Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Zasilacze Do lamp Chihiros RGB - mały przekręt



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Dziś padł mi zasilacz do lampy RGB 45.
Pomyślałem że zajrzę do niego, może będę w stanie go naprawić...
Odklejam naklejkę i.....

zas.jpg
(407.2 KiB) Pobrane 1892 razy


:shock: To że jest to zasilacz Motorola to ok... ale
Chihiros 12V 5A - czyli ~60W
Motorola 12V 3A - czyli ~36W

Lampa RGB45 ma pobór 37Watów... także wniosek nasuwa się sam..
Zdaje się że były problemy z zasilaczami do lamp A-Series 90cm, chyba już wiemy dlaczego.

Trochę jestem zawiedziony bo zawsze polecam produkty Chihirosa, a tu taki numer.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

Ładne ja.. . Sam mam dwie Chihiros RGB60, z ciekawości jutro zerknę pod naklejkę.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Najlepsze jest to że 5 sekund i naklejki nie ma, bo odchodzi odealnie :)

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

No ale może Chihiros klejąca naklejkę poprawił również elektronikę ;)

Majkel82
Aktywny użytkownik

Posty: 626
Dołączył: 05 paź 2017, 09:54

Cześć wszystkim!

mi już 2 padły (mam 2xRGB120). Jeden po miesiącu drugi po pół roku... drugiego nawet nie che mi się reklamować. Kupiłem na alledrogo porządny zasilacz do laptopa o odpowiednich parametrach,

Avatar użytkownika
arkkab
Zainteresowany tematem

Posty: 226
Dołączył: 21 paź 2004, 18:39
Miasto: Piaseczno

U mnie wygląda na oryginalne w przypadku obu Chihiros RGB 60. Tylko w jakim celu naklejać takie same etykiety...
IMG_20190610_102005316.jpeg
(87.8 KiB) Pobrane 1732 razy

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Może ze względu na jakiejś szczególne wymogi konkretnego rynku?? Czyli być może to jakiś pojedyńczy przypadek. W takim razie pytanie gdzie kolega rfck kupował lampe? Bezpośrednio od Chihirosa czy u jakiegoś pośrednika?

Majkel82
Aktywny użytkownik

Posty: 626
Dołączył: 05 paź 2017, 09:54

Majkel82 napisał(a):Może ze względu na jakiejś szczególne wymogi konkretnego rynku?? Czyli być może to jakiś pojedyńczy przypadek. W takim razie pytanie gdzie kolega rfck kupował lampe? Bezpośrednio od Chihirosa czy u jakiegoś pośrednika?
Ja kupowałem u pośrednika (sklepie), jednak renomowanego jak "nasz" sklep RA.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Majkel82 napisał(a):Może ze względu na jakiejś szczególne wymogi konkretnego rynku?? Czyli być może to jakiś pojedyńczy przypadek. W takim razie pytanie gdzie kolega rfck kupował lampe? Bezpośrednio od Chihirosa czy u jakiegoś pośrednika?

Znajdz mi kogoś kto kupował bezpośrednio od producenta :)
Ja kupowałem z Chin od dystrybutora.

Majkel82 napisał(a):No ale może Chihiros klejąca naklejkę poprawił również elektronikę ;)

Takie akcje są totalnie nie opłacalne, poza tym te zasilacze są składane "na raz" byłoby widać że jest otwierany.

Proste.. Firma kupiła super tanio zasilacze, dodała swoje naklejki za grosze no i jest, partia z tanimi zasilaczami poszła. Być może później dawali już inne zasilacze, mam w sumie jeszcze dwie RGB sprawdze tam, choć są z tego samego źródła.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

No ladnie...zbyt duże obciążenie i psssyt....po zasilaczu.

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

hmmm. Ciekawe @Rfck. Ostatnio sprzedałem lampki Chihiros, ale te wersje C te małe czarne do nano akwariów na szybę i też kupujący pisali mi, że pochodziło trochę i zasilacz padł. Do mnie nie mieli pretensji nowego nie kupowali.. albo reklamowali albo kupowali na własną rękę zasilacz. Pytanie brzmi czy sama firma tnie na kosztach i produkuje samą lampę korpus a zasilacz dobiera z "neta" w sumie czy to złe? jak ma swoje parametry i wszystko prądowo/napięciowo ogarnia to ok. Z drugiej strony mogli tą naklejkę motoroli zedrzeć dać swoją i ok.( tylko komu się chce)..

Ja jako klient widząc o tym co napisałeś używam lampy 23 miesiące 29 dni i zwracam produkt bo odkryłem tą naklejkę :D i "cyk" nowa lampa :)

Avatar użytkownika
87Brad87
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2167
Dołączył: 10 wrz 2010, 19:07
Miasto: Ruda Śląska

O lampach mi się przypomniało ADA Aquasky napis na pudełku Made in China sam taką miałem 30 cm.

Avatar użytkownika
87Brad87
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2167
Dołączył: 10 wrz 2010, 19:07
Miasto: Ruda Śląska

87Brad87 napisał(a):Pytanie brzmi czy sama firma tnie na kosztach i produkuje samą lampę korpus a zasilacz dobiera z "neta" w sumie czy to złe? jak ma swoje parametry i wszystko prądowo/napięciowo ogarnia to ok.


Niech sobie dobiera, ale po kiego zaklejać cudze logo swoim ? Czy to dobrze świadczy o firmie ?
Czytasz dokładnie :D ?
Zasilacz miał 12V3A
Naklejka Chihiros 12V5A
Lampa 37W - wymaga minimum 12V6A tak w zasadzie.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

W takim razie nawet ten ichniejszy "oryginał" jest do dupy!. Ja jestem elektrykiem wiem dobrze o co chodzi ;) nawet ktoś wspominał wcześniej o grzaniu się tych lamp na maksymalnej mocy. Wtedy zasilacz cierpi i jego żywotność jest jaka jest...

Wynika na to, że nie ma żadnej kontroli jakości... o czym ja piszę w Chinach byle działało a że pada to się wymieni ;) to jest wliczone w koszta. Rfck napisz w takim razie do Aquaray czy coś o tym wiedzą jako dystrybutor na Polskę albo inni jeśli mają lampki nie z Chin kupowane.

Oczywiście ja nie neguję twojego postu tylko staram się pokazać co my chcemy ja jestem albo staram się być przeciwnikiem, ale dla tego świata jest za późno każdy ciula gdzie może, wszystko chińskie, plastikowe itp.itd..
a potem płacz bo świat w śmieciach i plastiku to tak na dokładkę...

Avatar użytkownika
87Brad87
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2167
Dołączył: 10 wrz 2010, 19:07
Miasto: Ruda Śląska

Grzenie się lamp nie ma przecież nic wspólnego z zasilaczem.
Lampy jakie są wszyscy wiemy, dobrej jakości za niską cenę, problem to oszczędność na zasilaczach.
Mam różne lampy Chihirosa - Series A, Series C i RGB, wszystkie świecą bez zarzutu, żadna dioda nie przestała świecić.

Skąd niby Aquaray miałby brać lampki jak nie z chin :) ? Przecież to Chińska firma.
Ja z lampami zawsze dostawałem "certyfikat" i kupowałem je od dystrybutora w Chinach.

Z ciekawości mógłbym napisać do Aquaray, czy taka sytuacja jest im znana.

Odnośnie rzeczy z Chin to owszem, brak kontroli jakości, ale w markowych produktach ona występuje.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

87Brad87 napisał(a):Oczywiście ja nie neguję twojego postu tylko staram się pokazać co my chcemy ja jestem albo staram się być przeciwnikiem, ale dla tego świata jest za późno każdy ciula gdzie może, wszystko chińskie, plastikowe itp.itd..
a potem płacz bo świat w śmieciach i plastiku to tak na dokładkę...


Wiesz, kupując chińskie rzeczy jestem świadomy że ich jakość może być różna, większość jest jednak dobrej a nawet bardzo dobrej jakości. W tym przypadku to jest dla mnie małe oszustwo, bo gdybym wiedział że tam jest zasialcz 12V3A to bym sobie od razu kupił taki jak należy, ale która firma świadomie dołoży nieodpowiedni zasilacz do lampy i o tym jawnie napisze :mrgreen: :?:

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

Grzanie lamp ok. nie z tej "strony" chwyciłem temat ;)

Oczywiście, że "nasz" producent dostaje lampy z Chin też się zafiksowałem. Bo nikt ich nie podmienia :D

W takim razie wszystkie "certyfikaty" możesz se włożyć wiesz gdzie... w :) i te plomby na kablach

Aquaray nic ci nie odpisze przeca ich obowiązkiem nie jest sprawdzanie obudów i naklejek.

Powiem tak trafiło ci się heh

Avatar użytkownika
87Brad87
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2167
Dołączył: 10 wrz 2010, 19:07
Miasto: Ruda Śląska

Rfck jakbyś się uparł to do Sądu bo taka jest prawda nie wiem kto tam siedzi w Chinach i to testuje albo jaka ma wiedzę. Zobaczymy jak to się potoczy sam jestem ciekawy. W weekend albo w wolnym czasie coś ogarnę w sklepie i się przyjrzę tym zasilaczom.

Avatar użytkownika
87Brad87
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2167
Dołączył: 10 wrz 2010, 19:07
Miasto: Ruda Śląska

Sprawdziłem drugą :) też motorola ;) Świeci prawie na maksimum od pół roku :)
Oto mój certyfikat :)

vc1.jpg
(617.79 KiB) Pobrane 1521 razy

vc2.jpg
(568.71 KiB) Pobrane 1521 razy

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

Rfck napisał(a):Sprawdziłem drugą :) też motorola ;) Świeci prawie na maksimum od pół roku :)
Oto mój certyfikat :)

vc1.jpg

vc2.jpg
Fajne certyfikaty, mi takiego nie dali.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.











Powiązane tematy
  • (film) pompa dozująca Chihiros

    Witam Film po niemiecku 😁 https://www.youtube.com/watch?v=-NGyY6Va0dc Trochę się Stefan zamotał z kalibracją, ale się udało.

    Wyświetlenia: 256 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Nowe lampy ze stajni Chihiros

    No to oglądamy :-) https://www.youtube.com/watch?v=tM8hBHH0y10

    Wyświetlenia: 1220 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • CHIHIROS Doctor 3in1 Bluetooth Edition

    W celu zaspokojenia waszej ciekawości prezentuję jak wygląda wewnątrz CHIHIROS Doctor 3in1 Bluetooth Edition. 1705494990090.jpg Aktualnie jest zepsuty ale może uda się go naprawić. 1705494990391....

    Wyświetlenia: 486 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Chihiros wrgb 2 a wersja pro

    Witam, jakie sa roznice miedzy tymi lampami bo oglądałem porównanie na youtube i jakichś specjalnych w ilości i intensywnosci światła nie było widać. różnica w mocy to tez ok 8W podejżewam ze wynikaja...

    Wyświetlenia: 2234 | Odpowiedzi: 28 czytaj więcej...

  • Chihiros WRGB II - czy warto?

    https://www.youtube.com/watch?v=upvBCOXa9EA Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 3794 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...

  • Chihiros A501

    Witam posiada ktoś belkę oświetleniową chihirosa A501 lub jakiekolwiek z seri A, mój znajomy sprzedaje po okazyjnej cenie i zastanawiam się nad kupnem, problem w tym że chciałem wybarwić rośliny na ,,...

    Wyświetlenia: 658 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Podłoże aktywne Chihiros Aqua Soil - nowość

    aqua-soil.jpg Podłoże w końcu dostępne w Polsce, czekamy na pierwsze opinie i wrażenia na forum. Link do opisu: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/advanced_search_result.php?cPath=&keywords=aqu...

    Wyświetlenia: 971 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Chihiros LED A801 do 112l?

    Witam, mam pytanie czy lampka CHIHIROS LED A801 nada się do akwarium 112l (80x35x40 cm)? Potrzebuję lampki do akwarium HT, podaję CO2 z butli 24/7w. Poszukuję nowej lampki bo mam wrażenie że moja obec...

    Wyświetlenia: 8189 | Odpowiedzi: 27 czytaj więcej...

  • Nawozy Chihiros ZETA - nowość

    404957949_745755957587525_524890179965328233_n.jpg 405257046_745755747587546_2612388788113651239_n.jpg Firma Chihiros zapowiedziała wypuszczenie swojej linii nawozów - ZETA. Czekamy na dostępnoś...

    Wyświetlenia: 369 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Problematyczny Chihiros Doctor Mate

    Cześć wczoraj doszedł wreszcie Chihiros Doctor Mate i są same problemy ale to nie z nim, tylko aplikacja TRAGEDIA poustawiane wszystko mam TDS wczoraj 299 no dziś wyskoczyło 340 baniak 31L, i po CONFI...

    Wyświetlenia: 1387 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Naleśnik Akwariowy i 387 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.