Lista działów » Technika » Nawożenie i chemia wody


Minerały & Mineralizacja



Metody nawożenia roślin akwariowych. Analiza parametrów wody i dobór właściwych preparatów.



30 mar 2023, 11:44 Minerały & Mineralizacja  (#1)  

Witam jest tyle preparatów że nie wiadomo co już z czym lać lub sypać. Mamy nowości np.jak Mineralizator QualDrop GH+ ONE SHRIMP,Skałki Mironekuton,Montmorylonit jedno i drugie stabilizuje wodę i która z nich jest LEPSZA?, co dawać czy jedna skałę czy druga może obydwie. Na pewno obydwie mineralizuje wodę czyszczą oddają minerały itd. Można łączyć to z mineralizatorem do RO nie przedobrzy z mikroelementami i czy jeszcze lać nawozy jeśli mineralizator, skałki maja mikroelementy

guzi75
Poznaje temat

Posty: 142
Dołączył: 19 lut 2019, 21:59

30 mar 2023, 14:31 Re: Minerały & Mineralizacja  (#2)  

Prawdę mówiąc to nic ...
Zacznijmy od tego jakie masz krewetki i czy nastawiasz się na ich hodowlę /rozród czy poprostu je masz .


Mironekuton i montmorylonit to jedno i to samo czy jest to potrzebne -NIE , czy warto to dodawać -TAK

Ale jak już dodajemy to z głową i nie skałki , a sproszkowany w ilości 0,5grama na 30-50litrów i nie częściej niż ran na tydzień ,a najlepiej co 2 tyg .

Nie wież w te wszystkie bzdury marketingowe o cudownych minerałach bo te wszystkie minerały które potrzebują krewetki masz w pokarmie typu pokrzywa ,szpinak .

Najlepsze rezultaty w hodowli krewetek caridina miałem jak trzymałem je na samym mineralizatorze woda gh 5-6 kh 0-1 przewodność 200-240uS pa 6-6.5
i Red Ruby , Pandy ,Blue Bolt mnozyły się jak króliki ,przeżywalność młodych bardzo wysoka .

Mironekutorn /Morntmorylonit w nadmiarze bardzo podnosi ph jak jest go za dużo .

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

30 mar 2023, 16:45 Re: Minerały & Mineralizacja  (#3)  

Wiedź, nie będę kupował skałek czy proszku bezsensu sam mineralizator dodam i bakterie, a czy będę miał typowe krewetkarium? Chyba raczej nie, ale może co się zmieni, obecnie mam Caridina 10 PRL i 10 PBL i pływa sobie 6 Danio margaritatus i dużo roślin nie wiem, od czego mam tylko zawyżone uS może nie umie mierzyć, robiłem dzis testy, bo dolewałem nawozy,
NO2-0
NO3-0
NH3-0
PO4-0
GH-7
KH-3
PPM-267
US/CM-526
OH-6,8 robiony miernikiem ph

guzi75
Poznaje temat

Posty: 142
Dołączył: 19 lut 2019, 21:59

30 mar 2023, 16:59 Re: Minerały & Mineralizacja  (#4)  

guzi75 napisał(a): Chyba raczej nie, ale może co się zmieni, obecnie mam Caridina 10 PRL i 10 PBL i pływa sobie 6 Danio margaritatus

Jakkolwiek byś przygotował wodę nie zmieni to faktu, że krewetki będą przekąską...



Wysłane z SM-A600FN przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

30 mar 2023, 17:14 Re: Minerały & Mineralizacja  (#5)  

Czy ja wiem czy Danio wezmą się za krewety może jak się będą mnożyć tyle ludzi pisze że trzyma krewetki z DANIO i są zadowoleni bojowniki trzymają zobaczymy

guzi75
Poznaje temat

Posty: 142
Dołączył: 19 lut 2019, 21:59

30 mar 2023, 17:30 Re: Minerały & Mineralizacja  (#6)  

Nie doczytałem pełnej nazwy danio w pośpiechu, faktycznie nic im nie zrobią.

Wysłane z SM-A600FN przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

30 mar 2023, 19:56 Re: Minerały & Mineralizacja  (#7)  

Jeśli chodzi o Danio to moje trójbarwne były bardzo zadowolone z krewetek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Avatar użytkownika
Ciechan
Stały bywalec

Posty: 318
Dołączył: 01 sie 2022, 00:44
Miasto: Cicehanów

Wspieram stronę kontem Premium

30 mar 2023, 20:27 Re: Minerały & Mineralizacja  (#8)  

gazownik napisał(a):Nie doczytałem pełnej nazwy danio w pośpiechu, faktycznie nic im nie zrobią.

Wysłane z SM-A600FN przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl


Mam 100% odmienne zdanie/doświadczenie, chyba że mówisz o krewetkach :lol:

Avatar użytkownika
Akaruz
Znający temat

Posty: 1142
Dołączył: 08 kwi 2017, 16:36
Miasto: Kraków











Powiązane tematy
  • Nawożenie a mineralizacja RO

    Witam Przeglądając internet natknąłem się na akwarium prowadzone na RO bez mineralizacji. Tylko podłoże aktywne + lawa + nawozy Prodibio biovert plus i ultimate. Czy jest to możliwe czy to jakiś fake?...

    Wyświetlenia: 1247 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Mineralizacja RO dla ada amazonia ver.1

    Dzień Dobry, Dotychczas mineralizowalem wode ro którą wlewałem do akwarium postawionego na podłożu ada amazonia ver. 1 przy pomocy preparatu growise mineraliser. Preparat ten dostarcza wapń i magnez w...

    Wyświetlenia: 623 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Mineralizacja. Co z kH.

    Cześć. Powoli przechodzę na wodę RO w swoich 240l. Do tej pory był kran z losowymi parametrami. Wymieniam codziennie po 20l aby nie zmieniać drastycznie parametrów. Widać po roślinach, że mają się le...

    Wyświetlenia: 1501 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Mineralizacja a nawożenie.

    Jestem początkującym w temacie mineralizacji i mam parę pytań, mineralizator kupiłem GH+ ONE PLANT QUALDROP, podmieniam 32 litry RO dodaje 24 ml mineralizatora, ustawiam 1/4 Ca/Mg i gh 7.5. Po dwóch d...

    Wyświetlenia: 8303 | Odpowiedzi: 34 czytaj więcej...

  • Mineralizacja wody qualdropem a niedobory siarki

    Witam, mineralizuje wodę samym Qualdropem gh+ plant czyli samo mg/ca i wydaje mi się, że w moim zbiorniku występują objawy niedoboru SIARKI, bo przecież nie podaje jej ani z kno3 ani z kh2po4, w moim ...

    Wyświetlenia: 3061 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Mineralizacja wody RO

    Witam czy jest sens mineralizować wode RO jeśli mieszam ja z wodą kranową. Co dają te mineralizatory bo z tego co widzę to w nich jest skład taki jak w nawozie MICRO a wapń i magnez podaje osobno....

    Wyświetlenia: 2926 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Mineralizacja wody ro a nawożenie to to samo??? :)

    Pytanie całkiem dziwne czy mineralizatory posiadają te same składniki co nawozy w płynie???. Jak czytam składniki mineralizatorów to są takie same jak składniki w nawozach. Chodzi mi o to że np w mine...

    Wyświetlenia: 1063 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Mineralizacja RO do 450l

    Witam, zamówiłem sobie filtr RO, żeby walczyć z twardą wodą w moich wodociągach. Planuje stopniowo ją wprowadzać do akwarium przy podmianach wody ok 100l co tydzień i trzymać GH i KH na niskich poziom...

    Wyświetlenia: 4636 | Odpowiedzi: 34 czytaj więcej...

  • Mineralizacja wody RO a utrzymanie odpowiedniego poziom KH

    Mam prośbę o poradę/opinie związaną z mineralizacją wody RO. Mam akwarium ok. 240 l z CO2. Używam mineralizatora Vimi reminamin, z którego zasadniczo jestem zadowolony, ale mam problemy z utrzymaniem ...

    Wyświetlenia: 2067 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Kompleksowa mineralizacja RO

    Witam. W związku z masakryczną twardością kranowitu, zakupiłem filtr RO. Akwarium roślinno, krewetkowo, rybkowo rekreacyjne. Teraz mam w opcje: - mieszać z kranówką -mineralizować preparatem Wydaje m...

    Wyświetlenia: 1850 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: kondzik i 462 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.