Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Zbiornik wg. rad Green Aqua - jak to jest?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Wystartowałem dziś nowe akwarium. Wszystko według rad Green Aqua. Podłoże Ada amazonia 2. Mineralizator Greenaqua gh+ woda ro. CO2 z butli. I tu pojawia się problem i pytanie. KH w baniaku 0. pH bez CO2 6.4. Gdzieś czytałem, że żeby nasycenie wody CO2 było na poziomie 30ppm należy obniżyć pH o jeden stopień. No i nie bardzo wiem co można trzymać w wodzie o pH 5.4. jak to wszystko ma się do że rzeczywotności?

Dark
Zainteresowany tematem

Posty: 247
Dołączył: 22 wrz 2018, 15:08

10 paź 2021, 21:56 Re: Jak to jest.  (#2)  

Z lubością oglądam na YT popisy Aquaownera, który już jakiś czas temu postanowił zrobić zbiornik bitopowy Rio Tapajos z ultra niskimi parametrami KH/GH.
Tam pływają Hyphessobrycon melanostichos oraz Peckoltia compta L134

A tu masz link do filmiku o tym akwarium:
https://www.youtube.com/watch?v=rTZ0YtXUNe8

FoCuS_PL
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2521
Dołączył: 04 kwi 2019, 11:12

10 paź 2021, 22:59 Re: Jak to jest.  (#3)  

A może powinieneś użyć Mineralizatora Gh/Kh+, który podnosi Gh i Kh

Avatar użytkownika
Totik
Stały bywalec

Posty: 462
Dołączył: 09 sie 2004, 20:08
Miasto: Kryspinów

Totik napisał(a):A może powinieneś użyć Mineralizatora Gh/Kh+, który podnosi Gh i Kh
Tak, tylko czy Amazonia nie będzie zbijać KH?
Poza tym nie wyjaśnia to założenia planu z Green Aqua.
Może powodem jest to, że użyłem tylko kilku okruchów Dragon stone. W ich aranżacjach zwykle jest sporo kamieni. Może one podnoszą im KH?

Dark
Zainteresowany tematem

Posty: 247
Dołączył: 22 wrz 2018, 15:08

A gdzie ten plan jest opisany?

Avatar użytkownika
Totik
Stały bywalec

Posty: 462
Dołączył: 09 sie 2004, 20:08
Miasto: Kryspinów

Totik napisał(a):A gdzie ten plan jest opisany?
Może użyłem złego słowa. Chodzi mi o to, żeby zrobić to tak, jak oni robią na swoich filmach
z użyciem tych samych "materiałów"

Dark
Zainteresowany tematem

Posty: 247
Dołączył: 22 wrz 2018, 15:08

Tu Balazs mówi o Gh i Kh:
https://youtu.be/pnUbjHr7jbU?t=776
i faktycznie nie patrzą na Kh tylko zwiększają Gh i sprawdzają na TDS

Nawet ktoś ich zapytał o Kh w komentarzach i odpowiedz była taka:
Green Aqua:
Well Lorenzo, the key is not to think about it, and not to measure KH. Haha. On a more serious not, I think the RO water is buffered by the GH salts we add to it, so the KH is stabile enough.

Lorenzo Capelli:
@Green Aqua thank you for you answer, but i suppose that KH should be 0 inside your RO water, isn't it? Sorry to bust you with my questions but i like to understand well the topics. :-)

Green Aqua:
Well, as I have never (really, never!) measured KH in any tanks or in the RO barrel, I have no idea. I stopped thinking scientifically about the hobby. Well, not really, but as far as water quality goes, as long as I don't have problems (algae, fish or shrimp health problems) I don't contemplate on it.


Czyli olewaja Kh i go nie mierzą

Avatar użytkownika
Totik
Stały bywalec

Posty: 462
Dołączył: 09 sie 2004, 20:08
Miasto: Kryspinów

Hej! U siebie mam ph 5,5. Trzymam z powodzeniem bystrzyki cytrynowe, kirysy pigmeje, otoski i pielęgniczki kakadu. Żyworódkom bym tego nie zrobił, ale kąsacze dają radę bez problemu a niższe ph jest nawet dla nich wskazane.



Dark napisał(a):Wystartowałem dziś nowe akwarium. Wszystko według rad Green Aqua. Podłoże Ada amazonia 2. Mineralizator Greenaqua gh+ woda ro. CO2 z butli. I tu pojawia się problem i pytanie. KH w baniaku 0. pH bez CO2 6.4. Gdzieś czytałem, że żeby nasycenie wody CO2 było na poziomie 30ppm należy obniżyć pH o jeden stopień. No i nie bardzo wiem co można trzymać w wodzie o pH 5.4. jak to wszystko ma się do że rzeczywotności?

Avatar użytkownika
AquaMolitor
Znający temat

Posty: 1630
Dołączył: 25 lis 2019, 23:23

Dark napisał(a):Może użyłem złego słowa. Chodzi mi o to, żeby zrobić to tak, jak oni robią na swoich filmach z użyciem tych samych "materiałów"


A to musisz do nich zadzwonić, zamówić zbiornik wraz z aranżacją i cotygodniowe wizyty serwisowe.
:-P

FoCuS_PL
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2521
Dołączył: 04 kwi 2019, 11:12

FoCuS_PL napisał(a):
Dark napisał(a):Może użyłem złego słowa. Chodzi mi o to, żeby zrobić to tak, jak oni robią na swoich filmach z użyciem tych samych "materiałów"


A to musisz do nich zadzwonić, zamówić zbiornik wraz z aranżacją i cotygodniowe wizyty serwisowe.
:-P
Wszystko to jest od Nich. Jedynie o serwis nie pytałem

Dark
Zainteresowany tematem

Posty: 247
Dołączył: 22 wrz 2018, 15:08











Powiązane tematy
  • Jak podłączyć dyfuzor JBL taifun proflora do fx6

    Witam, jestem nowy na forum, ale może ktoś mi pomoże. Otóż zakupiłem JBL proflora taifun inline 19/25 ( nie pomyślałem wcześniej, żeby sobie zmierzyć wąż z filtra fx6) i chciałbym to sensownie połączy...

    Wyświetlenia: 334 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Serwis akwarium - relaks z Green Aqua

    https://www.youtube.com/watch?v=rmGng5y_dS0 Zapraszam do obejrzenia i chwili reklaksu :)

    Wyświetlenia: 267 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Jak wywołać zielony zakwit?

    Panowie drodzy. Pytanie jak w temacie. Czy macie jakieś doświadczenia i możecie polecić skuteczny sposób na szybki zielony zakwit? Pytam, bo nie jest tak łatwo wyhodować taki glon jak się chce :)...

    Wyświetlenia: 724 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Co to za glony i jak je zwalczyć oraz ocena parametrów wody

    Dzień dobry koleżanki i koledzy, Właśnie założyłem tu konto gdyż mam następujący problem. Po około 1 roku nagle pojawiły mi się glony jak na zdjęciach. Czy możecie pomóc w ich identyfikacji oraz w jak...

    Wyświetlenia: 633 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Jak dozować nawóz

    Witam, mam pytanie, czytam o nawozach i dozowaniu i już mam kręćka w głowie. W jaki sposób powinienem dozować nawóz tj. czy powinienem dążyć do utrzymania cały czas takie samego poziomu nawozu w wodzi...

    Wyświetlenia: 1077 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Matrix czy Qualdrop oto jest pytanie

    Witam szanowna akwa brać! Powiem krótko, dwa lata nie miałem zbiornika i teraz przyszedł czas na założenie. Baniak 240L + Skylight L + Biomaster 600. Wypadłem trochę z tematów i chciałbym się dowiedz...

    Wyświetlenia: 9858 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • Nowość Aqua-art - reduktor CO2 do butli SodaSystem

    sodastream1.jpg Zapraszam do zapoznania się z nowością w sklepie: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/reduktor-butli-sodasystem-p-49196.html Kto z Was używa systemu SodaStream z butlą 500g? Jesteśc...

    Wyświetlenia: 794 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • jak ciężką lampę mogę położyć na akwarium

    akwarium 112l 80x35x40, bez wzmocnień, szyba chyba 6mm Pierwszy raz kupiłem sobie porządny radiator zamiast płaskiej blachy do akwarium, z myślą chłodnej lampy, dużej mocy i w ogóle bajery. Sam radia...

    Wyświetlenia: 370 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Podłoże aktywne Chihiros Aqua Soil - nowość

    aqua-soil.jpg Podłoże w końcu dostępne w Polsce, czekamy na pierwsze opinie i wrażenia na forum. Link do opisu: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/advanced_search_result.php?cPath=&keywords=aqu...

    Wyświetlenia: 1001 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Jak zakwasić wode bez CO2 ??

    Witam Udało mi się zmiękczyć wode przy pomocy wody ro i jak w kranie mam 11 GH to teraz w akwarium mam 5 GH. I udało mi się też ją lekko zakwasić tak na 6,5 ph ale to dzięki chyba podłożu Controsoil....

    Wyświetlenia: 2086 | Odpowiedzi: 48 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Artur 1, Hiporafa i 191 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.