Jesteś tutaj: Serwis Forum Społeczność Giełda


Sterownik oświetlenia z komputerem pH oraz termostatemOgłoszenia sprzedaży, kupna i wymiany.
Dział użytkowników Premium + nowy temat
Sterownik akwarystyczny oparty o układ ATMega. Pozwala na zaprogramowanie cyklu dobowego oświetlenia akwarium z funkcją świt i zmierzch, by lokatorzy akwarium mieli się tak dobrze jak w naturalnym środowisku. Dodatkowym parametrem, którym można sterować to maksymalna intensywność światła do jakiej ma się rozświetlać belka LED. Funkcja ta ma szczególne znaczenie w świeżych akwariach, gdzie duża ilość światła na starcie może powodować wysyp niepożądanych glonów. Funkcja sterowania ręcznego umożliwia ustawienie odpowiedniej intensywności światła w dowolnym momencie.

Sterownik ma wbudowany prosty pHmetr co pozwala na pomiar stężenia dwutlenku węgla w wodzie. Wystarczy tylko wpisać zmierzoną wcześniej wartość twardości węglanowej, a urządzenie będzie utrzymywać stężenie CO2 na stałym poziomie przez 24h/dobę. Ponadto, dzięki zewnętrznemu termometrowi, który może zostać zanurzony w wodzie nie tylko wiemy jaka jest aktualna temperatura wody, ale możemy ją również kontrolować poprzez wbudowany termostat. Czytelny, kolorowy wyświetlacz ułatwia zaprogramowanie sterownika oraz umożliwia kontrolę pH, parametrów czy też intensywności światła. Podgląd wprowadzonych parametrów? Nie ma sprawy, jeden przycisk i wszystko wyświetla się na wyświetlaczu.
Urządzenie ma wbudowany bardzo wydajny zasilacz, który umożliwia zasilenie belki opartej na PowerLed aż do 48W (8 szeregów po 6 diod). Układ jest bardzo cichy. Przekaźniki półprzewodnikowe oraz kondensatory filtrujące sprawiają, że nic nie brzęczy ani nie stuka podczas codziennej pracy. Dwie diody sygnalizacyjne informują o podawaniu napięcia do gniazdek od grzałki oraz zaworu CO2. Wbudowany termometr jest łatwo wymienialny. Wystarczy zastąpić go nowym a układ sam go sobie zaprogramuje i skalibruje. Aktywne chłodzenie w postaci wbudowanego wentylatora załącza się tylko w przypadku przekroczenia określonej temperatury wewnątrz obudowy, przez co układ jest cichy i bezpieczny w użytkowaniu.

Do sterownika można podłączyć dowolną elektrodę pH ze standardowym złączem BNC. Kalibracja elektrody (w tym przypadku 1 punktowa) jest bardzo prosta. Wprowadzenie ustawień takich jak aktualna data, godzina świtu i zmierzchu, moc lampy, KH, maksymalne stężenie CO2 w ppm czy temperatura odbywa się za pomocą wbudowanych klawiszy. Przerwa w dostawie prądu nie powoduje utraty wprowadzonych parametrów.

Zasilanie 230 V

Wymiary: 148x257x89 mm

W skład zestawu nie wchodzi sonda pH. Cena gotowego układu to 400 złotych + k.w.
Załączniki
IMG_8399.jpg
IMG_8400.jpg
IMG_8402.jpg
IMG_8413.jpg
IMG_8410.jpgszwojtyla
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył: 13 lis 2015, 23:22
Powiązane tematy


cron

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

 

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.