Jesteś tutaj: Serwis Forum Aquascaping Nasze akwaria

065l - Iwa i gumi, miz y be, hole end er

Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników. Nasze BLOGi. + nowy temat
Witam chciałbym przedstawic moj nowy projekt. Ktory od jakiegos czasu mam w głowie. A po przemeblowaniu pokoju znalazlo sie miejsce na ' nastepne' akwarium. Akwarium jest mojego projektu o wymiarach:

75x25x35h na poczatku mialo powstac nano akwarium 70x25x25h ale po pewnych przemysleniach podwyzszylem je o 10 cm i tak zrobilo sie 65l.... 😀. Sam skleilem tylko szklo dociete. Bylo strachu przy zalaniu ale jakos poszlo....

Za oswietlenie słuzy mi pasek led o mocy 18w na metrze i jak dobrze pamietam ok 1600lm. Co daje mi ok 40lm/l

Nawozenie sole: aktualnie 40 ppm k, kran 84 ca i ok 10 mg. Reszta jak sie sytuacja rozwinie....

Co do co2 to sie zastanawiam czy nie podlaczyc na trojnik, a to by bylo juz 4 akwarium .... wiec pomyslalem o dzwonie z cylindra szklanego o wymiarach 6x20 cm ktory bedzie schowany za roslinami.....

Podłoze to żwirek: do usypania wzialem 3-5 mm ktory mialem na stanie... a na wierzch 1-3 mm czarny. Miejscami powtykalem kulki gt troche ... ile mialem....

Filtracja to kaskada jeneca xp-08 po pewnych przeróbkach. Poniewaz na zdjeciu pokazywali wlot z lewej a wylew z prawej a przyszedl odwrotnie i nie wiem czy to wina zdjecia i ten model tak ma.... ale musialem sobie z tym poradzic....w sumie tam jest inne zdjecie... moze stary model?

Z roslinek to:
Monte carlo
Duzy heniek
Ludwiga mini
Rotala vietnam
Pogostemon Helferi
Hydrocotyle Tripartita

Rybki:
Najmniejsze odmiany razbor, plamista i borleanska.

wojtekszuminski
Aktywny użytkownik

Bez tych kamieni, a w każdym razie bez tych pionowych, będzie zdecydowanie lepiej...

FoCuS_PL
Znający temat

Kiedys wpadłem na pomysl zeby połaczyc iwagumi z holendrem ale ze w glowie byly z tym problemy i jakos nie moglem tego polaczyc. Bo raczej ciezko a i nawet nikt nie probowal ale mialem zamiar to zrobic i powiedzisłem sobie ze efektem przejscia bedzie korzen. Wyszło jak wyszlo. A co do kamieni pomysł z wystajacymi przyszedł od tak... mialo tam byc poprostu iwagumi....

wojtekszuminski
Aktywny użytkownik

Powiązane tematy
  • 065l - Prosto - Ukasz

Witam serdecznie. Chciałbym Wam przedstawić mój zbiornik, który ma prawie dwa miesiące. Jako, że jestem nowicjuszem w hobby to naoglądałem się na internetach wiele pięknych aranżacji i zapragnąłem mi...

Wyświetlenia: 1825 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• 065l - Magic Island - Kamil Sobala

Wymiary akwarium - 60x30x36 Optiwhite Skały i korzenie - czarna lawa i ancient wood Hardscape wykonany własnoręcznie Oświetlenie - NuniQ M60 LED Light WRGB Nawożenie - Vimi all in One + węgiel w płyni...

Wyświetlenia: 3295 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

• 065l - Mizube 60P - Mateusz

Objętość : 60 x 30 x 36 Oświetlenie : ADA RGB 60 CO2 : Z butli 24/h Nawożenie : Cała linia nawozów AquaForest Freshwater Podłoże : ADA Amazonia + ADA Power Sand S Woda : Kranówka, podmiany...

Wyświetlenia: 8304 | Odpowiedzi: 51 czytaj więcej...

• 065l - Colorful60p - Kamil Sobala

Wymiary akwarium - 60x30x36 Optiwhite Skały i korzenie - czarna lawa i ancient wood Hardscape wykonany własnoręcznie Oświetlenie - CHIHIROS LED A501 PLUS & Chihiros C2 Nawożenie - Vimi all in One ...

Wyświetlenia: 3614 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

• 065l - BN/T - Krzysiek Ziółkowski

Cześć. Oto moje 60x30x36 ViV Oświetlenie: Chichiros a501 Podłoże: głównie żwirek i pod nim JBL aquabasis Filtr: JBL e700 Nawożenie: CO2, Growise, Power Green z QualDrop Dekoracje: drift wood Fauna...

Wyświetlenia: 1878 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości

Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.