Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Galeria naszych akwariów


624l - BN/T-Marek



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



Na fb autorka pisała, że jeszcze chce dołożyć 80W, bo brakuje w dolnych partiach ;)

derag0n
Zaawansowany użytkownik

Posty: 817
Dołączył: 07 paź 2019, 19:36
Miasto: Zgierz

Nawozu idzie dziennie około 15ml, ale widząc jakie są efekty na podłożu aktywnym i gotowym nawozie już bym nie wrócił do piachu i soli. Człowiek z wiekiem jest leniwy i nie chce się bawić w wyliczenia itp. Tak naprawdę to pierwszy raz mamy tak czysty zbiornik, pomimo pewnych problemów z glonami teraz jest naprawdę ładnie.

Tak, na fb bo ja nie mam konta i mam przyzwolenie małżonki na chwalenie się naszym baniakiem. Dokładnie brakuje w przedniej części zbiornika, widać po pilosie brak liści w dolnych partiach, słabo radzi sobie flamingo. Nasea też nie chce ruszyć pomimo 3 podejść, white kapryśna jak diabli.
Mamy jeszcze 2 stateczniki wolne na 80W, ale lepiej byłoby chyba dać 2x39W lub jak pisałem wcześniej 4x39W.

Jeszcze sporo pracy wymaga aranż. Na razie pozwalamy na rozrastanie się zielska i kolejne podejścia do niektórych gatunków, które nie poradziły sobie.

Avatar użytkownika
cob_ra
Stały bywalec

Posty: 415
Dołączył: 01 sie 2013, 23:21
Miasto: Skierniewice

Jakiej linii nawozów używasz ? Czy parametry wody, które podałeś wyżej są aktualne dla tego produktu ? Interesuje mnie odczyt dla fosforu - 0,25 w słupie wody przy aktywnym podłożu. Myślałem, że aktywne podłoże wciągnie wszystko co się wleje i potem ewentualnie wywali jak się "pojemność" skończy.

bjoan
Stały bywalec

Posty: 386
Dołączył: 30 wrz 2018, 22:55

Nawóz APT Complete, parametrów nie mierzyłem już od dobrych 4-5 tygodni. W słupie wody z ostatnich pomiarów oprócz ca i mg z k wychodzi praktycznie 0, jedynie dodaje magnez z soli ponieważ jest wciągany strasznie szybko przez rośliny. Z mineralizatora nie starcza na tydzień.

Trzymając się jedynie dawkowania z pudełka apt i mając nawet przyzwoite podłoże aktywne widać, że jest ok i nie ma potrzeby kombinowania i trzymania się stosunków npk jak to było w przypadku poprzedniego zbiornika na piachu i nawożeniem solami.

Avatar użytkownika
cob_ra
Stały bywalec

Posty: 415
Dołączył: 01 sie 2013, 23:21
Miasto: Skierniewice

Połowa zalecanej dawki, a rośliny prezentują się cudnie. Swoją drogą ciekawe stosunki pierwiastków w tym nawozie :

"Każde 5ml na 100L dodaje 4ppm Potasu (K), 1.5ppm Azotu (NO3), 0.7ppm fosforu (PO4), 0.03ppm Żelaza (Fe), 0.4ppm Magnezu (Mg) i odpowiednie ilości of Boru (B), Miedzi (Cu), Manganu (Mn), Molibdenu(Mo) i Cynku (Zn)."

Nie znałem tej linii nawozów. Trzeba doczytać.

bjoan
Stały bywalec

Posty: 386
Dołączył: 30 wrz 2018, 22:55

U Marceli sporo informacji jest, zresztą u niej kupuje nawozy jak i rośliny też czasami.

https://aqualook.pl/produkt/apt-complet ... nnis-wong/

Jeśli dobrze pamiętam na pudełku dawkowanie dzienne to 3ml/100l a 5ml odnosiło się do dawki tygodniowej. Ja podaje dziennie 15ml. Czasami co 2 dni jak zapomnę.

Avatar użytkownika
cob_ra
Stały bywalec

Posty: 415
Dołączył: 01 sie 2013, 23:21
Miasto: Skierniewice

Wczoraj lekko poprawiłem prawą stronę. W drodze jest parę gałązek kolejnych roślin, w sumie to 3 podejście do pantanal, ovalis pink też nie pasuje jej i jeden nowy gatunek Tonina sp. ‘Manaus’.

Tak wygląda po małym przemeblowaniu.

Załączniki
DSC_0239.JPG

Avatar użytkownika
cob_ra
Stały bywalec

Posty: 415
Dołączył: 01 sie 2013, 23:21
Miasto: Skierniewice

Jest moc - pięknie to wygląda - przez takie fotki zaczynam myśleć o holendrze

bjoan
Stały bywalec

Posty: 386
Dołączył: 30 wrz 2018, 22:55

Z racji widocznych braków w oświetleniu z przodu i dolnych częściach roślin doszły 2 świetlówki.

Mamy obecnie 8x80W, 2x39W i 2x24W. łącznie 766W.


Avatar użytkownika
cob_ra
Stały bywalec

Posty: 415
Dołączył: 01 sie 2013, 23:21
Miasto: Skierniewice

Dajesz ognia

Avatar użytkownika
szopcio2008
Aktywny użytkownik

Posty: 502
Dołączył: 10 lis 2015, 13:54
Miasto: Biłgoraj

Pod takim światłem to się kurczaki wylęga

Jest moc - daj znać czy zwiększenie światła odbiło się bezpośrednio na zwiększeniu zużycia nawozów.

bjoan
Stały bywalec

Posty: 386
Dołączył: 30 wrz 2018, 22:55

Wracając do tematu, to spamu ciąg dalszy, w ubiegły weekend odbyło się rwanie i koszenie.

Macie jakieś ciekawe i rzadkie rośliny? Może coś podpowiecie co można by dodać.
Korci mnie pilosa mini, pogostemon heidelberg, hyptis laciniata, a najbardziej choruje na rotala mexicana belem taką większą kępę stworzyć.

Po dołożeniu światła pilosa zaczęła się rumienić, Eriocaulon Quinquangulare chyba w końcu się przyjmie bo to już 2 podejście erio red też się jakby ruszyło.
Załączniki
DSC_0270.jpg

Avatar użytkownika
cob_ra
Stały bywalec

Posty: 415
Dołączył: 01 sie 2013, 23:21
Miasto: Skierniewice

18 maja 2021, 15:54 Re: 624l - Roślinne  (#93)  

Wyrwałem w weekend wiadro zielska, szczególnie dużo było toniny belem. Ale szykuje się rwanie Giant. Nie ma fajnego efektu przy porządkowaniu lewej strony.

W tym tygodniu zawitają kolejne gatunki zieleniny.

Rotala Blood Red,
Rotala mexicana belem
Syngonanthus Meta
Tonina lotus blossom
Eriocaulon Goias

Oprócz tego na daną chwile mam.

Acmella repens
Alternanthera Reineckii
Alternanthera reineckii mini 
Alternanthera rosaefolia
Ammania sp BONSAI
Bacopa Caroliniana
Cryptocoryne FLAMINGO 
Cuphea Anagalloidea 
Eleocharis Parvula
Eriocaulon Australia Red
Eriocaulon cinereum
Eriocaulon Lineare
Eustralis stellata 
Hedyotis Salzmanii
Heteranthera Zesteriofilia
Hydrocotyle Japan
Hygrophila Bold
hyptis lorentziana
Limnophila aromatica mini 
Limnophila sp. Scrophulariaceae 
Lobelia cardinalis MINI
Lobelia Wavy
LUDWIGIA INCLINATA CURLY TORNADO
Ludwigia ovalis pink
LUDWIGIA PANTANAL
Ludwigia Repens Rubin RED
Ludwigia sp mini red
Ludwigia sp. white
Ludwigia Sphaerocarpa Pilosa 
Nechamandra Alternifolia
Nesaea crassicaulis BORDO/Brąz 
Nesaea pedicellata GOLD
Persicaria praetermissa Ruby
Pogestemon helferi
Pogostemon Erectus
Pogostemon helferii red
Pogostemon Kimberley
Pogostemon Yatabeanus
polygonum sao paulo
Rotala boshi nanjenshan
Rotala florida
Rotala green
Rotala macrandra mini typ IV 
Rotala Macrandra Narrow Leaf
Rotala Macrandra red
Rotala sp. PEARL mini PERŁOWA
Sphaerocaryum malaccense Bąbelek
Syngonanthus GIANT
Syngonanthus Lago Grande
Syngonanthus manaus
Tonina Belem
Tonina fluviatilis
Załączniki
DSC_0337.jpg

Avatar użytkownika
cob_ra
Stały bywalec

Posty: 415
Dołączył: 01 sie 2013, 23:21
Miasto: Skierniewice

Imponujące. Podziwiam za chęci do tego :)

Od siebie tylko dodam, że warto byłoby w zaznaczonym miejscu coś zmienić, bo wygląda jakby to były dwa zdjęcia połączone, takie odcięcie ;)

derag0n
Zaawansowany użytkownik

Posty: 817
Dołączył: 07 paź 2019, 19:36
Miasto: Zgierz

19 maja 2021, 05:28   (#95)  

Tak wiem o tym dopiero na zdjęciu widziałem. Przyjdą rośliny to będę dla nich szukać miejsca.

Avatar użytkownika
cob_ra
Stały bywalec

Posty: 415
Dołączył: 01 sie 2013, 23:21
Miasto: Skierniewice

Wczoraj odbyło się rwanie i sadzenie z podmianą 70% wody. Musiałem zrobić miejsce na nowe nabytki.


Avatar użytkownika
cob_ra
Stały bywalec

Posty: 415
Dołączył: 01 sie 2013, 23:21
Miasto: Skierniewice

Bagno powoli zarasta, jeszcze 2tygodnie i rwanie i sadzenie ponownie praktycznie wszystkiego.
Załączniki
DSC_0354.jpg
Pozdrawiam,
Marek

Avatar użytkownika
cob_ra
Stały bywalec

Posty: 415
Dołączył: 01 sie 2013, 23:21
Miasto: Skierniewice

To chyba największa wada roślinniaka. Ale pięknie zarośnięte

Avatar użytkownika
Akaruz
Znający temat

Posty: 1142
Dołączył: 08 kwi 2017, 16:36
Miasto: Kraków

W sensie wymiana roślin na inne - czy rwiesz wszystko i tylko końcówki wsadzasz w inne miejsca ?

bjoan
Stały bywalec

Posty: 386
Dołączył: 30 wrz 2018, 22:55

Cięcie dołu i sadzenie wierzchołków, tak średnio co 2 miesiące. Nie lubię jak dorasta do tafli. Już jest bardzo mało gatunków, które chciałbym mieć :).
Pozdrawiam,
Marek

Avatar użytkownika
cob_ra
Stały bywalec

Posty: 415
Dołączył: 01 sie 2013, 23:21
Miasto: Skierniewice











Powiązane tematy
  • 624l - BN/Marek

    Witajcie, Roślinniak przeobraził się w BW. Mniej roboty, tańsze koszty utrzymania. Same plusy. Wymiary akwarium: 208x60x50, optiwhite Oświetlenie: T5 80W-2x philips 865 Nawożenie:Brak CO2:Brak Podło...

    Wyświetlenia: 1560 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • 030l - Zielona kostka - Marek Krzemiński

    Witam wszystkich! Chciałbym zaprezentować swoją zieloną kostkę. Akwarium zostało założone 5 maja 2017r. Jest to zestaw nanoLED 30 Diversa Wymiary akwarium : 30x30x35 cm (objętość brutto 31,5 litra) ...

    Wyświetlenia: 11311 | Odpowiedzi: 50 czytaj więcej...

  • 450l - BN/T - Marek Włodarczyk

    Cześć wszystkim Chciałbym się wam pochwalić swoim akwarium. Założone 10 listopada 2017. Dane techniczne: - wymiary: 184x47x55 - oświetlenie: 4x80w 6500k Odyssea 8 godzin dziennie + niebieskie LED-y ...

    Wyświetlenia: 1886 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • 200l - resztki drzewa - Marek Chudy

    Z założeń i jak w opisie większość zbiornika ma zająć duży korzeń który z czasem na porosnąć cały mchem, a wokół niego ma zarosnąć piękna zieleń przeplatająca się z czerwienią. Ile z tego wyjdzie to s...

    Wyświetlenia: 12439 | Odpowiedzi: 36 czytaj więcej...

  • 240l - początkujący Marek - ohara5

    Witam Postanowiłem po latach wrócić do akwarium. Co sądzicie o tej aranżacji? Akwarium weszło w życie około tygodnia temu. Objętość: 240 L Oświetlenie: Belka oświetleniowa. T5 2 x 54 W Od pierwszeg...

    Wyświetlenia: 2389 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • 160l - "Last Frontier", vol.2 - Marek Marzoch

    Zbiornik: 63 x 50 x 50H = 160 litrów brutto Oświetlenie: HQI NAMH-150W / 40cm nad lustrem wody / 8h Podłoże: Aquatic Nature Pro-Soil CO2: butla wysokociśnieniowa + Aquamedic 1000 Filtracj...

    Wyświetlenia: 10515 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • 182l - Iwagumi - Marek Konwa

    Akwarium : ADA 90-P 90x45x45 10mm Filtracja : Super Jet ES-1200, EHEIM 2215 (wkłady ADA BIO RIO, ADA NA Carbon) Oświetlenie : Grand Solar 2x36W, HQ 150W Podłoże : ADA Amazonia, Powerd Sand Special, P...

    Wyświetlenia: 21884 | Odpowiedzi: 79 czytaj więcej...

  • 175l - Skalniaczek - Marek Tomczyk

    Chodziła za mną od lat myśl założenia akwarium. Miałem wprawdzie kiedyś akwarium, ale to były stare czasy. Minęło 20 lat i wreszcie zdecydowałem się popróbować sił z akwarium roślinnym. A więc do rzec...

    Wyświetlenia: 2798 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • 112l - Akwarium roślinne - Marek P

    Witam, Przedstawiam Wam moje akwarium po około 1,5 roku od zalania; Akwarium 112L - 80x30x40, szyba 6mm Filtracja - JBL e901 Ogrzewanie - brak, temp około 25 stopni (latem trochę więcej :oops:...

    Wyświetlenia: 9783 | Odpowiedzi: 30 czytaj więcej...

  • 182l - Zieleń - Marek Ginter

    Witam wszystkich miłośników akwarystyki roślinnej :) Zbiornik założony w lutym 2014r. Akwarium 182L OW Oświetlenie: 2X39W T5 (Sylwania luxline 865 i sylwania agua classic) Filtracja: Eheim 2426 (...

    Wyświetlenia: 7982 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 613 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.