Lista działów » Technika » Akwaria i szafki

Akwarium na wymiar

Dobór wymiarów akwarium, rodzaju szkła lub gotowego zestawu akwariowego. Pomysły na szafki akwariowe.

28 mar 2024, 22:38 Akwarium na wymiar  (#1)  

Witam po kilkuletniej przerwie.
Jako że nowy dom ukończony to przyszła pora na moje akwarium. Stety/Niestety muszę oprzeć się o wykonanie akwarium na wymiar - bo nie widzę do kupienia takich rozwiązań w standardzie.

Trochę poszukałem po internetach szklarzy którzy wykonują akwaria, ale mam spore obawy o zakup zbiornika przez internet - naczytałem się sporo negatywnych opinii (tak wiem, zawsze znajdzie się jakiś negatyw ale boję się że akurat trafi na mnie). Stąd pytanie do Was, czy możecie polecić kogoś kto wykonuje zbiorniki w wersji PREMIUM?
Akwarium ma być full opti white otwarte 80x50x60 cm - więc liczy się jakość i estetyka - nie chce iść na skróty i oszczędzać na akwarium które ma docelowo służyć mi na lata.

Jeżeli macie jakieś doświadczenia z kupowaniem akwarium od szklarza to chętnie poczytam opinie, bo chciałbym już wystartować z nowym zbiornikiem ale wciąż mam obawy przed zakupem szkła od Janusza który klei je w garażu i nie daje żadnej gwarancji.

Matrial
Aktywny użytkownik

Miasto: Poznań

29 mar 2024, 02:28 Re: Akwarium na wymiar  (#2)  

Kupowałem dwa razy od lokalnych szklarzy co prawda nie w wersji premium ale problemów nie było pierwsze ma ok 16 lat drugie 6 .

andrzejkowac
Aktywny użytkownik

Miasto: Bydgoszcz

29 mar 2024, 08:43 Re: Akwarium na wymiar  (#3)  

Ja kupowałem przez RA. Jeszcze z wysyłką - bo teraz chyba nie wysyłają. Co za szklarz to robił - nie wiem. Ale akwarium premium klasa. To było jakieś 6 lat temu.

kondraath
Początkujący

29 mar 2024, 09:12 Re: Akwarium na wymiar  (#4)  

Jeżeli cenisz sobie high-end, bardzo polecam firmę Myciok z Mikołowa. Już niejednokrotnie zachwalałem tutaj ich robotę. Widziałem mnóstwo ich zbiorników (zawsze robię patrol jak jestem na miejscu).

Jest jeszcze „Przemek ze Szczecina” ale tutaj nie mam doświadczeń.

Wysłane z iPhone za pomocą Akwarium

AquaMolitor
Znający temat

29 mar 2024, 09:32 Re: Akwarium na wymiar  (#5)  

Dziękuję za odpowiedzi, właśnie o to chodzi aby Wasze doświadczenia tu opisać które przekonają mnie do zakupu i wybrać odpowiednią firmę która wykona akwarium.

Matrial
Aktywny użytkownik

29 mar 2024, 10:04 Re: Akwarium na wymiar  (#6)  

Użytkownik(firma) na Allegro polecany przez niektórych youtuberów
TerraQueen

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

prot
Z dużym doświadczeniem

29 mar 2024, 10:12 Akwarium na wymiar  (#7)  

Ja mam opti 80x40x40 od TerraQueen. Jest ok, ale drugi raz nie zamówię. W porównaniu do mycioka to jest klasę niżej. Dlatego też te zbiorniki są tańsze. Poza tym TerraQueen robi opasłe frezy (jak trapezy). U mycioka jest 1mm (nie zmniejsza to optycznie grubości szyby).

AquaMolitor
Znający temat

29 mar 2024, 10:42 Re: Akwarium na wymiar  (#8)  

Dzieki. Dobrze wiedzieć
Wesołych Świąt

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

prot
Z dużym doświadczeniem

29 mar 2024, 17:21 Re: Akwarium na wymiar  (#9)  

Potwierdzam dobre opinie o akwariach Mycioka. Ja właśnie odebrałem jedno w tym tygodniu. Wykonanie bardzo dobre. Zamawiałem z dostawą do domu i zabezpieczenie paczki również na wysokim poziomie.

piotrz23
Początkujący

29 mar 2024, 20:47 Re: Akwarium na wymiar  (#10)  

Wiedziałem że można na Was liczyć. Poczekam jeszcze aż skończą się święta, może ktoś jeszcze wskaże jakieś ciekawe do rozważenia opcje, ale póki co nakierowaliście mnie na potencjalnego wykonawcę mojego zbiornika.

Tak czy inaczej może inni użytkownicy forum polecą wykonawców akwarium w swoich regionach - będzie dla potomnych.

Matrial
Aktywny użytkownik

31 mar 2024, 21:11 Re: Akwarium na wymiar  (#11)  

Punkt dla Mycioka. Wrzucałem tu gdzieś zdjęcia jak wygląda robota w porównaniu do Mitoji

HarveyDent
Początkujący

02 kwi 2024, 16:04 Re: Akwarium na wymiar  (#12)  

A więc decyzja zapadła i zamawiam zbiornik u Mycioka.
Jak tylko dotrze zbiornik nie omieszkam zamieścić zdjęć wykonania.

Matrial
Aktywny użytkownik

02 kwi 2024, 16:39 Re: Akwarium na wymiar  (#13)  

Super! Czekamy!

Matrial napisał(a):A więc decyzja zapadła i zamawiam zbiornik u Mycioka.
Jak tylko dotrze zbiornik nie omieszkam zamieścić zdjęć wykonania.

Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

AquaMolitor
Znający temat

08 kwi 2024, 13:37 Re: Akwarium na wymiar  (#14)  

Jaki czas realizacji mają?

TenOdTego
Stały bywalec

08 kwi 2024, 14:03 Re: Akwarium na wymiar  (#15)  

Standardowo: 3 tygodnie. Zdarza się szybciej lub później.

AquaMolitor
Znający temat

Powiązane tematy
  • [2456L] Dziennik budowy - Akwarium w ścianie

Nareszcie! Doczekałem się! Nadszedł czas na rozpoczęcie prac z wymarzonym akwarium w ścianie, pomiędzy pokojami. Budowa domu była od samego początku podporządkowana i z myślą o duuuużym akwarium. Już ...

Wyświetlenia: 65155 | Odpowiedzi: 232 czytaj więcej...

• Zakładanie akwarium

Cześć akwaryści, Zakładam właśnie nowe akwarium. Nie jest to już moje pierwsze podejście, jednak poprzednie próby kończyły się z różnym skutkiem, nie zawsze pożądanym (inwazje glonów, brak wzrostu ro...

Wyświetlenia: 304 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Akwarium - nowy projekt 64l

Witajcie, minęły 2 lata odkąd pytałem pierwszy raz o zakładanie akwarium 200l. Cały czas stoi, funkcjonuje, ma się dobrze :) Z racji tego, że akwarystyka jest chorobą przewlekłą i postępującą, dosze...

Wyświetlenia: 1157 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

• Nowy dom, akwarium i ułatwienia?

Witam, mam pytanie bo może ktoś był w podobnej sytuacji, buduję sobie dom i wiem już gdzie będzie stało akwarium, jestem na etapie gdzie mogę podciągnąć sobie, odpływ kanalizy czy wyprowadzić zawór z ...

Wyświetlenia: 788 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

• Czy taka szafka wytrzyma akwarium?

Witam. Słuchajcie, czy taka szafka wytrzyma akwarium 120x29x50? Szafka jest długości 120 cm, szerokość akwarium jest idealnie przed zwężaniem się blatu, 5 nóżek, po dwie po bokach i jedna na środku....

Wyświetlenia: 609 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Akwarium Divers opinie

Czesc, sprzedaje swoje 200l akwarium VIVA i nie chce calkiem rezygnowac z hobby, takze mysle,zeby zrobic mniejszy zbiornik, wymiar padnie pewnie na 60x40x36h i najtaniej z optiwhite sa akwaria Divers...

Wyświetlenia: 660 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

• Nowe akwarium- woda

Będę zakładał nowe akwarium, 112l. Mam pytanie odnośnie wody. Czy mogę ułożyć wszystko w środku, zrobić nasadzenia i wlać wodę z kranu, a następnie dodać uzdatniacz? Potem oczywiście poczekać z wpuszc...

Wyświetlenia: 499 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Komoda pod akwarium

Cześć. Na początku się przywitam. Jestem Kamil i planuję założyć swoje pierwsze akwarium. Myślę o 112 l, 80x35x40. Zastanawia mnie jedynie komoda, na której planuję postawić te akwarium. Jest ona stab...

Wyświetlenia: 1623 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

• Akwarium 72l po 2 tyg No2 za wysokie.

Witam, Akwarium 72l zalane równo 2 tyg temu. Filtr ASAP aquael. Lane bakterie Seachem Stability według instrukcji czyli 1dzien 10ml a potem przez tydzień 5ml dziennie. Nie podmienia a woda bo tak nam...

Wyświetlenia: 4243 | Odpowiedzi: 88 czytaj więcej...

• jak ciężką lampę mogę położyć na akwarium

akwarium 112l 80x35x40, bez wzmocnień, szyba chyba 6mm Pierwszy raz kupiłem sobie porządny radiator zamiast płaskiej blachy do akwarium, z myślą chłodnej lampy, dużej mocy i w ogóle bajery. Sam radia...

Wyświetlenia: 369 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.