Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Pielęgnacja » Zwierzęta


Rozlewana woda przez paletki



Ryby w akwarium roślinnym - dobór obsady, metody karmnienia, profilaktyka i leczenie.



09 kwi 2021, 07:33 Rozlewana woda przez paletki  (#1)  

Witam w moim akwarium posiadam paletki . Akwarium nie ma pokrywy no i tu zaczął się problem ryby podrosły i zaczęły strasznie chlapać wodą . Chciałbym to w jakiś sposób zakryć żeby nie ucierpiało na tym moje oświetlenie z belki.

arek03
Zainteresowany tematem

Posty: 285
Dołączył: 03 paź 2017, 15:19

To zakryj.

Avatar użytkownika
BOROTom
Znający temat

Posty: 1479
Dołączył: 13 mar 2015, 17:04

No właśnie nie chce pokrywy czy ktoś stosował kiedyś pleksi ?

arek03
Zainteresowany tematem

Posty: 285
Dołączył: 03 paź 2017, 15:19

Szyba nakrywkowa ze szkła 5mm i po problemie
do tego takie uchwyty https://sklep.roslinyakwariowe.pl/uchwy ... 19270.html

dobrane do grubości szkła

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54











Powiązane tematy
  • Twarda woda w kranie

    Co zrobić na tą dolegliwość? Słyszałem że woda destylowana jest rozwiązaniem, ale w sytuacji podmiany wody, dlatego zastanawiam się czy są metody zmiękczenia jej bez podmiany?

    Wyświetlenia: 975 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Paletki

    Cześć, Mam pytanie czy mogę u siebie w akwarium trzymać kilka paletek. Akwarium 240 l , parametry wody jakie mam to Ph 6,6/6,8 zależy od dozowania co2 w kranie mam 7. Stosuję wodę RO i kh mam 3 (w kr...

    Wyświetlenia: 23610 | Odpowiedzi: 76 czytaj więcej...

  • Mętna woda - pierwotniaki?

    Wczoraj robiłem półrestart mojej 54 tj. Przysypałem żwirek innym, w ciemniejszym kolorze o drobniejszej gradacji (stare podłoże pozostało), dosadziłem parę roślin i musiałem dolać ok. 50% świeżej wody...

    Wyświetlenia: 2393 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Mętna woda w akwarium

    Od tygodnia mam mętna wodę w akwarium nie wiem dlaczego Akwarium funkcjonuje 3 miesiące. Jedyny może problem nie odmulanie podłoża Podłoże żwir kwarcowy 1-2 Cotygodniowe podmiany wody 20% PH 7.5 Us ...

    Wyświetlenia: 3690 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Woda z Brity

    Hej, wiem że temat był poruszany, ale chyba nie konkretnie jeśli chodzi o krewetki, zauważyłem, że woda przepuszczona przez filtr Brita, zbija łanie parametry : Kran : Kh : 14 Gh : 12 Brita : Kh 5/6 ...

    Wyświetlenia: 5830 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Paletki- z wizytą w jednej z większych hodowli w Polsce.

    W filmie zapraszam do odwiedzenia jednej z największej hodowli paletek w Polsce. Hodowla SuperDiscus ma na swoim koncie nie jeden sukces hodowlany, niewątpliwie największym z nich jest udane rozmnożen...

    Wyświetlenia: 2969 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Paletki - problem z roślinami

    Cześć, Mam taki problem, że paletki/dyskowce młode 7miesięcy, które były przetrzymywane do momentu zakupu w samym szkle wykopują rośliny i codziennie coś nowego pływa. Akwarium dość świeże po odpalen...

    Wyświetlenia: 3344 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Paletki, czy zawsze mają pasożyty ?

    Witam Interesują mnie paletki, pisałem z pewnym sprzedawcą czy jego paletki przeszły kwarantanne i czy są bez pasożytów. A to co mi odpisał trochę mnie zdziwiło: Witam U każdych paletek trzeba poda...

    Wyświetlenia: 3857 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Moja szlachta ;) Czyli paletki i ich towarzystwo ;)

    Mieszkańcy jednego z moich akwariów: paletki, otoski, neony i ramirezy... 1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG

    Wyświetlenia: 2934 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • 112l woda średnio twarda - dobór obsady

    Jako początkujący akwarysta bardzo proszę o pomoc w doborze obsady do mojego baniaka. Baniak co prawda jeszcze nie założony (kwestia dni) więc do wpuszczenia ryb mam jeszcze trochę czasu, ale nie mogę...

    Wyświetlenia: 920 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 524 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.