Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Technika CO2


Jaki reduktor wybrać?



Nawożenie dwutlenkiem węgla. Dobór zestawu i sposoby na wydajne rozpuszczanie gazu. Pomiar w wodzie.



31 lip 2021, 08:36 Jaki reduktor wybrać?  (#1)  

Witam. Mam podłączyć reduktor. Mam dwa do wyboru: JBL Proflora m001 i SERA FLORE CO2 PRESSURE REDUCER. Cenowo są zbliżone, jakościowo chyba też. Dziekuje za pomoc i wskazówki.

Radomir
Początkujący

Posty: 17
Dołączył: 14 sty 2019, 22:15

31 lip 2021, 09:45 Re: Jaki reduktor wybrać?  (#2)  

Oprócz JBL i SERA jest jeszcze pierdylion innych...
Oxyturbo występujący pod różnymi nazwami, Hiwi oraz tony chińszczyzny. Zarówno markowej, ja i no-name...

FoCuS_PL
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2489
Dołączył: 04 kwi 2019, 11:12

31 lip 2021, 09:52   (#3)  

Wiem, że jest tego od groma. Nie dopisałem, że mam na stanie obydwa, więc nie chodzi tu o zakup jakiegoś reduktora, tylko o wybór między dwoma, które już mam, ale nie wiem, jakiego używać, a jakiego się pozbyć. To tak, jak w bajce Fredry: osiołkowi w żłoby dano... ;)

Radomir
Początkujący

Posty: 17
Dołączył: 14 sty 2019, 22:15

31 lip 2021, 10:13 Re: Jaki reduktor wybrać?  (#4)  

W jednym owies, w drugim siano... :-)
Patrząc na oba, wybrałbym ten ze stajni SERA.
Moim zdaniem jest to sprzęt wyprodukowany przez HIWI, zatem zacny...

FoCuS_PL
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2489
Dołączył: 04 kwi 2019, 11:12

31 lip 2021, 10:38   (#5)  

Dziękuję za podpowiedź.
Do reduktora, do kompletu mam zamiar podłączyć jeszcze JBL ProFlora pH Control Touch, elektrozawór JBL ProFlora v002 2 - 12V. (Te zabawki też już mam, więc nie chodzi o wybór jaki komputer i elektrozawór kupić).Nawet jeśli wybiore reduktor Sera, to powinno wszystko działać?

Radomir
Początkujący

Posty: 17
Dołączył: 14 sty 2019, 22:15

01 sie 2021, 11:00   (#6)  

Ma może ktoś z bardziej ode mnie doświadczonych forumowiczów jeszcze jakieś sugestie lub podpowiedzi? Z jednej strony byłbym skłonny użyć reduktora JBL, bo cały zestaw z komputerem ph, elektrozaworem, dyfuzorem na rury od filtra zewnętrznego mam tej firmy. Ale reduktor Sery tez jest jakościowo chyba zbliżony? Nie zależy mi na wyglądzie zewnętrznym, tylko na parametrach i dokładności w uzytkowaniu. Chciałbym wybrać z tych dwóch poprostu najlepszy, a drugi sprzedać. Z góry dziękuję za pomoc.

Radomir
Początkujący

Posty: 17
Dołączył: 14 sty 2019, 22:15

01 sie 2021, 18:04 Re: Jaki reduktor wybrać?  (#7)  

Ma może ktoś z bardziej ode mnie doświadczonych forumowiczów jeszcze jakieś sugestie lub podpowiedzi? Z jednej strony byłbym skłonny użyć reduktora JBL, bo cały zestaw z komputerem ph, elektrozaworem, dyfuzorem na rury od filtra zewnętrznego mam tej firmy. Ale reduktor Sery tez jest jakościowo chyba zbliżony? Nie zależy mi na wyglądzie zewnętrznym, tylko na parametrach i dokładności w uzytkowaniu. Chciałbym wybrać z tych dwóch poprostu najlepszy, a drugi sprzedać. Z góry dziękuję za pomoc.

Radomir
Początkujący

Posty: 17
Dołączył: 14 sty 2019, 22:15











Powiązane tematy
  • Jaki dobry dyfuzor przepływowy?

    Witam, do tej pory używałem reaktora z filtra narurowego, ale chciał bym spróbować dyfuzora przepływowego, może ktoś używa, albo mogli byście coś polecić ? Dyfuzor na wąż 16/22.

    Wyświetlenia: 1058 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • SODASTREAM Reduktor CO2

    Witam, mam butle SODASTREAM, podłączoną pod reduktor od ISTA CO2-foto 1. przez przejściówke TR 21*4, 5/8-18UNF, foto 2. I teraz pytanie? 1- co byście mi za reduktor polecili jakiś inny do tej butli. ...

    Wyświetlenia: 1047 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Nowość Aqua-art - reduktor CO2 do butli SodaSystem

    sodastream1.jpg Zapraszam do zapoznania się z nowością w sklepie: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/reduktor-butli-sodasystem-p-49196.html Kto z Was używa systemu SodaStream z butlą 500g? Jesteśc...

    Wyświetlenia: 752 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Jaki elktrozawór polecacie?

    Witam, przymierzam się do zakupu elktrozaworu. Znalazłem też takie na znanym chińskim portalu, co o nim myślicie? Używa ktoś? Screenshot_20191214_114355_com.alibaba.aliexpresshd.jpeg

    Wyświetlenia: 2120 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Sonda PH - którą wybrać

    Temat sond PH jest mi znany. Na rynku jest zgodna opinia iż sondy ERH-AQ1 uważane są za najbardziej dokładne i nie wymagają częstej kalibracji. Ale co z resztą sond. Na Ebay jest mnóstwo tanich sond....

    Wyświetlenia: 2838 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Jaki zaworek precyzyjny?

    Co oprócz Camozzi (mam złe doświadczenia z tą firmą) byście polecili na zaworek precyzyjny za elektrozaworem? Mój stary już nie trzyma przepływu. Codziennie rano po odpaleniu elektrozaworu muszę regul...

    Wyświetlenia: 2314 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Ankieta: Reduktor CO2 Blue czy standardowy + zaworek

    Zapraszam do podzielenia się opiniami.

    Wyświetlenia: 1571 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Jaki zaworek przeciwzwrotny użytkujecie/polecacie?

    Jako, że jest to mój pierwszy post, na wstępie chciałbym się z wami drodzy Forumowicze i Forumowiczki przywitać. Jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć jaki sprawdzony zaworek przeciwzwrotny do insta...

    Wyświetlenia: 12775 | Odpowiedzi: 46 czytaj więcej...

  • Jak otworzyć reduktor z elektrozaworem… bez prądu

    Mam reduktor z elektrozaworem firmy Aquario. Coś tam się chyba przepaliło, bo elektrozawór przestał się otwierać. Chciałbym uniknąć wydatków i zastanawiam się, czy można coś przestawić w elektrozaworz...

    Wyświetlenia: 3117 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Rodzaje gwintów zawór butli - reduktor

    Jakie są rodzaje gwintów łączących zawór na butli CO2 z reduktorem ciśnienia ( manometrami )? Wygrzebałem z szuflady ze szpargałami ze trzy zestawy do CO2 i w każdym są inne gwinty. Szczęśliwie gwint ...

    Wyświetlenia: 3468 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 405 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.