Lista działów » Technika » Filtracja i ogrzewanie

Jaki filtr zewnętrzny do 43l (spośród najpopularniejszych ma

Dobór filtra do wymiarów akwarium, opinie o sprzęcie i sposoby na wydajne wkłady.

Cześć. Stoję przed wyborem filtra do nowo zakładanego akwarium. Powiedzmy, że koszt nie gra roli, ale musiałbym wyrobić się do 500 zł ;)
Do takiego akwarium pasują chyba najmniejsze filtry z serii różnych producentów - np. Tetra EX 500, Fluval 107, Eheim Classic 150. Na jaki filtr Wy byście się zdecydowali? Akwarium nie będzie przerybione, ale nie będzie też tam za dużo roślin (coś a la biotop BW azjatyckich)

piotrz23
Początkujący

Cześć,

Proponowałbym filtry o "numer" większe tj. Fluval 207, Eheim 250, Aquael Ultramax 1000 itd. itd. Każda marka ma swoich fanów i przeciwników, plusy i minusy. Ważne by miały dużą objętość filtracyjną (byś mógł zmieścić dużo mediów filtracyjnych) oraz by miały możliwość regulacji przepływu.

P.S.

Osobiście posiadam każdy filtr z serii wyżej wymienionych i się nie zawiodłem na nich.

NeonCzarny5
Początkujący

Miasto: Kraków/Wieliczka

Jak masz budżet do 500 pln to zdecydowałbym się na mocniejszy filtr z firm , które wymieniłeś : Tetra, Fluval, Eheim albo Aquael lub JBL . Znajdziesz zwolenników każdej z tych marek.
Ja mam dobre doświadczenia z Aquael Ultramax i Tetra

PS. Neonczarny5 - uprzedziłeś mnie tym postem
"Just use your imagination." Filipe Oliveira

Bernhard Roth
Zainteresowany tematem

Miasto: Lusówko k. Poznania

Wspieram stronę kontem Premium

Panowie, dziękuje za opinię.
Kurczę, trochę się boję np. Fluvala 207 w tak małym akwarium. Tam będzie Betta Splendes pływał. To nie mimo wszystko, za mocna nadflitracja?

piotrz23
Początkujący

Według mnie lekka przesada ja chcę dać tetre ex 700 do przerybionych 72L

Mąteusz179
Poznaje temat

piotrz23 napisał(a):Panowie, dziękuje za opinię.
Kurczę, trochę się boję np. Fluvala 207 w tak małym akwarium. Tam będzie Betta Splendes pływał. To nie mimo wszystko, za mocna nadflitracja?

Możesz zawsze skręcić filtr, a do dyspozycji masz więcej miejsca na złoża filtracyjne. Ja miałem kiedyś tetrę ex800 w 64 l i wcale pralki nie robił. Jak zależy Ci na cichej pracy filtra tetrę polecam jak najbardziej. Eheimy classic wg mnie są głośne.

Łukasz
Zainteresowany tematem

Ja zamierzam podłączyć Ultramaxa 1500 do kostki 49l. Dam końcówkę rozpraszającą, albo deszczownicę na całą długość i tyle. A miejsca na media będzie wystarczająco dzięki temu. Nadfiltracja nie istnieje, bakterii osiedli się tyle ile będą miały pożywienia. Dając większą przestrzeń, zwyczajnie wydłużam znacznie okresy serwisowania i otwierania kubła. Gdyby nie to, że gotowe kubełki są przeznaczone do pewnych litraży i przez to mają pompy o określonej mocy. To ja dałbym do takiej kostki i kubeł 60l pojemności gdyby miał w miarę mały przepływ i nie otwierał bym go przez 5lat albo i dłużej.

BATERIA
Aktywny użytkownik

Miasto: Poznań

Dzięki Wam za opinie.
Zdecyduję się w takim razie na Fluvala 207 lub Tetrę EX 700.

piotrz23
Początkujący

Cześć.
Ostatecznie kupiłem Fluvala 207 i powiem Wam, że wariat jakich mało. Pomijając głośną pracę to filtra, to mam w akwarium teraz niezłą pralkę :?
Myślicie, że mogę do jednego koszyka w filtrze naładować waty filtracyjnej zamiast gąbki i dzięki temu przepływ powinien nieco zmaleć? Pytanie czy jak bardzo mocno ta wata się zabrudzi, a ja jej specjalnie nie będę wymieniał to czy biologia w mediach filtracyjnych się nie zniszczy?

piotrz23
Początkujący

Wata niewymieniana w słodkowodnym akwarium nie powinna stanowić żadnego innego problemu jak właśnie problem zmniejszonego przepływu jak obrośnie filmem bakteryjnym.

BATERIA
Aktywny użytkownik

Miasto: Poznań

Powiązane tematy
  • filtr narurowy

Cześć Potrzebuje porady w temacie filtra narurowego. Jestem na etapie zmiany akwarium z 240l na 450l. Myślę nad zrobieniem filtra narurowego z grzałką ze spustem i dopuszczaniem wody. Czy jest ktoś na...

Wyświetlenia: 543 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

• Filtr narurowy do akwarium roślinnego

Witajcie. Mam pytanie odnośni filtracji na bazie filtrów narurowych do wody połączonych rurami PCV i pompą od ogrzewania. Czy macie jakieś opinie na ten temat? W internecie można znaleść dość dużo got...

Wyświetlenia: 15272 | Odpowiedzi: 41 czytaj więcej...

• Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

Wyświetlenia: 1210 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

• Ankieta: jakiej firmy filtr posiadamy w naszych akwariach

Na forum bardzo często padają pytania jakiej firmy filtry są godne polecenia. Pomóżmy początkującym oddając głos w ankiecie nt. marek posiadanych przez nas filtrów. Ponieważ wielu z nas posiada wię...

Wyświetlenia: 32367 | Odpowiedzi: 61 czytaj więcej...

• Aquael Turbo Mini - nowy filtr wewnętrzny Aquaela

aquael-turbo-mini-news.jpg Zapraszam do zapoznania się z opisem nowości Aquaela: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/aquael-turbo-mini-320l/h-filtr-wewnetrzny-akwarium-1080l-p-49327.html

Wyświetlenia: 427 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Aquael HYPERMAX - nowy filtr zewnętrzny

hypermax.jpg Wątek w którym będziemy zbierać informacje o nowym modelu filtra: Aquael Hypermax. Link do sklepu: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/filtr-aquael-hypermax-4500-przedsprzedaz-p-47006...

Wyświetlenia: 20874 | Odpowiedzi: 60 czytaj więcej...

• Jaki filtr zewnętrzny

Witam wszystkich , jaki polecacie filtr zewnętrzny do akwarium , żeby był wydajny a nie głośny ? Mam akwarium 100l . Dziękuje za odpowiedzi Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslin...

Wyświetlenia: 890 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

• Filtr Aquael turbo 500 a włóknina.

Witam, Mam sporo pylkow w wodzie, zwłaszcza jak dotknę roślin to się tego dużo wydobywa z podloza. Mam aktywne a na nim żwirek choć przez dosadzanie to wylazł aktywny trochę na zewnątrz. Mam filtr A...

Wyświetlenia: 307 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Filtr zewnętrzny do 125L

Witam! Jaki filtr zewnętrzny polecacie do akwarium 125L? Posiadam Juwel Rio 125L. Chciałbym do niego również podpiąć sterylizator EHEIM UV Reeflex 500. Posiadam z poprzedniego akwarium Tetra 1000 E...

Wyświetlenia: 725 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• jaki niski filtr wewnętrzny do paludarium

Szukam czegoś co zapewni filtrację w paludarium, w którym poziom wody będzie wynosił 5-6 cm. Jednocześnie woda nie może spadać z góry i hałasować. Czy są jakieś sensowne gotowce, czy będę musiał sam ...

Wyświetlenia: 174 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 136 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.