Rabat -10% na zakupy w dniach 20.07 - 2.08 z kodem rabatowym: wakacje

Lista działów » Technika » Filtracja i ogrzewanie

Dodanie nowej gąbki lub ceramiki do kubełka

Dobór filtra do wymiarów akwarium, opinie o sprzęcie i sposoby na wydajne wkłady.

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy przed dołożeniem kolejnej gąbki do filtra zewnętrznego muszę ją wypłukać w wodzie z akwarium, czy może być pod kranem

BrzankiZjadłyMiKrewetki
Początkujący

Polecamy zakupy w sklepie forumowym
Wystarczy woda z kranu.

FoCuS_PL
Z dużym doświadczeniem

Powiązane tematy
  • Wymiana kubełka do 1k

Hejo, Muszę wymienić mojego 14 letniego Eheima 2224 (700 l/h) na coś mocniejszego, przy zarośniętym baniaku ruch wody w akwarium jest b. słaby do tego filtr tez zwolnił. Akwarium 162l 90x45x40H H...

Wyświetlenia: 453 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Pat Mini + NSF-120L - jakie gąbki

Panowie przymierzam się do założenia krewetkarium. Mam już upatrzone prawie wszystkie elementy i stanąłem przed wyborem filtra wewnętrznego. 1. Widziałem w krewetkariach na YT, że spece stosują Pat ...

Wyświetlenia: 1738 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Prefiltr HW-603 na wylocie kubełka.

Witam, Czy ktoś z was sprawdzał czy prefiltr HW-603 można zamontować na wylocie kubełka? Niestety jako prefiltr się nie sprawdza w przypadku Ultramaxa 2000, filtr zapowietrza się i ciągle słychać prz...

Wyświetlenia: 1473 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Regeneracja ceramiki

Witajcie! Mam pytanie do bardziej obeznanych w tym temacie. Jak to jest z regeneracją ceramiki np z poprzedniego (innego) zbiornika, która poleżała np kilka tygodni i wyschła. Teoretycznie żywa cerami...

Wyświetlenia: 6431 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

• Przetrzymanie ceramiki podczas naprawy głowicy filtra

Dwa miesiące temu wystartowałem akwa, niestety głowica filtra kubełkowego wydaje się nieco źle działać ( błędy elektroniki ) i wymaga wysłania do serwisu, co potrwa pewnie tydzień lub dłużej. W kubełk...

Wyświetlenia: 1836 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Dodatkowa pompa do kubełka.

Jak myślicie, czy można wspomóc kubełek (Tetra tec 800plus) dodatkową pompę zewnętrzną (np: Aquael unipump) w celu zwiększenia przepływu? Zastanawiam się czy nie uszkodzę kubła.

Wyświetlenia: 1994 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Gąbki do eheima2036

Krótkie pytanie jakiej gęstości są oryginalne niebieskie gąbki do filtrów eheim

Wyświetlenia: 1026 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Ma ktoś HW 602b lub 603b

Witam chciałem się zapytać czy ktoś z forumowiczów posiada takie coś. Jest to jak piszą Filter do zbiorników od 30 do 80l. Zastanawiam się czy nie byłby lepszym rozwiązaniem niż kaskada HBL 501. Pos...

Wyświetlenia: 14883 | Odpowiedzi: 52 czytaj więcej...

• Proporcje mieszania wody RO lub mineralizacji

Witam, zakładam akwarium 260L i zastanawiam się jak je zalać. Planuje uzyskać GH=8 i pytanie czy jeżeli zmieszam RO z kranówką w proporcjach które znalazłem gdzieś w internecie: moja woda ma 23GH, w...

Wyświetlenia: 1163 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Połączenie wkładów z gabki

Czy ten pomysł zrobienia kaskady z filtrów gabczastych się sprawdzi. Musiałem wymienić gąbkę bo filtracja spadła do minimum. Płukanie gąbki mało dawało. Na 2 dni. Na pierwotnym filtr Aquael turbo 500 ...

Wyświetlenia: 822 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian rośliin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 343 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.