Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Zawór czterodrożny nie odcina wody od zbiornika RO



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam
Mam problem, a minowicie zawór czterodrożny nie odcina wody wodociągowej po napełnieniu zbiornika RO. Przy wyjściu ze zbiornika mam założony zawór zwrotny. Zawór czterodrożny i zwrotny nowy. Membrana i wkłady po wymianie
Woda po membranie około 10 ppm. Jak nie będę ręcznie zakrecał zaworu z wodociągów czekają mnie kosmiczne rachunki. Odpad 2l na 1 litr wody RO.
20191120_151438.jpeg
(33.94 KiB) Pobrane 1163 razy
20191120_151430.jpeg
(47.39 KiB) Pobrane 1163 razy

Avatar użytkownika
slawekmokwa1
Zainteresowany tematem

Posty: 178
Dołączył: 30 paź 2017, 11:19
Miasto: GRUDZIĄDZ

Przeczytaj ten artykuł tam jest to super wyjaśnione:
https://reefhub.pl/filtr-odwroconej-osmozy-czesc-2/2/

Mzuber
Poznaje temat

Posty: 57
Dołączył: 10 kwi 2017, 11:34
Miasto: Świętochłowice

Mzuber napisał(a):Przeczytaj ten artykuł tam jest to super wyjaśnione:
https://reefhub.pl/filtr-odwroconej-osmozy-czesc-2/2/
A do części 1 masz może link?

Avatar użytkownika
slawekmokwa1
Zainteresowany tematem

Posty: 178
Dołączył: 30 paź 2017, 11:19
Miasto: GRUDZIĄDZ

W części pierwszej dużo jest mowy o zostawaniu Ro w akwariach morskich i o DI. Na tej stronie możesz wyszukać artykuł pierwszy, lecz o budowie i podłączeniu wszystko jest w drugim.

Mzuber
Poznaje temat

Posty: 57
Dołączył: 10 kwi 2017, 11:34
Miasto: Świętochłowice

Mzuber napisał(a):W części pierwszej dużo jest mowy o zostawaniu Ro w akwariach morskich i o DI. Na tej stronie możesz wyszukać artykuł pierwszy, lecz o budowie i podłączeniu wszystko jest w drugim.
Chciałem poczytać

Avatar użytkownika
slawekmokwa1
Zainteresowany tematem

Posty: 178
Dołączył: 30 paź 2017, 11:19
Miasto: GRUDZIĄDZ

Poszukam i Ci prześlę

Mzuber
Poznaje temat

Posty: 57
Dołączył: 10 kwi 2017, 11:34
Miasto: Świętochłowice

Dziękuję
Mzuber napisał(a):Poszukam i Ci prześlę

Avatar użytkownika
slawekmokwa1
Zainteresowany tematem

Posty: 178
Dołączył: 30 paź 2017, 11:19
Miasto: GRUDZIĄDZ

https://reefhub.pl/filtr-ro-di/

proszę bardzo, mam nadzieję, że Ci trochę pomogłem

Mzuber
Poznaje temat

Posty: 57
Dołączył: 10 kwi 2017, 11:34
Miasto: Świętochłowice

Tutaj znajdziesz schemat podłączenia czterodrożnego https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... ltr%20odwr
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów











Powiązane tematy
  • Wylot kielichowy a przepływ wody

    Pytanie do tych którzy maja taki wylot. Czy macie jakieś obserwacje, że kielichowy wylot znacznie ograniczył przepływ wody w filtrze? Chodzi mi o litry/h bo że siła strumienia na wylocie jest mniejsza...

    Wyświetlenia: 7953 | Odpowiedzi: 51 czytaj więcej...

  • Tetra ActiveSubstrate a twardość / odczyn wody

    Czy podłoże Tetra ActiveSubstrate może zmieniać twardość i odczyn wody? W moim „świeżym” akwarium 54l zastosowałem ten substrat jako samodzielne podłoże. Akwarium wypełniłem wodą RO . Po kilku dn...

    Wyświetlenia: 202 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Neony Innesa nie pobierają dafni/rozwielitki

    Witam, mam zapytanie, czy to normalne, że Neony Innesa nie chcą jeść dafni/rozwielitki? W zeszłym roku jak założyłem akwarium, zakupiłem dafnię i szklarkę do karmienia Neonków Innesa. Chciałem dawać i...

    Wyświetlenia: 427 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Czy nie mam za niskie Gh i Kh??

    Witam Posiadam roślinne akwarium 112 litrów. Rośliny to lotosy, cryptokoryny, anubiasy, dzisiaj przyjdzie żabienica i jeszcze jakaś roślina. Posiadam filtr ro. W kranie mam wode o Gh jakieś 12 i Kh j...

    Wyświetlenia: 1197 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Glon nie do pokonania

    Witam Tak jak w temacie nie mogę zwalczyć glona widocznego na zdjęciach mimo czyszczenia podczas podmian wody następnego dnia wraca parametry wody w normie , rośliny rosną jednak są bardzo nieestetyc...

    Wyświetlenia: 1820 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Co to za glony i jak je zwalczyć oraz ocena parametrów wody

    Dzień dobry koleżanki i koledzy, Właśnie założyłem tu konto gdyż mam następujący problem. Po około 1 roku nagle pojawiły mi się glony jak na zdjęciach. Czy możecie pomóc w ich identyfikacji oraz w jak...

    Wyświetlenia: 571 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Ile lumenów na litr wody w akwarium?

    Witam, chciałbym się dowiedzieć ile w akwarium roślinnym powinno być lumenów na jeden litr. Zakupiłem lampkę diversa led intenso 10,1w i jestem trochę przerażony bo wychodzi mi 26 lumenów na litr....

    Wyświetlenia: 78701 | Odpowiedzi: 79 czytaj więcej...

  • Pomiary chemii wody minifotometrami Hanna

    Dzień dobry!. Witam serdecznie Forumowiczów po długiej przerwie!. Mam pytanie do Was, tych którzy wykonują pomiary tymi miernikami, a zwłaszcza do tych, którzy mają już większe doświadczenie. Przechod...

    Wyświetlenia: 829 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Kurz/pył w wodzie, nic nie pomaga.

    Walczę z kurzem/pyłem w wodzie już od kilku dni. Nie wiem co to jest, czy coś wypyliło od lawy czy to jakaś pozostałość po pierwotniakach a może śluzowce zaczynają się rozpadać. Woda jako tako jest c...

    Wyświetlenia: 7860 | Odpowiedzi: 84 czytaj więcej...

  • Dobór oświetlenia do zbiornika

    Witam Dawno mnie tu nie było w sensie dodania wątku :) Planuję założenie zbiornika o wymiarach 130 dł x 45 szer. i 50 wys. szkło opti. Chciałbym poznać Wasze propozycje odnośnie oświetlenia - będzie ...

    Wyświetlenia: 930 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 417 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.