Lista działów » Technika » Nawożenie i chemia wody


Yokuchi - nowa marka w świecie akwarystyki roślinnejMetody nawożenia roślin akwariowych. Analiza parametrów wody i dobór właściwych preparatów.yokuchi-2.jpg
(425.67 KiB) Pobrane 8159 razy


Na polskim rynku pojawiła się nowa marka z produktami dedykowanymi do akwarystyki roślinnej. Znajdziemy wśrod nich podłoże aktywne, substat, nawozy oraz mineralizatory RO...

Czytaj więcej »
Załączniki
yokuchi-1.jpg
(1.69 MiB) Pobrane 7924 razy

Avatar użytkownika
roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Posty: 4134
Dołączył: 27 mar 2011, 19:54
Miasto: Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Tania to nie jest ta Japońska firma z Częstochowy :D

Avatar użytkownika
MałyHeniek
Zainteresowany tematem

Posty: 239
Dołączył: 08 sty 2015, 20:46
Miasto: Kraków/Wrocław

Firma nie określa się mianem "japońskiej", ale nazwa wskazuje na popularne w Japonii nazwisko.

Wychodzi podobnie cenowo jak Ferka w opakowaniach 500ml.
Dawkowanie to również 1 klik na 100l wody.

Czekamy na pierwsze testy i opinie w tym wątku :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12073
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Rozmawiałem z nimi na targach w Łodzi mieli fajne stoisko, a nazwa oznacza: żyzną ziemię, oazę. Podobno to jest 100% polskie podłoże. Na pewno będę chciał przetestować.

novolab
Zainteresowany tematem

Posty: 259
Dołączył: 28 lis 2017, 15:52

Testuje żelazo od Nich i powiem że widać rezultaty przy wybarwianiu rotalii

Avatar użytkownika
Kamil Sobala
Stały bywalec

Posty: 311
Dołączył: 22 kwi 2010, 15:50
Miasto: ----------

Skoro zostaliśmy wywołani do tablicy więc wypadałoby się przedstawić :D

Marka Yokuchi powstała z fascynacji do natury oraz czystej pasji do akwarystyki. Nazwa Yokuchi w dosłownym tłumaczeniu oznacza "Żyzną ziemię" ale również "Oazę" tak więc z jednej strony charakteryzuje nasz sztandarowy produkt czyli system podłoża, a z drugiej strony naszą planetę jako Oazę życia w bezkresnym kosmosie. Markę tworzy zgrana ekipa specjalistów :) Łukasz - Inżynier środowiska, Marcin - Chemik, Sebastian - Marketing, PR, Adrian - Aquadesigner, ktoś wspominał o Fuzji? :) jesteśmy w 100% Polską firmą, a wszystkie produkty z naszej oferty są w 100% produkowane w Polsce.

Co nas wyróżnia?
Na pewno system podłoża. Podstawą naszego systemu podłoża jest Ganban power base, podłoże jest skomponowane z naturalnych minerałów pochodzenia wulkanicznego z dodatkiem granulatu bazującego na substancjach pochodzenia organicznego. Całość dopełniona jest makro oraz mikroelementami ale w taki sposób, aby nie powodować nadmiarów, zwłaszcza w początkowym okresie funkcjonowania akwarium. Podłoże Ganban power base świetnie sprawdza się w akwariach typu high tech ale polecamy je również do akwariów typu low tech jako podłoże podżwirowe. Granulat Jiban Soil to podłoże które produkowane jest innowacyjną metodą, zupełnie inną niż podobne produkty na rynku, sama metoda jest ścisłą tajemnicą naszej firmy. Tworząc Jiban Soil staraliśmy się, aby produkt posiadał wszystkie niezbędne cechy pozwalające na skuteczną uprawę roślin w akwarium. W trwających prawie 5 lat testach udało nam się połączyć: żyzność, stymulację wzrostu, korekcję pH, GH oraz KH, Krystalizację wody, kolor ziarna, a dzięki specjalistycznej obróbce wydłużyć "żywotność" podłoża do maksimum. Z wiedzy którą posiadamy jesteśmy jedyną firmą w Polsce która produkuje własne podłoże aktywne, a wiele wskazuje na to, że również jedyną w Europie.
Nawozy płynne charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością składników użytych do produkcji oraz innowacyjnością. Każdy produkt ma zupełnie inną starannie przygotowaną ścieżkę produkcji przez którą musi przejść, aby móc godnie reprezentować naszą firmę. Stawiamy na ciągły rozwój i doskonalenie naszych produktów, jednocześnie dbamy, aby surowce których używamy nie były uciążliwe dla środowiska, procesy produkcyjne zoptymalizowane pod kątem oszczędności nośników energii, wody i generowania odpadów. Promujemy ideę proekologiczną i edukacyjną na temat funkcjonowania środowiska wodnego.

Jeśli macie jakieś pytania służymy pomocą (byle nie za trudne :wink:)

Avatar użytkownika
Yokuchi
Początkujący

Posty: 5
Dołączył: 10 paź 2019, 08:53

Ja mam pytania w kwestii podłoża:
1.Jakie wady w stosunku do waszego podłoża mają inne podłoża aktywne jak ADA, Tropica itd. chodzi mi o metodę obróbki. Jeśli wasze podłoże jest tworzone inaczej, to zakładam że znacie proces produkcji innych podłoży aktywnych.
Pytanie brzmi: Jak wasza technologia produkcji wpływa na żywotność podłoża w stosunku do konkurencji ? Co ona dokładnie daje.
Czy planujecie wysłać podłoże na testy do kogoś lub przedstawić wyniki własnych testów porównawczych.

2. Czy system podłoża składa się z dwóch elementów tj Ganban i podłoże aktywne, czyli tak jak ADA Amazonia i Power Sand ?

Obejrzałem również krótki wywiad z targów z Panem Łukaszem i wychwyciłem że podłoże jest produkowane z polskich substratów, co jest bardzo dobrą wiadomością.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4994
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

1. Na wstępie musimy zaznaczyć że nie znamy dokładnych procesów produkcyjnych innych firm, są to rzeczy pilnie strzeżone. Natomiast powszechnie można znaleźć informację iż podłoża te poddawane są obróbce w wysokich temperaturach często Bardzo wysokich. Z przeprowadzonych testów oraz doświadczeń dostaliśmy jasny obraz że, temperatura wpływa niekorzystnie na właściwości otrzymanej próbki. Dlatego też podjęliśmy trud aby obróbka naszego granulatu odbywała się w temperaturach w których substraty praktycznie nie zmieniają swoich właściwości, stąd właśnie maksymalizacja "żywotności" :D

2. Nasz system podłoża składa się 2 produktów:
Ganban power base - czyli baza systemu. Polecamy również do low techów jako podłoże podżwirowe.
Jiban Soil - Podłoże aktywne, warstwa wierzchnia.

Staramy się produkować z polskich surowców natomiast niektórych rzeczy nie jesteśmy w stanie przeskoczyć np: ciężko jest dostać niektóre minerały wulkaniczne na terenie Polski :wink:

Avatar użytkownika
Yokuchi
Początkujący

Posty: 5
Dołączył: 10 paź 2019, 08:53

Yokuchi napisał(a):1. Na wstępie musimy zaznaczyć że nie znamy dokładnych procesów produkcyjnych innych firm, są to rzeczy pilnie strzeżone. Natomiast powszechnie można znaleźć informację iż podłoża te poddawane są obróbce w wysokich temperaturach często Bardzo wysokich. Z przeprowadzonych testów oraz doświadczeń dostaliśmy jasny obraz że, temperatura wpływa niekorzystnie na właściwości otrzymanej próbki. Dlatego też podjęliśmy trud aby obróbka naszego granulatu odbywała się w temperaturach w których substraty praktycznie nie zmieniają swoich właściwości, stąd właśnie maksymalizacja "żywotności"


Proces produkcyjny zawsze będzie tematem dyskusyjnym, jednak nas akwarystów najbardziej interesują efekty. Stosowałem wiele podłoży aktywnych i każde wytrzymuje co najmniej 3 lata bez rozpadania się, czy wasze testy wskazują na jakiś konkretny, przybliżony okres czasu ?
Chciałbym też uściślić co rozumiemy jako żywotność - zachowanie struktury czy żyzności, czy może obie rzeczy?

Yokuchi napisał(a):2. Nasz system podłoża składa się 2 produktów:
Ganban power base - czyli baza systemu. Polecamy również do low techów jako podłoże podżwirowe.
Jiban Soil - Podłoże aktywne, warstwa wierzchnia.

Staramy się produkować z polskich surowców natomiast niektórych rzeczy nie jesteśmy w stanie przeskoczyć np: ciężko jest dostać niektóre minerały wulkaniczne na terenie Polski


No i właśnie to mi nie pasowało :mrgreen: bo nie kojarzę w Polsce żadnych wulkanów :mrgreen:

Mam zatem, jeśli mogę następnedwa pytania:
1. Czym własciwie jest Ganban i co zawiera ?
2. Po jakim czasie zalecacie dodawanie kapsułek nawozowych do podłoża, bo widziałem że są w ofercie.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4994
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

Nie jestem super-hiper wybitnym akwarystą, ale miałem możliwość testowania podłoża marki Yokuchi od 8 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej akwarium prowadziłem na żwirku kwarcowym z pobliskiej kopalni :) czeskim bazalcie i ziemi oraz Manado.
Oczywiście nie wypowiem się na temat innych podłoży aktywnych, jak np. Ada, ale wiem jedno, że nie będę już szukał innego podłoża.

Kolego @Rfck, jaka firma zdradzi Tobie recepturę swojego sukcesu ? Z Twojego "zainteresowania" mam naprawdę dziwne przeczucia...

Jestem od niedawna na forum i nie udzielam się, bo nie mam na to czasu, ale chyba pora to zmienić.
No i niestety nie czytałem wszystkich Twoich postów, ale czy zawsze jesteś taki ciekawski ? Jeśli tak, to po co, bo nie rozumiem, a myślę, że wszystko jest opisane na stronie producenta.;)

Żarówki ledowe, też są od kilku lat na rynku, ale producenci zapewniają że będą świeciły przez nawet 50 lat.
Niestety już po 3 latach jedna z żarówek przestała świecić, więc mam teraz temu chińczykowi zadawać milion pytań, a czemu, a dlaczego, co to tak krótko, a po co to i dlaczego to mnie się przydarzyło ?
Sorry, ale taki już jestem, widząc, że ktoś stara się napisać lepszy scenariusz :roll:

Jeśli znajdę czas, to tutaj lub założę temat i tam wrzucę kilka fotek ze startu baniaka na tymże podłożu "japońsko-polskim" :D

Pozdrawiam chłopaków z Yokuchi 8)

andy
Początkujący

Posty: 21
Dołączył: 21 sty 2019, 09:36
Miasto: Kędzierzyn-Koźle

A cóż w tym złego, zadawać pytania, skoro przedstawiciel sam się zgłosił. Rfck, jak sam stwierdził, przerobił wiele różnych rodzajów podłoży. Czy jest to jakąś obelgą by dopytać o szczegóły? Z wypowiedzi przedstawiciela nie wiele się dowiadujemy po za rutynowym tekstem reklamowym.
A dzięki Rfck może dowiemy się czegoś więcej zanim znajdą się osoby chętne do rzetelnego przetestowania produktu.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

andy napisał(a):Nie jestem super-hiper wybitnym akwarystą, ale miałem możliwość testowania podłoża marki Yokuchi od 8 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej akwarium prowadziłem na żwirku kwarcowym z pobliskiej kopalni :) czeskim bazalcie i ziemi oraz Manado.
Oczywiście nie wypowiem się na temat innych podłoży aktywnych, jak np. Ada, ale wiem jedno, że nie będę już szukał innego podłoża.

Ja również nie jestem, ale trochę podłoży przerobiłem.
Właśnie dlatego jestem taki ciekawski bo co to za rzetelny test jak to Twoje pierwsze podłoże i masz porównanie do żwirku... Jestem po prostu wyczulony na wszelkie mity akwarystyczne, gdzie jeden napisze, drugi skopiuje, trzeci potwierdzi i potem staje się to faktem.
Wiele mitów już czytałem, słyszałem w filmach na Youtube od akwarystów i nawet od samych producentów.

andy napisał(a):Kolego @Rfck, jaka firma zdradzi Tobie recepturę swojego sukcesu ? Z Twojego "zainteresowania" mam naprawdę dziwne przeczucia...


Czytanie ze zrozumieniem kolego. Czy ja gdzieś poprosiłem o recepturę na podłoże ? Otóż nie, zapytałem czy jest Ganban i co zawiera, a to jest ogromna różnica. Bo wiesz skład produktów to jedno, a wykonanie to drugie. Szczerze mówiąc to mnie niespecjalnie interesuje metoda produkcji, chodzi mi raczej o to że jeśli czytamy o nowatorskiej metodzie produkcji, to chciałbym wiedzieć co ona faktycznie daje, bo haseł reklamowych naczytałem się wiele.

Dziwne przeczucia :shock: Już mam biznes plan nawet, teraz tylko wykraść recepturę i będę robił podłoża aktywne :mrgreen:

andy napisał(a):Jestem od niedawna na forum i nie udzielam się, bo nie mam na to czasu, ale chyba pora to zmienić.
No i niestety nie czytałem wszystkich Twoich postów, ale czy zawsze jesteś taki ciekawski ? Jeśli tak, to po co, bo nie rozumiem, a myślę, że wszystko jest opisane na stronie producenta.;)

Ehhh, widzę że dostałeś podłoże i będziesz teraz pisał w taki sposób.

Nie tyle co jestem ciekawski, ale dociekliwy. Mam możliwość zapytać producenta, więc pytam, nie rozumiem czego Ty się doszukujesz :)

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4994
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

.............
Ostatnio edytowano 11 paź 2019, 04:46 przez Rfck, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4994
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

andy napisał(a):
Żarówki ledowe, też są od kilku lat na rynku, ale producenci zapewniają że będą świeciły przez nawet 50 lat.
Niestety już po 3 latach jedna z żarówek przestała świecić, więc mam teraz temu chińczykowi zadawać milion pytań, a czemu, a dlaczego, co to tak krótko, a po co to i dlaczego to mnie się przydarzyło ?
Sorry, ale taki już jestem, widząc, że ktoś stara się napisać lepszy scenariusz :roll:

Jeśli znajdę czas, to tutaj lub założę temat i tam wrzucę kilka fotek ze startu baniaka na tymże podłożu "japońsko-polskim" :D

Pozdrawiam chłopaków z Yokuchi 8)


Czy Ty coś piłeś ? co ma piernik do wiatraka, napisałeś przykład totalnie nie trafiony.
Opisałeś przykład niezadowolenia z produktu, a ja nawet tego produktu o którym tutaj dyskutujemy na oczy nie widziałem.

Napiszę więc najprościej jak mogę:
Pytam producenta o jego produkt jakim jest system podłoża abym mógł zdecydować czy warto go kupić czy nie.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4994
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

:D ubaw po pachy .... kolejne magiczne podłoże z selekcjonowanej lawy wulkanicznej z dodatkiem kosmicznego pyłu wytwarzane w tajnych labo w Krużewnikach w tajnym oprocesie rodem z NASA ... :)
A to wszystko na bazie starej sprawdzonej ADA Amazonia .

Marketingowa paplanina i efekt placebo co go łykną naiwni i amatorzy ze akurat na typ podłożu będą cuda i wianki .

Jak czytam takie wypowiedzi zadowolonych klientów to nie wiem czy to na serio czy żart :mrgreen:

Testuje żelazo od Nich i powiem że widać rezultaty przy wybarwianiu rotalii


Nie jestem super-hiper wybitnym akwarystą, ale miałem możliwość testowania podłoża marki Yokuchi od 8 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej akwarium prowadziłem na żwirku kwarcowym z pobliskiej kopalni :) czeskim bazalcie i ziemi oraz Manado.Firma Yokuchi wymyśliła nowe żelazo .... ale nie jest tajemnicą ze wyższe stężenie FE wpływa korzystkie na wybarwienie roślin to samo uzyskamy dozując sole (100g -3.99)

Nast., zadowolony akwarysta pierwszy kontakt z aktywnym i zachwyt no nic dziwnego jak sie do tej pory na jałowym żwirze z czeskiej kopalni jechało .... a co to by było jak by kolega zakupił ADA amazonie czy Tropice :roll: :D .

Dość tej ironii .

Producent może sobie pisać co chce jakie to cudowne podłoże "wymyślił" i jakie to trwałe więcej w tym marketingu niż prawdy . Fakty są takie ze podłoże jak i wszystkie inne aktywne są na bazie ADA Amazonii ich trwałość zależna jest od tego jak się nimi będzie obchodził akwarysta jak zaleje betonowym kranem to taki aquael substrate II padnie po 5-6 miesiącach ,ADA 12 z hakiem ,Help advance 9-10 miesiecy i do kosza ,Jak zaleje RO +mineralizator to Help trzyma spokojnie 2-3 lata , Amazonia 4-5 lat i dłużej mam okazje oglądać 7letni zbiornik na Amazonii .
Nie ma co ulegać magii marketingu jeśli produkt jest ok to obroni się sam jeśli nie zniknie szybciej niż się pojawił

Jeśli marka YOKUCHI jest w 100% POLSKA to dla czego sygnuje się na japońska ?

Czyżby producent wstydził się własnej narodowości ?

Nie po prostu wciska kit zielonemu konsumentowi ze ten kupuje produkt japoński ..przecież co z kraju Pana Amano to jest the best i premium sort :roll: :?
Łatwiej wypromować coś pod obcą nazwą i fejkowym pochodzeniem niż pod PolskąRfck napisał(a):
Mam zatem, jeśli mogę następnedwa pytania:
1. Czym własciwie jest Ganban i co zawiera ?

Na pewno "wiesz "/domyślasz się czym jest ten Ganban :D ,ale chcesz wyciągnąć odpowiedź od autora ... myśle ze ci nie odpowie .

IMHO ..Ganban to drobna lawa wulkaniczna/pumex

Ganban power base jest starannie wyselekcjonowaną mieszanką z naturalnych materiałów, pochodzenia wulkanicznego oraz organicznego. Struktura Ganban power base charakteryzuje się wysokim nasyceniem porów wspomagając namnażanie się mikroorganizmów odpowiedzialnych za oczyszczanie środowiska wodnego z produktów przemiany materii.

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2321
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

akwaAmator napisał(a):Jeśli marka YOKUCHI jest w 100% POLSKA to dla czego sygnuje się na japońska ?

Czyżby producent wstydził się własnej narodowości ?

Nie po prostu wciska kit zielonemu konsumentowi ze ten kupuje produkt japoński ..przecież co z kraju Pana Amano to jest the best i premium sort :roll: :?
Łatwiej wypromować coś pod obcą nazwą i fejkowym pochodzeniem niż pod Polską

Mam takie same odczucia. Z jednej strony chwalą się jak to wszystko jest wyprodukowane w Polsce z polskich surowców - z drugiej strony przebierają się za Japończyka...
Jak na nową, nie sprawdzoną markę ceny ( zwłaszcza nawozów) też dość spore bym powiedział...

Panowie Yokuchi 5 lat testowaliście produkty - pochwalcie się jakimiś zbiornikami.

Chętnie bym zobaczył jakiś temat na forum jak prowadzi się taki zbiornik, łącznie ze startem takiego zbiornika ;)

Avatar użytkownika
faN
Poznaje temat

Posty: 84
Dołączył: 18 wrz 2016, 09:47
Miasto: Łódź

@Rfck, użytkownik forum z dużym doświadczeniem, no i po co to marudzenie? Kup podłoże, na próbę załóż jakiś zbiornik np. 50L posadź rośliny i miłych obserwacji.;)
Osobiście bym tak zrobił, zamiast pisać w nieskończoność.
Oczywiście nie widzę w tym nic złego, ale po co zaśmiecać niepotrzebnie forum? No, niestety to prawda, że jest to pierwsze tego typu podłoże jakie mam, ale jestem zadowolony, bo nie kombinuję z eksperymentami.

A ile jest osób, że, jak to mówią psy wieszają, na podłożach innych marek ? Mówią, że podłoże tej firmy i tamtej i następnej jest do D..y, no? Ile jest takich ludzi ? Masa.

Uważam, że producent na pewno nie wstydzi się polskich nazw, ale pomyślcie, że rynek nie zamyka się na terenie Polski. Jak według Was miała by się marka z nazwą np."dobre podłoże lub dobry nawóz" Raczej nikt za granicami kraju nikt nie spojrzałby na taki produkt.
A może zaraz ktoś powie, że trzeba handlować tylko w swoim kraju, bo jeśli robi to poza granice tzn, że jest "przeciwko nam" ? Sorki za mały cytat z polityki.;d

Tak więc, jeśli nie kupisz obojętnie jakiego produktu, obojętnie jakiej firmy, to "nasze typowo polskie marudzenie" będzie prześladowało nas wiekami.

Pozdrawiam serdecznie i gorąco, a jeśli kogoś uraziłem, to bardzo przepraszam i kłaniam się.

andy
Początkujący

Posty: 21
Dołączył: 21 sty 2019, 09:36
Miasto: Kędzierzyn-Koźle

andy napisał(a):@Rfck, użytkownik forum z dużym doświadczeniem, no i po co to marudzenie? Kup podłoże, na próbę załóż jakiś zbiornik np. 50L posadź rośliny i miłych obserwacji.;)
Osobiście bym tak zrobił, zamiast pisać w nieskończoność.
Oczywiście nie widzę w tym nic złego, ale po co zaśmiecać niepotrzebnie forum? No, niestety to prawda, że jest to pierwsze tego typu podłoże jakie mam, ale jestem zadowolony, bo nie kombinuję z eksperymentami.

A ile jest osób, że, jak to mówią psy wieszają, na podłożach innych marek ? Mówią, że podłoże tej firmy i tamtej i następnej jest do D..y, no? Ile jest takich ludzi ? Masa.

Uważam, że producent na pewno nie wstydzi się polskich nazw, ale pomyślcie, że rynek nie zamyka się na terenie Polski. Jak według Was miała by się marka z nazwą np."dobre podłoże lub dobry nawóz" Raczej nikt za granicami kraju nikt nie spojrzałby na taki produkt.
A może zaraz ktoś powie, że trzeba handlować tylko w swoim kraju, bo jeśli robi to poza granice tzn, że jest "przeciwko nam" ? Sorki za mały cytat z polityki.;d

Tak więc, jeśli nie kupisz obojętnie jakiego produktu, obojętnie jakiej firmy, to "nasze typowo polskie marudzenie" będzie prześladowało nas wiekami.

Pozdrawiam serdecznie i gorąco, a jeśli kogoś uraziłem, to bardzo przepraszam i kłaniam się.
@Rfck nie marudził tylko zadał trafne pytania, które nas interesują
Ty natomiast wyjechałeś z żarówkami co tylko i wyłącznie jest marudzeniem..
Pozwól odpowiedzieć producentom lub jeśli masz z nimi coś wspólnego odpowiedz sam..
To jest forum każdy może napisać i naprawdę wolę pytania @Rfck niż kolejny wątek " jaki filtr do 200 litrów..."..
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3352
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

A ja mam wrażenie, że @andy jest podszywającym się pod użytkownika przedstawicielem handlowym tytułowej firmy.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Krzysztof Radziszewski napisał(a):A ja mam wrażenie, że @andy jest podszywającym się pod użytkownika przedstawicielem handlowym tytułowej firmy.

Nie...czemu Ci się tak wydaje :lol: :lol: :lol:

Avatar użytkownika
faN
Poznaje temat

Posty: 84
Dołączył: 18 wrz 2016, 09:47
Miasto: ŁódźPowiązane tematy
 • PO4 nie do zbicia na podłożu Yokuchi jiban soil

  Witam forumowiczów, Jestem początkujący akwarystą, założyłem akwarium 77 l,wymiary 60x35x35, na podłożu aktywnym yokuchi jiban soil w rogu piach. Start akwarium to 2.02.2023.Zastosowany filtr to Aquae...

  Wyświetlenia: 890 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

 • Nowa 60tka na lini ADA

  Witam Prosiłbym szanownych o pomoc w wyjaśnieniu kilku kwestii, w broszurach od oda nie znalazłem wyjaśnienia albo niedokładnie zrozumiałem a na lini nawozów i podłożu Ada chce oprzeć akwarium Standar...

  Wyświetlenia: 3713 | Odpowiedzi: 37 czytaj więcej...

 • Yokuchi Shoka Bakterie

  W instrukcji napisano, że w przypadku podmiany wody lub czyszczenia filtra wysypać proszek na biologiczne wkłady filtracyjne. Jeśli mam kaskadę Versamax 2 i nie czyszczę jej co tydzień przy podmianie ...

  Wyświetlenia: 717 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

 • YOKUCHI Ishiko Plant Mineral

  Ostatnio w pewnym sklepie został mi ten produkt polecony przez sprzedawcę. Myślę kupie sprawdzę zobaczymy. Dzisiaj czytam etykietę że zaleca się używanie go z Gen BG (chyba micro od producenta). Jakoś...

  Wyświetlenia: 977 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

 • Zoolek wypuszcza nowa serie nawozów

  nie wiem czy słyszeliście ale stara firma zoolek wypuszcza nowa serie nawozów http://www.zoolek.pl/aquaflora.php bardzo ciekawym nawozem może być Aquaflora micro dla ludzi stosującą metodę EI ps.Nie...

  Wyświetlenia: 12298 | Odpowiedzi: 38 czytaj więcej...Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5Użytkownicy przeglądający ten dział: Jacek Pawłowski, Piotrek190275 i 140 gości

Copyright © 2001-2023 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.