkownik

Posty: 664
Dołączył: 03 lis 2018, 16:49

rybykrewetki_i_inne napisał(a):Czytałem sam trochę o wyborze rybek do krewetek i dlatego wybrałem neonki i gupiki, ale dla koloru do akwarium pani mi zaproponowala mi rybki danio.


Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl
Albo rybki albo krewetki jak chcesz mieć jedno i drugie to licz się z tym że krewetki będą pokarmem dla ryb i nic tego nie zmieni.

Co się zmiesci w pysku ryby będzie pokarmem, jak masz sporo kryjówek i roślinności w zbiorniku to jakaś część krewetek przeżyje i będzie się mnożyć jeśli to RC.

Jak ci pani w zoologu udziela rad co do obsady itp to daleko nie zajedziesz.

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

Patrząc na zbiornik, wszystkie krewetki są. Mają dużo kryjówek i roślin.

rybykrewetki_i_inne
Początkujący

Posty: 10
Dołączył: 07 sie 2022, 18:59











Powiązane tematy
  • Zjedzone krewetki

    Witam. Posiadam akwarium 30l. Obsada to 10 neonow, 7 krewetek yellow, 2 kiryski i 3 slimaki. Wiem już, że w zoologicznym źle mi doradzili odnośnie kirysków w takim litrażu. Od jakiegoś czasu znajduję...

    Wyświetlenia: 1739 | Odpowiedzi: 22 czytaj więcej...

  • Danio niebiańskie choroba

    Cześć Końcem grudnia założyłam akwarium- 189 l. W zaufanym zoologu kupiłam 35 szt Danio niebiańskie i 7 przylg siatkowatych. Po kilku dniach od wpuszczenia dwie rybki zrobiły się blade- ale to praktyc...

    Wyświetlenia: 709 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Krewetki w 8L "akwarium"?

    Czy w zbiorniku 20X20X20 mogę trzymać krewetki? A jeśli tak, to ile? Zastanawiam się nad restartem mojego zbiornika 72L, w którym mam ze 25-35 krewetek i szukam im "tymczasowego domu". Tak s...

    Wyświetlenia: 296 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Czy Szczupieńczyk złoty może być z guppikami?

    Witam, Czy Szczupieńczyk złoty ( jeden lub para) mogą sobie żyć z guppikami? Wyczytałem, że nie jedzą małych rybek ake jednak to drapieżnik. Guppikow mam 6. 3 mniejsze samce i 3 samice. Akwarium 72l....

    Wyświetlenia: 741 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Czy to odpowiednią ilość karmy?

    Witam, Byłem pewny, że takiego postu nie napisze ale... Dziewczyna i syn twierdzą, że głodzę rybki... Ja mówię, że przekarmiac nie wolno bo będą chorować... I piekło zamarzło... Czytałem jak należy k...

    Wyświetlenia: 598 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Czy duże kosiarki mogą niszczyć rośliny?

    Witam Mam problem z roślinami i podejrzewam wine tutaj kosiarek. Mam świeży zbiornik ,świeżo zasadzone rośliny które są pocięte!!! Mam lotosa, kryptokoryny których liscie są pocięte. Mam w baniaku 2 ...

    Wyświetlenia: 819 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Ankieta: czy korzystasz z pokarmów wakacyjnych/weekendowych

    Zapraszam do udziału w ankiecie.

    Wyświetlenia: 455 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Krewetki zbite na dnie

    Hej, Prośba o pomoc. Moje krewetki, wszystkie, ścisnęły się w rogach akwarium i siedzą bez ruchu, część młodych zdechła. Zbite są na dnie w rogu w niemal jedną masę, część jeszcze żyje. :cry: Para...

    Wyświetlenia: 1590 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Krewetki w filtrze a światło

    Dzień dobry, W akwarium, w którym są krewetki z reguły zakłada się gąbkę jako prefiltr. Chciałbym stworzyć akwarium, które poza dolewaniem wody i karmieniem nie wymaga zupełnie opieki. To czy prefi...

    Wyświetlenia: 592 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • [Ankieta] Czy krewetki Amano jedzą rośliny?

    Akwarium ma kilkanaście dni, 125 l, gęsto obsadzone. Są w nim 4 wyrośnięte krewetki amano i zeżarły już bardzo dużo Staurogyne repens + kilka Rotal green posadzonych z in vitro. Zacząłem dokarmiać tab...

    Wyświetlenia: 38017 | Odpowiedzi: 104 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 332 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.