Jesteś tutaj: Serwis Forum Pielęgnacja Glony

Czarne glony, których nie da się pokonać (zielenice?)

Identyfikacja i walka z glonami i sinicami.
Skuteczne metody zapobiegania. + nowy temat
Jeżeli nie było fizycznych oznak to może był wzrost amoniaku
Uważam że test na NH3 jest potrzebny jezeli się często grzebie i zmienia w akwarium

Wysłane z POT-LX1 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

prot
Zaawansowany użytkownik

14 maja 2022, 20:55   (#27)  

Możliwe, napewno kupię sobie taki test w razie co.

Krzysiuzkap
Początkujący

Powiązane tematy
  • glony na korzeniu anubiasa

Dzień dobry Korzenie Anubiasa Barteri pokryte są bardzo glonami nitkowymi, być może Cladophora. Liście są zdrowe ale roślina przestała rosnąć być może przez problem związany z glonem. Usuwanie mech...

Wyświetlenia: 208 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Czarne sinice?

Witam , mam problem z ciemną bąblującą plechą porastająca podłoże, skleja ona żwir miejscami tworząc wręcz skorupę, co to jest? jak pozbyć się tego dziadostwa? baniak 80x35x54 leddy tube 16w jedna pl...

Wyświetlenia: 422 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Glony na dolnych partiach roślin

Witam, mam problem z glinami na roślinacha mianowicie to co widać na zdjęciu. Nie chcę podawać parametrów wody bo stosowałem już różne proporcje i za każdym razem jest to samo. Może ktoś miał podobny ...

Wyświetlenia: 4953 | Odpowiedzi: 50 czytaj więcej...

• Co to jest i jak się tego pozbyć?

Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy z glonami. Nie wiem już czy jest to zakwit wody czy też coś innego. Zaczęło sie pare tygodni temu, zauważyłem taką jakby dziwną mgiełkę zaraz nad roślinkami. Dwa dn...

Wyświetlenia: 2319 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

• Jak pozbyć się krasnorostów?

Od początku zbiornika (5 miesięcy) mam problem z krasnorostami. Może ktoś mógłby mi zaproponować sposób na pozbycie się ich? Zbiornik 220x60x60 Temp. 28-29st. C PH 6,75 (komputer pH) NO3 15 (JBL) PO4 ...

Wyświetlenia: 5651 | Odpowiedzi: 36 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.