Rabat -10% na zakupy w dniach 20.07 - 2.08 z kodem rabatowym: wakacje

Lista działów » Technika » Filtracja i ogrzewanie

Wymiana części mediów filtracyjnych

Dobór filtra do wymiarów akwarium, opinie o sprzęcie i sposoby na wydajne wkłady.

Hej,
Dziś podmieniłem połowę mediów filtracyjnych w moim filtrze kubełkowym Sera UVC 800 Extreme. Pół sera crystal clear i połowę sera siporax 15 mm. W moim filtrze są dwa kosze.

Zastanawiam się po jakim czasie mogę podmienić drugą połowę na nowe media.

Generalnie po jakim czasie bakterie skolonizują nowe media?

Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?

Media miały już 3 lata, Crystal Clear podmieniłem co jakiś czas, ale pojedyncze kłębki. W mojej ocenie filtrują świetnie i nie zapychają filtra.

Pozdrawiam

brunonatura
Zainteresowany tematem

Polecamy zakupy w sklepie forumowym
Skoro media miały trzy lata, były doskonałym filtrem. Moim zdaniem niepotrzebnie wymieniasz. Odpowiadając jednak na pytanie: nie wiadomo ;) Bakterie pokrywają filmem np. silikon czy gumę w trybie pilnym. Na ceramice nie zakładają kolonii tak chętnie.

Wysłane z iPhone za pomocą Akwarium

AquaMolitor
Znający temat

To wszystko zależy też od obsady i obciążenia zbiornika. W baniaku bardziej obciążonym, gdzie jest nadmiar produktów do przerobienia bakterie szybciej skolonizują media, niż w baniaku w którym jest wszystko w miarę dobre dobrane i wymieniliśmy część ceramiki na nową. Wszystko też zależy od ułożenia, nowe media powinny być w filtrze jako kolejne po starych, aby ruch wody mógł porywać odrywający się film i przenosić go na nowe media.

BATERIA
Aktywny użytkownik

Miasto: Poznań

Dziękuję. Media musiałem wymienić, bo były już stare, z poprzedniego zbiornika. Były skolonizowane przez glony. Wobec tego dam z miesiąc czasu nowemu siporaxowi i wtedy podmienię drugą część na świeży.

brunonatura
Zainteresowany tematem

Powiązane tematy
  • Wymiana kubełka do 1k

Hejo, Muszę wymienić mojego 14 letniego Eheima 2224 (700 l/h) na coś mocniejszego, przy zarośniętym baniaku ruch wody w akwarium jest b. słaby do tego filtr tez zwolnił. Akwarium 162l 90x45x40H H...

Wyświetlenia: 453 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Filtr Sera UVC-Xtreme 800 wymiana wirnika/zaworu/naprawa

Dzień dobry. Czy ktoś z forumowiczów posiada filtr sera Uvc xtreme 800 lub 1200? Przy czyszczeniu filtra uszkodził się wirnik, a w zasadzie odpiął się pierścień zabezpieczający jego oś. Czy ktoś miał...

Wyświetlenia: 665 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Wymiana filtra ?

Witam Posiadam obecnie z 7 letniego Eheima 2075 :shock: od około pół roku wirnik zaczął odzywać się :( Pytanie czy bawić się w wymianę wirnika czy np. wymienić na inny filtr nowy OASE BIOMASTER...

Wyświetlenia: 2760 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• JBL e1501 na części pierwsze.

W odpowiedzi do poprzedniego tematu- link na końcu opisu z pozdrowieniami dla jednego osobnika, postanowiłem rozebrać na części pierwsze mój stary filtr w którym głowica odmówiła posłuszeństwa. Od raz...

Wyświetlenia: 2346 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Tetra ex 600 Plus na części pierwsze.

Witam, niedawno wpadł mi w rączki używany filtr jak w temacie. Z uwagi na parametry będzie mi służył jako filtr mechaniczny w akwarium, ale nie o tym tutaj. Kosz: Plastik przyjemny w dotyku i nie sp...

Wyświetlenia: 2325 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Aqua nova - zestaw szklanych rurek filtracyjnych

Witam, Czy ktoś używa rurek szklanych tytułowego producenta? Są one znacznie tańsze od konkurencji i zastanawiam się czy nie będzie tak, że skąpy dwa razy traci i będę żałował zakupu. Pewnie są wykona...

Wyświetlenia: 3394 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• Zmętniennie po wymianie mediów

Witam W dniu wczorajszym wymieniłem media w filtrze a dziś nadal woda mętna(biała). Uprzednio w dolnym koszu miałem biobale które zastąpiłem nową ceramiką. Pod spodem użyłem starej lekko opłukanej wat...

Wyświetlenia: 3605 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

• Wymiana filtra wewn. na kubełek - media

Mam w akwarium filtr wewnętrzny Aquael Turbo 1500. W nim gąbka i ceramika w koszyczku. Dzisiaj podłączyłem filtr Hw-304a który docelowo ma zmienić ten wewnętrzny. Pytanko co do mediów filtracyjnych....

Wyświetlenia: 2757 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

• Ada es 600.Wymiana pompy.

Witam Dzisiaj podłączyłem nowy filtr Ady kupiony od osoby prywatnej i rozczarowała mnie głośność pompy. Testowany bez wkładów był cichy. Obecnie trzy gąbki od Eheim Clasic 600 i litr matrixa. Filtr s...

Wyświetlenia: 7080 | Odpowiedzi: 29 czytaj więcej...

• Ratować Tetrę EX600 Plus czy wymiana?

Witajcie, to mój pierwszy temat na forum więc może na początek szybko się przedstawię: jestem Przemek, 100% amator akwarystyczny, piszę z Katowic. A teraz do pierwszej sprawy i zarazem od razu proble...

Wyświetlenia: 2470 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian rośliin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 353 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.