Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Technika CO2


Małe zestawy co2 Tropica/Ista itp.



Nawożenie dwutlenkiem węgla. Dobór zestawu i sposoby na wydajne rozpuszczanie gazu. Pomiar w wodzie.



Witam, czy ktoś próbował regenerować małe butle 95g do zestawów typu ISTA/Tropica itp?
Czy uzyskam "jakieś" ciśnienie zasypując taką butle sodą i kwaskiem + woda ? Wsadu nie wejdzie dużo / wody też tylko trochę wytworzy się szybka reakcja chemiczna. Ktoś próbował ?

luksi_s
Początkujący

Posty: 2
Dołączył: 20 maja 2022, 11:58

Mam zestaw Tropica. W baniaku 54l przy dawkowaniu 15b/min. jeden nabój 95g starcza mi na ok 1,5 miesiąca. Zastanawiałem się nad zakupem butli 500g produkcji JBL (oznaczonej u500 lub w nowej odsłonie 500 u) wraz z adapterem u201/u500. Ponoć pasuje to do analogicznego zestawu CO2 produkcji JBL i teoretycznie powinno pasować do Tropica. Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym zakresie? Drugi problem to taki, że te butle 500g i adaptery można tylko kupić za granicą, a były kiedyś oferowane w Polsce.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

raffor
Początkujący

Posty: 19
Dołączył: 20 maja 2022, 22:24

luksi_s napisał(a):Witam, czy ktoś próbował regenerować małe butle 95g do zestawów typu ISTA/Tropica itp?
Czy uzyskam "jakieś" ciśnienie zasypując taką butle sodą i kwaskiem + woda ? Wsadu nie wejdzie dużo / wody też tylko trochę wytworzy się szybka reakcja chemiczna. Ktoś próbował ?


Kombinatoryka stosowana do kwadratu! Nie widzę najmniejszego sensu!
Nie lepiej zrobić bimbrownię na żelatynie? Szybko i tanio...

FoCuS_PL
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2489
Dołączył: 04 kwi 2019, 11:12

raffor napisał(a):Mam zestaw Tropica. W baniaku 54l przy dawkowaniu 15b/min. jeden nabój 95g starcza mi na ok 1,5 miesiąca. Zastanawiałem się nad zakupem butli 500g produkcji JBL (oznaczonej u500 lub w nowej odsłonie 500 u) wraz z adapterem u201/u500. Ponoć pasuje to do analogicznego zestawu CO2 produkcji JBL i teoretycznie powinno pasować do Tropica. Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym zakresie? Drugi problem to taki, że te butle 500g i adaptery można tylko kupić za granicą, a były kiedyś oferowane w Polsce.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka


Twoje pieniądze twoja sprawa ...ale gdzie tu widzisz sens zakupu takiego zestawu (jbl 500u ) ani to praktycznie ani opłacalne .

3 butle jednorazowe za 360zl .....
za te pieniądze masz już pełen zestaw z normalną butlą 1,5kg wielokrotnego użytku .Gdzie koszt nabicia to 30zl .... a przy twoim akwarium taka butla to ci starczy na minimum 12 miesięcy .

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

Do reduktora ISTA/Tropica wystarczy kupić adapter na butle od SodaStream, butla 110 , nabicie od 15 - 25 pln i bez kombinacji 8)

El Grey
Poznaje temat

Posty: 147
Dołączył: 19 kwi 2004, 10:02
Miasto: Łódź

El Grey napisał(a):Do reduktora ISTA/Tropica wystarczy kupić adapter na butle od SodaStream, butla 110 , nabicie od 15 - 25 pln i bez kombinacji 8)
Ale super. Taką butlę można kupić w sklepie ze sprzętem AGD i ma 425g, nie wiem jeszcze jak z tym adapterem. W każdym razie dzięki za odzew.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

raffor
Początkujący

Posty: 19
Dołączył: 20 maja 2022, 22:24

Witam
Do reduktora ISTA/Tropica wystarczy kupić adapter na butle od SodaStream, butla 110 , nabicie od 15 - 25 pln i bez kombinacji 8)
jaki to adapter ?

Co do butli 95g kwasek+soda+woda i działa nie wiem jak długo. Problem w tym że jest problem w dostarczeniu wsadu do tak małej butli.

luksi_s
Początkujący

Posty: 2
Dołączył: 20 maja 2022, 11:58

Kolega to widział jaki jest otwór w tej butli 95 g, bo chyba nie :lol: . Jak uda się komuś tam wsypać sodę i kwasek to pewnie Nobla dostanie. Kompletnie poroniony pomysł. Chcesz się bawić w kwasek i sodę to kup butle ze stali nierdzewnej. Mam coś takiego i przy dobrym uszczelnieniu zestawu działa całkiem długo.

men200
Stały bywalec

Posty: 362
Dołączył: 17 paź 2013, 08:17
Miasto: Lublin

Niedowiarek... Działa to od dawna, tylko trzeba poszukać.
To że nie wadziłeś takiego rozwiązania, to nie znaczy,że takowego nie ma. :wink:

El Grey
Poznaje temat

Posty: 147
Dołączył: 19 kwi 2004, 10:02
Miasto: Łódź

El Grey napisał(a):Niedowiarek... Działa to od dawna, tylko trzeba poszukać.
To że nie wadziłeś takiego rozwiązania, to nie znaczy,że takowego nie ma. :wink:


Tabletka co2 też działa. Zaraz napiszesz, że masz w tej butli ciśnienie 60bar i starcza Ci jeden wsad na miesiąc w 100 l hehe.

men200
Stały bywalec

Posty: 362
Dołączył: 17 paź 2013, 08:17
Miasto: Lublin

Jeśli chodzi o adapter , to znalazłem coś takiego:
https://www.krueger-aquaristik.de/CO2-A ... Sodastream
Tyle tylko, że dodatkowo 10 euro za przesyłkę. W Polsce nie znalazłem.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

raffor
Początkujący

Posty: 19
Dołączył: 20 maja 2022, 22:24

akwaAmator napisał(a):za te pieniądze masz już pełen zestaw z normalną butlą 1,5kg wielokrotnego użytku .Gdzie koszt nabicia to 30zl ....

W Warszawie na Wólczyńskiej 20 zł. :)

Avatar użytkownika
adalberthawkins
Początkujący

Posty: 27
Dołączył: 01 maja 2020, 22:19
Miasto: Warszawa

raffor napisał(a):Jeśli chodzi o adapter , to znalazłem coś takiego:
https://www.krueger-aquaristik.de/CO2-A ... Sodastream
Tyle tylko, że dodatkowo 10 euro za przesyłkę. W Polsce nie znalazłem.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

W tej butli masz 90 bar, ciśnienie jest takie samo jak w normalnych butlach ciśnieniowych z gazem płynnym :twisted: Bo to taka sama butla, tylko o innej pojemności :twisted:

El Grey
Poznaje temat

Posty: 147
Dołączył: 19 kwi 2004, 10:02
Miasto: Łódź

Za radą El Grey'a kupiłem adapter na znanym dalekowschodnim portalu. Jest on firmy Zimkyfa i pasuje idealnie do mikroreduktora Tropica. W komplecie z adapterem jest uszczelka. Dodatkowo butla, czy jak tam zwą - nabój SodaStream, ważne, żeby był niebieski. Ten różowy ze złaczem QuickConnect wydaje mi się, że nie będzie pasował. Elementy te skręciłem i podłaczyłem 2 tygodnie temu i działa. Za adapter wraz z przesylką zapłaciłem 27zł. Dostępne są też pakiety uszczelek z kilka złotych.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

raffor
Początkujący

Posty: 19
Dołączył: 20 maja 2022, 22:24











Powiązane tematy
  • Miejsca, w których można nabić butlę CO2 (cała Polska)

    Sam stanalem przed decyzja zakupienia butli CO2 (poza wakacjami rzadko bywam w domu a przygotowanie 10l mieszaniny rekacyjnej jak by nie bylo zajmuje troche cennego czasu). Pomyslalem przy okazji o ...

    Wyświetlenia: 234590 | Odpowiedzi: 411 czytaj więcej...

  • SODASTREAM Reduktor CO2

    Witam, mam butle SODASTREAM, podłączoną pod reduktor od ISTA CO2-foto 1. przez przejściówke TR 21*4, 5/8-18UNF, foto 2. I teraz pytanie? 1- co byście mi za reduktor polecili jakiś inny do tej butli. ...

    Wyświetlenia: 1050 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Nowość Aqua-art - reduktor CO2 do butli SodaSystem

    sodastream1.jpg Zapraszam do zapoznania się z nowością w sklepie: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/reduktor-butli-sodasystem-p-49196.html Kto z Was używa systemu SodaStream z butlą 500g? Jesteśc...

    Wyświetlenia: 753 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Generator CO2 Ziss II - regulacja

    Nie wiem, czy ktoś tu miał generator CO2 Ziss na kwasku cytrynowym? Chodzi mi o regulację tego urządzenia. Producent pisze, że kropelka ma spadać raz na 11 minut. Zastanawiam się, czy mogę przepływ wy...

    Wyświetlenia: 983 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • CO2 na drożdżach w wersji Dennerle

    Całkiem zgrabnie to wygląda. https://www.youtube.com/watch?v=nTgWr8I3gPM

    Wyświetlenia: 317 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • ARKA CO2

    https://www.youtube.com/watch?v=R9WX0GBm6cA Link do opisu w sklepie: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/advanced_search_result.php?keywords=Zestaw+CO2+ARKA&search_in_description=0&inc_subcat...

    Wyświetlenia: 311 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Trudność w ustawieniu stałej ilości podawanego CO2

    Cześć, od dłuższego czasu walczę z ustawieniem odpowiedniej ilości Co2. Wcześniej wymieniałem już na gwarancji reduktor - okazało się, że uciekał gaz na zegarach i wymienili mi na nowy. Teraz mam wraż...

    Wyświetlenia: 504 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Jak sprawdzić instalację CO2 czy jest szczelna?

    Witam Jakie macie sposoby na sprawdzenie szczelności instalacji CO2? Wczoraj nabiłem butlę a dzisiaj jest pusta. Zastanawiam jak sprawdzić reduktor bo mam podejrzenia że to na nim się ulatnia gaz. Jes...

    Wyświetlenia: 2380 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Kupić CO2 czy oświetlenie

    Cześć, mam pytanie otóż mam w akwarium rośliny wymagające, i zastanawiam się czy najpierw kupić butle Co2 czy zrobić lampe DIY dla roślin. Oświetlenie aktualne to dwie tuby jedna Biała druga z światł...

    Wyświetlenia: 686 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Pomoc w złożeniu zestawu co2

    Mam butlę CO2 6kg, mam Reduktor XRS 150 bar 2 zegary butla-CO2-duza.jpg reduktor.jpg i mam to (elektrozawór?) 4.jpg czy dobrze myślę że jedyne co mi brakuje to zaworek precyzyny? Oczywiści...

    Wyświetlenia: 1308 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 407 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.