Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Technika CO2


napowietrzanie w małym akwarium



Nawożenie dwutlenkiem węgla. Dobór zestawu i sposoby na wydajne rozpuszczanie gazu. Pomiar w wodzie.



Przepraszam z góry za ten temat, ale delikatnie się wkurzyłem gdy moja nowa kostka made in china ( a niby amerykańska firma) koloru zielonego rozsypała się w akwarium po godzinie używania. Najpierw nie byłem w stanie wydobyć z niej drobnych babelków tylko wielkie bąble waliły jak szalone a gdy zmniejszyłem przepływ powietrza to leciało parę bąbli o takiej samej wielkości. Proszę, podpowiedzcie jakie dostępne w sklepach kostki dają bardzo drobne bąbelki - lipowa chyba nie wchodzi w grę bo to do CO2 (chyba). Mam mały baniaczek 55x25 na 35 wysoki, 40 małych i jedna duża molinezja do tego 20 gupików, 2 glonusie i jedna krewetka. Rośli dosyć dużo i masowo rosną mi pływające. Zrobiłem sam pokrywę i założyłem dwa kompakty 20W i 23W ale innych ich parametrów nie mam bo producent nie napisał. Wcześniej miałem problem z brązowym nalotem na szybach ale teraz przynajmniej z tym mam spokój. Na to miejsce pojawiły się pięknie wybarwione zielone - rosną jak leśny mech, nawet mi się podobają, ale roślinom chyba nie... :oops: Przy takiej obsadzie doszedłem do wniosku, że muszę wodę trochę przewietrzać a nie chcę narobić zamieszania wielkimi bąblami. Pomożecie ????

Avatar użytkownika
Bogusław Bachara
Początkujący

Posty: 9
Dołączył: 24 cze 2005, 12:19
Miasto: Brzostek

17 sie 2005, 15:44   (#2)  

W zasadzie kostki z drewna lipowego, czy też innego, są stosowane w odpieniaczach białka w akwariach morskich.Tego typu kostka bardzo szybko Ci się zatka i jedynym ratunkiem będzie chyba kupienie kolejnych.Już drugi raz dzisiaj pobawię się w kryptoreklamę i napiszę, że najlepsza kostka jaką udało mi się kupić była z JBLa.Wykonana jest z białej ceramiki (długi cylindryczny kształt), o różnych długościach.Odporna na ścieranie,czyli można szorować z glonu ile wlezie, daje dość drobne bąbelki powietrza. Używam od roku i mam nadzieję, że wystarczy na dłużej.

Życzę sukcesów.
Pokora wobec praw natury.
Robert Ruszczyk
Zapraszam do odwiedzenia bloga, małe formaty

Avatar użytkownika
Robcio
Stały bywalec

Posty: 370
Dołączył: 29 maja 2005, 07:56
Miasto: Łódź

17 sie 2005, 19:17   (#3)  

Na Twoim miejscu obsadził bym akwarium gęsto roślinami i one wytwarzały by tlen :D

mihi185


18 sie 2005, 07:01   (#4)  

Dziękuję za podpowiedzi. Akwarium mam dość gęsto obsadzone roślinami (chyba :D ), bo zajmują ok 60-70 % objętości wody, ale zauważyłem u ryb przyduchę nad ranem - wszystkie pływają pod powierzchnią a glonusie regularnie wypływają do powierzchni i "łykają" powietrze. Chyba, że może to być inna przyczyna? I jeszce jedno pytanko - wiem , że są różne szkoły - czy kostkę wlepiej wcisnąć w żwirek czy zostawić na powierzni dna?

Avatar użytkownika
Bogusław Bachara
Początkujący

Posty: 9
Dołączył: 24 cze 2005, 12:19
Miasto: Brzostek











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 399 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.