Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Filtracja i ogrzewanie


Media w Ultramax 2000 w 160l



Dobór filtra do wymiarów akwarium, opinie o sprzęcie i sposoby na wydajne wkłady.



22 wrz 2021, 15:49 Media w Ultramax 2000 w 160l  (#1)  

Cześć,

Niedługo startuje z akwa 160l, mam filtr Ultramax 2000, planuje od dołu dać gąbkę, mam 2l matrixa na dwa koszyki, zostaje jeszcze jeden i ostatni gdzie planuje wsadzić watę i na początek węgiel aktywny, później dołożę purigen z racji tego ze będzie trochę mangrowca, który będzie barwił wodę a go nie gotowałem itp. Co jeszcze do jednego koszyka wsadzić, dokupić litr matrixa?

Adam1476
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 24 mar 2020, 16:40

Nie ma potrzeby używania waty. Lepiej weź gąbke o mniejszej gradiacji. Co do purigenu to też bez sensu bo nie powinieneś mieć problemu z barwieniem wody przy mangrowcu a nawet jeżeli to wystarcza regularne podmiany wody i problem sam ustąpi.

Anonim 43627


10 paź 2021, 13:15 Re: Media w Ultramax 2000 w 160l  (#3)  

Zaiwestuj i daj Azoo

Wysłane z mojego ASUS_I003DD przy użyciu Tapatalka

DawidJot
Zaawansowany użytkownik

Posty: 807
Dołączył: 21 sty 2018, 17:19











Powiązane tematy
  • Ultramax 1500 - paprochy i silny nurt.

    Witam, W sobotę uruchomiłem filtr ultramax 1500. Od dołu mam gąbkę, ceramikę z matrixem, sam matrix i na końcu gąbkę. 1. Nie wiem czemu ale woda z dnia na dzień wygląda gorzej, ma coraz więcej jakb...

    Wyświetlenia: 805 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Ultramax/Biomaster jakie wady ?

    Witam obecnie posiadam fluval 207 ( plus ,,prefiltr,, w którym mam dodatkowe media) jednak po około roku używania nachodzi mnie myśl nad wymianą na coś innego. Zastanawiam się nad Ultramaxem 1000 lub ...

    Wyświetlenia: 881 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Nowe filtry AquaEL Ultramax - nowość z Norymbergii

    Przed chwilą wróciłem z targów Interzoo 2018 z Norynbergii. Aquael zaprezentował nową serię filtrów o nazwie ULTRAMAX. Widziałem, dotykałem i wydaje mi się, że będzie to bardzo dobry filtr. Są trzy mo...

    Wyświetlenia: 82864 | Odpowiedzi: 268 czytaj więcej...

  • Ultramax 2000 czy Hypermax 4500?

    Mam zagwozdkę. Akwarium glossy 260 litrów. Który filtr do tego Akwarium,zakładając że będzie to jedyny filtr w zbiorniku? Ultramax 2000 czy Hypermax 4500?Oczywiście przy założeniu,że Hypermax będzie ...

    Wyświetlenia: 1599 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Wkłady ceramiczne Neo Media

    52-200323.jpeg Poszerzyliśmy naszą ofertę o nowe wkłady ceramiczne Neo Media. Są one dostępne w trzech odmianach: PURE, SOFT i HARD a ich cechą charakterystyczną jest opcja korekty pH i twardości w...

    Wyświetlenia: 1571 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Filtr Ultramax 2000 pytanie.

    Cześć, mam pytanie czy ktoś spotkał się z problemem w tym filtrze który polega na tym, że kiedy poprzechylam go na boki w celu odpowietrzenia np. po czyszczeniu prefiltra to czasami z rury wydobywa si...

    Wyświetlenia: 462 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Media filtracyjne

    Jakie Media filtracyjne polecacie do filtra ultramax 2000 , 2 kosze to będą gąbki aquaela a 3 kosze nie wiem czym najlepiej wypełnić . Zawsze stosowałem sama ceramikę , tanią . Teraz chciałbym coś poz...

    Wyświetlenia: 3282 | Odpowiedzi: 29 czytaj więcej...

  • Akwarium 300L - Aquael Ultramax 2000 - filtr dodatkowy?

    Witam Tytuł może nie bardzo chwytliwy ale też jest ograniczenie w ilości znaków, więc wszystkiego nie da się tam zmieścić. A sprawa wygląda tak: mam zbiornik 300L (120x50x50)i w nim działający już oko...

    Wyświetlenia: 946 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Filtr Oaze BioMaster Thermo 350 Grzałka/Media

    Hej, pytanie do użytkowników wyżej wymienionego filtra, czy to jest normalne, że nie mogę fabryczną grzałką zamontowana w filtrze uzyskać wyżej temperatury niż 28 stopni, skala na grzałce jest do 32 s...

    Wyświetlenia: 1376 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Aquael Ultramax 1000 do akwarium 60x30x35 (63l)

    Witam, jestem tu nowy i przymierzam się do zakupu filtra kubelkowego do mojego akwarium 63l. Planuję całkowitą przemianę mojego dotychczasowego bałaganu na akwarium typowo roślinne. Pytanie czy w taki...

    Wyświetlenia: 1450 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Joohan i 355 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.
           


 
Uruchomiono zadanie harmonogramu