Jesteś tutaj: Serwis Forum Technika Nawożenie

Easy-life Profito + Ferro zamiast Vimi All in One?

Dozowanie makro- i mikroelementów dla roślin. Chemia i parametry wody. Nawozy. + nowy temat
Witajcie.

Po kilkuletniej przygodzie z Vimi All in One przyszedł czas na zmianę nawozu uniwersalnego.
Zmiana najzwyczajniej jest wymuszona bardzo bliskim wyczerpaniem butli z Vimi. Ponadto - mimo, iż wszyscy chwalą ten nawóz, muszę stwierdzić, że u mnie nie wywoływał jakichś spektakularnych efektów w porównaniu z Easy-life Profito, który stosowałem jakiś czas od startu akwarium. Na Vimi przesiadłem się z powodu ceny, rekomendacji i łatwości stosowania, a ponadto glonów, których nabawiłem się używając Profito (wydaje mi się jednak, że było to spowodowane bardzo żyznym podłożem na ziemi i moim brakiem doświadczenia, połączonym z nieostrożnością?). Mimo glonów muszę przyznać, że rośliny rosły rewelacyjnie (szybko i zdrowo), w szczególności Hygrophila pinnatifida, która nawet w formie epifitu potrafiła szybko zdominować akwarium. Kładę nacisk na Hygrophilę, ponieważ obecnie rośnie naprawdę marnie, liście nie są tak grube i pięknie wybarwione, jak przy Profito, formy łodygowe też niezbyt sobie radzą, ale to już jest spowodowane raczej wyjałowieniem podłoża. Bucefalandry, owszem rosną naprawdę bujnie i są ładnie wybarwione, ale nie wszystkie - mimo szybkiego wzrostu, niektóre maja jakby "przetarcia" widoczne od spodu liści, które mogą zmieniać się w dziurki (podawanie Easylife potassium nic nie zmienia).

Po przydługim wstępie pytanie: czy Easy-life Profito (+ Ferro?) będzie dobrym (lepszym) zamiennikiem do codziennego stosowania i czy moje problemy z glonami rzeczywiście wynikły jako typowe błędy po starcie akwarium?

Druga kwestia - mineralizator, a używam Vimi Reminamin, który też wkrótce się kończy, więc jaki mineralizator mógłby go zastąpić, który byłby łatwy w stosowaniu (i dobrze się rozpuszczał, w przeciwieństwie do Reminaminu...)? Brałem pod uwagę Preis Diskus Mineralien, ale jakie inne mineralizatory moglibyście polecić, które mogłyby zastąpić produkt Vimi (a może jednak lepiej przy nim pozostać?)

szukamiszukam
Zainteresowany tematem

Powiązane tematy
  • Vimi All in One + Accelerator

Czy ktoś korzysta z takiego połączenia w swoim akwarium i chciałby się podzielić spostrzeżeniami? Minaowicie planuje w nowym projekcie używać: Vimi All in One Vimi Accelerator Bez butli co2 i rozbij...

Wyświetlenia: 692 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Mineralizator VIMI Reminamin

http://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-fp-vimi-reminamin-14ad7cf73143dc362667608cae349989.jpg Przedstawiamy VIMI Reminamin - nowy mineralizator wody z filtra odwróconej osmozy (RO...

Wyświetlenia: 24059 | Odpowiedzi: 105 czytaj więcej...

• Sole zamiast mineralizatora.

Czy warto jest kupować mineralizator dla roślin np. w planach miałem kupić od qualdropa gh plant, jeśli kupie sole MgSo4 i CaCO3 zamiast tego mineralizatora? Czy wyjdzie to na to samo czy to coś inneg...

Wyświetlenia: 1591 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

• Problemy z Ca pomimo wody RO z Vimi.

Akwarium 160 litrów . Cała woda RO jest mineralizowana Vimi . Na 40 litrów podaje 16 gr. mineralizatora. W załączniku dzisiajsze wyniki . Dziwne jest to ,że przed przejściem na RO , Ca rozniez było...

Wyświetlenia: 2753 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

• VIMI Reminamin - Dawkowanie

Witam Mam pytanie do tych co używają Mineralizatora Vimi do swojej wody RO. Ile używacie gramów na ile litrów do podmian? Jakie otrzymujecie potem gH i Kh w wodzie do podmiany i/lub w akwarium po pod...

Wyświetlenia: 1851 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości

Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.