Lista działów » Aktualności i ciekawostki

Dragon stone

Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.

31 mar 2024, 18:50 Dragon stone  (#1)  

Cześć, mam problem że skałami dragon stone, mianowicie chcę się dowiedzieć jak dokładnie je wyczyścić. Na dole zamieszczam zdjęcia po myciu i znalazłem też takie ZIELONE COSIE na skałach, czy to jest normalne?
Załączniki
Messenger_creation_0a16a354-4f85-4959-920f-83b81086c94e.jpeg
Messenger_creation_18d9ce72-4663-473f-9cc1-c424953ec5af.jpeg

DmRO
Początkujący

31 mar 2024, 20:37 Re: Dragon stone  (#2)  

Ja czyściłem szczoteczką do zębów.

buubu
Początkujący

31 mar 2024, 23:49 Re: Dragon stone  (#3)  

Ja polecam do czyszczenia wstępnego myjkę ciśnieniową, a później prysznic i może być szczoteczka do zębów, choć ja osobiście używałem szczoteczki do czyszczenia protez, ma fajniejszy kształt do czyszczenia skały.

BATERIA
Aktywny użytkownik

Miasto: Poznań

01 kwi 2024, 09:21 Re: Dragon stone  (#4)  

BATERIA napisał(a):Ja polecam do czyszczenia wstępnego myjkę ciśnieniową, a później prysznic i może być szczoteczka do zębów, choć ja osobiście używałem szczoteczki do czyszczenia protez, ma fajniejszy kształt do czyszczenia skały.

Myłem je na dworze pod ciśnieniem i później włożyłem na 24h do wody. Przed chwilą szczotkowałem jedną i dalej brudzi ale nie wiem czy jest sens dalej ją szczotkować skoro to skały z gliny i piachu, a woda jest czysta, więc jeśli można to jeszcze potrzymam je w wodzie i później do garnka i do gorącej wody (nie wrzątku) tylko zastanawiają mnie te ciemno-brązowe miejsca których się da się wyczyścić i te małe zielone zacieki, czy to normalne? U góry na zdjęciu można to zobaczyć

DmRO
Początkujący

01 kwi 2024, 13:37 Re: Dragon stone  (#5)  

Norma. To glina, glina ma różne kolory. Sam mam dwa rodzaje dragona w baniaku, kupowane od różnych sprzedawców. Jedne są takie ceglano-czerwone, drugie rudo-zielone.
Dragon będzie Ci puszczał kolor przy szczotkowaniu tak długo aż wymyjesz cały :) Jak nie brudzi wody to jest ok, nie kombinuj dalej bo się całkiem rozpuści.

yetisize
Poznaje temat

Miasto: Brodnica

Powiązane tematy
  • Dragon stones

Hej Szybkie pytanie. Jak sobie radzicie z czyszczeniem dragonów ? Robicie to na 100% że z kamienia 2 kg macie dziesiątki mniejszych ? Czy z grubsza szczotą ? Ja nie wiem miałem dragony od kilku dosta...

Wyświetlenia: 981 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

• Kamienie Dragon i Scenery Stone

2.jpeg Kamienie Dragon Stone (Smocza skała) oraz Scenery Stone użyte w aranżacji akwarium potrafią wznieść ją na kolejny poziom czyniąc atrakcyjniejszą i ciekawszą... Czytaj więcej » ...

Wyświetlenia: 873 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• 096l - Dragon valley - _tomsad_

Mój projekcik z 2021 brało udział w IAPLC: szkiełko VIV o wymiarach 60/40/40cm Podłoże Dark Soil Kamienie Dragon stone Piasek Aqua Della sand brown Korzenie red moor Rośliny: Rotala H`ra stau...

Wyświetlenia: 1771 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• [ADAview] Stone Scape in Early Summer 180cm

https://www.youtube.com/watch?v=9S826WPSrsI Zapraszam do obejrzenia, nareszcie jakieś klimaty wczesnych prac T. Amano.

Wyświetlenia: 2083 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Rozwiązanie problemu ze Scenery Stone i wzrastającymi KH i G

Cześć wszystkim. Ponad miesiąc temu założyłem zbiornik w którym jako dekoracji użyte zostały kamienie scenery Stone. Do podmian używam wody RO i mineralizatora VIMI. Od dwóch tygodni podmieniam wodę r...

Wyświetlenia: 2325 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Inspiracja ze skałami Dragon Stone (Green Aqua)

https://www.youtube.com/watch?v=Znt8K3harm8 Zapraszam do obejrzenia.

Wyświetlenia: 2393 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• 060l - Osaka stone - danielevsky

Witam. Tydzień temu ruszyłem z nowym projektem. Tym razem spróbowałem swoich sił w stylu brazylijskim. Ogólne dane: Akwarium. 60x30x36 VIV ultra clear Filtracja: OASE Biomaster 350 Światło: Skyl...

Wyświetlenia: 7447 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

• 125 litrów Dragone stone (pierwszy raz)

Dzisiaj zacząłem układać hardscape w moim nowym baniaku. Na przedni plan idzie micranthemum monte Carlo natomiast na tył eleocharis acicularis mini. Dorzucam zdjęcie stanu obecnego. Porady i krytyka...

Wyświetlenia: 4114 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

• 067l - Green dragon's back

Małe akwarium w stylu Iwagumi 60x32x35cm. Założone 06.10.2020. Rośliny: Hemianthus callitrichoides Cuba Eleocharis pusilla Glossostigma elatinoides Micranthemum Monte Carlo Rotala Kamienie ze składu...

Wyświetlenia: 2013 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• 072l - Dragon Cave

Natchniony debiutem na IAPLC 2020, przystąpiłem do realizacji kolejnego projektu. Tym razem po raz pierwszy postanowiłem zmierzyć się z Dragon Stone. W chwili obecnej skupiam się na hardscape. Przez...

Wyświetlenia: 14889 | Odpowiedzi: 82 czytaj więcej...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: buubu, mieciu12 i 135 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.