Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Filtracja i ogrzewanie


Zbyt wysokie ph kh gh w kranie



Dobór filtra do wymiarów akwarium, opinie o sprzęcie i sposoby na wydajne wkłady.



Zniechęcają do akwarystyki takie wywody jak Twoje które z igły robią widły .

Smiem twierdzić ze Ty filtra RO na oczy nie widziałeś po tym co piszesz .Jakie odpinanie ,jakie zaworki ,jakie wiadro z wodą :D

Montujesz filtr pod zlewem w kuchni ,umywalką w łazience ,WC i nic nie odpinasz

Od ponad 10 lat używam RO3 u siebie jak i u osób którym robiłem/zajmuje się akwariami i jakoś nikt nie ma z tym problemu :) .

Jasne jak ktoś chce to może sobie wydać i 2,5tys na filtr no no problem ...ale czy jest sens ?
Proszę https://mksshop.de/Glamorca-Reverse-Osmosis-RO1 tu masz Pro zestaw RO taki na pewno będzie ok akwarium :)

A To płukanie membrany to po co ? :) ,chyba tak dla picu bo nic to nie daje .
Filtry wstępne są od tego aby membrana byłą czysta ,jak membrana jest brudna to jest już nie sprawna i należy ją wymienić ...

Ja wiem ze zaraz znajdziesz XXX argumentów naciąganych ze jednak RO3 to blee

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

j666 napisał(a):
akwaAmator napisał(a):Przy zakupie Podajesz jaką przejściowke na jaki gwint potrzebujesz i taka dostajesz, nawet teflon masz w zestawie. Kupujesz, otwierasz, montujesz i nic nie trzeba dokupywać aby zamontować ten filtr. Chyba że piszesz o rozbudowe to inna bajka.
Jeśli nie chcesz trrzymać go w wiadrze zanurzonego pod wodą to musisz dokupić zaworki, najlepiej 3 sztuki (na rurki zasilania, odpadu i RO). Do tego warto mieć zaworek zwrotny wkręcony w obudowę membrany (powinni od razu z zaworkiem zwrotnym sprzedawać, no ale nie sprzedają). Do tego co jakiś czas płukanie membrany np. obejściem ogranicznika wypływu (potrzebne dwa trójniki i zaworek), no ale rozumiem że proponujesz wypinanie rurek (przy ręcznie przenoszonym filtrze można, gorzej przy stale podpiętym pod szafką, gdy pewnego dnia wejście rurki w złączkę stanie się nieszczelne, bo złączki 4/6mm to nie szybkozłączki).
Zamiast ściubić lepiej od razu wydać na 150 GPD i 50-100 zł na akcesoria o których piszę czy inne zonki (wysłane mi z kompletem filtra przyłącze 3/4'' nie pasowało długością do gwintu pod zlewem, kupiłem nowy zawór Schell i dwa inne przyłącza z których tylko jedno pasuje), ale to zaczyna się 200-250 zł.
Myślę, że w akwarystyce nie ma co oszukiwać (ani innych, ani siebie), że coś będzie tańsze jeśli będzie droższe, bardzo wiele osób się z tej przyczyny zniechęca do akwarystyki.

Możesz rozwinąć co miałeś na myśli pisząc, że przyłącze nie pasowało długością gwintu?

MacGyver
Stały bywalec

Posty: 316
Dołączył: 08 cze 2016, 14:57

akwaAmator napisał(a):u osób którym robiłem/zajmuje się akwariami
I robisz RO3 za 99 zł, gratuluję cen.


MacGyver napisał(a):co miałeś na myśli pisząc, że przyłącze nie pasowało długością gwintu?
Gwint 3/4'' w nakrętce przyłącza był znacznie dłuższy niż gwint 3/4'' na zaworze w kuchni, przez co nie dociskało uszczelki i ciekło. Danie dwóch grubych uszczelek nadal pociło i kropelkowało. Więcej dokręcać się nie dało, bo nakrętka jako długa zaczynała haczyć o zawór. Inne przyłącze osobno kupione również nie pasowało do zaworu Schell, bo w Schellu uszczelnienie doczołowe jest prawdopodobnie na stożek, a nie na docisk na płask.

j666
Aktywny użytkownik

Posty: 618
Dołączył: 12 gru 2007, 17:07
Miasto: W-wa [NW]

j666 napisał(a):
akwaAmator napisał(a):u osób którym robiłem/zajmuje się akwariami
I robisz RO3 za 99 zł, gratuluję cen.


MacGyver napisał(a):co miałeś na myśli pisząc, że przyłącze nie pasowało długością gwintu?
Gwint 3/4'' w nakrętce przyłącza był znacznie dłuższy niż gwint 3/4'' na zaworze w kuchni, przez co nie dociskało uszczelki i ciekło. Danie dwóch grubych uszczelek nadal pociło i kropelkowało. Więcej dokręcać się nie dało, bo nakrętka jako długa zaczynała haczyć o zawór. Inne przyłącze osobno kupione również nie pasowało do zaworu Schell, bo w Schellu uszczelnienie doczołowe jest prawdopodobnie na stożek, a nie na docisk na płask.


To nie mogłeś tego skręcić na taśmę teflonową?

MacGyver
Stały bywalec

Posty: 316
Dołączył: 08 cze 2016, 14:57

Witam. Po długiej przerwie :)
aktualizacja. wrzucilem do filtra purigen i jbl silikat bodajże ( na usuwanie krzemianów z wody ) , było to jakies 3 tygodnie temu, ale bez skutku, gruby film bakteryjny na tafli wody i ciągłe okrzemki wszędzie.. po 3 dniach juz szyby byly brazowe i cale rosliny itd.

Zaczalem juz normalnie nawozić ( sprawdzam parametry ) , nie było mnie tydzień ( 2 tyg akwarium bylo bez podmianki ) gdy wrocilem wszystko zarośniete tak ze swiatło do dna nie docierało.

Zrobiłem ostre cięcie rośłin, wymyłem szyby kamienie itd. Nareszcie nalałem wody RO + mineralizator qualdrop plant ( 40% zmieniłem ) wraz z myciem filtra i wymianą waty na nową. po 3 dniach samo przetarcie szyb i wymiana 20% wody. minęło 5 dni i jak narazie nowych okrzemek brak :lol: :lol:
Jedynie to, co już było na roślinach.

A i wlałem seachem stability wedlug instrukcji :)

Zakupilem test na potas i jest go 20mg także ideolo, No3 też juz dobiło do 10, tylko mam dylemat z po4 bo ciagle jest zero, przez wkład na krzemiany. Pytanie czy nadal go potrzebuje czy mogę go usunąć?? bo nie wiem co robić :?

Na szybach mam glony punktowe - zielenice , podejrzewam że własnie przez brak fosforu

Roślinki przez cały okres świecenia światła bąbelkują jak szalone :)

od 2 dni widze u siebie w akwa mnóstwo latajacych białych i ciemniejszych kropek, szczegolnie duzo ich było w pozostalosci po wylince krewetki amano. Wyczytałem, że to małżoraczki. Ponoć to znak że mam dobrą wodę ? :roll:

Czekam na jakieś sugestie / rady co robić dalej, może cos zrobiłem źle ??

Co do RO i mineralizatora to gh zbijam około 2 stopnie na tydzień było 28 już jestem przy 17 ( i od podmianki do podmianki rośnie o 1-2 stopnie, myślę, że przez scenery stone, bo bazalt jest raczej neutralny )

arkosw
Poznaje temat

Posty: 84
Dołączył: 01 kwi 2015, 22:43











Powiązane tematy
  • Wysokie tds ponad 40 na wyjściu z RODI

    Dzień dobry, Od około roku nie zmieniałem prefiltrów. Jednak wyczytałem w internecie, że prefiltry sedymentacyjny i węglowy nie maja wpływu na obniżenie wartości TDS. w kranie jest około 150 lecz wcz...

    Wyświetlenia: 538 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Wysokie NO3 a filtracja

    Czy istniej możliwość, że nie czyszczony filtr np. JBL 701 może być przyczyną wzrostu NO3 do wartości 50 mg/l? Wiadomo, że w filtrze zachodzi nitryfikacja, a wynikiem nitryfikacji jest NO3. Filtr był ...

    Wyświetlenia: 2367 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Skutki zbyt dużego filtra.

    Witam, Mam akwarium 96L. Filtr to Aquael unimax 500. Czy tak ogromny filtr do tego akwarium może powodować problemy z nawożeniem? Używam Macro red, Ferro +, micro, aquaflora N+. Oświetlenie LED, 2 be...

    Wyświetlenia: 1307 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Wysokie NO3 w kranie, wybór filtra RO.

    Witam, w kranie posiadam 40ppm azotanów, co jest wynikiem tragicznym. Wydaje mi się, że filtr RO załatwi sprawę. Zastanawiam się nad AquaArt 380 + mineralizator VIMI Reminamin. Dobry wybór? Ma ktoś te...

    Wyświetlenia: 7014 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Wysokie PO4 wody po osmozie

    Witam. Dziś zauważyłem, że w wodzie po osmozie mam bardzo wysokie PO4 podczas gdy ta sama woda w kranie przed filtrem ma PO4 = 0. Czy ktoś może mi to wytłumaczyć? Czy to może wina zużytego filtra, czy...

    Wyświetlenia: 757 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Wysokie NO3 w wodzie z filtra RO3

    Witam wszystkich, Mój dom ma dwa źródła zasilania w wodę. Studnie i wodociąg. Źródło wody jest zmieniane co jakiś czas, w zależności od potrzeb. Byłem spokojny o parametry wody do podmian bo byłem ...

    Wyświetlenia: 1430 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Jakie konsekwencje zbyt wysokiej temperatury?

    Witam, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć/scharakteryzować jak się może skończyć długotrwała podwyższona temperatura wody w akwa? Mam mieszkanie na poddaszu, ostatnio słonko mocno grzeje, zbiornik 187L ...

    Wyświetlenia: 3885 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Filtr RO montowany na kranie

    Z racji braku możliwości podłączenia filtra RO do rur a co za tym idzie lekkiej przebudowy instalacji zacząłem się zastanawiać czy istnieją filtry, które możemy podłączyć pod kran a po przefiltrowaniu...

    Wyświetlenia: 4014 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Zbyt wysoka temperatura

    W te upały temperatura w akwarium skoczyła mi z 26 na 29*C. Jak na termostacie obniżyłem temperature to grzałka sie poprostu wyłączyła i przestała grzać więc ją wyłączyłem. Jak mam obnizyć tą tmperatu...

    Wyświetlenia: 1188 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 328 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.