Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Zalozenie akwarium 900l



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



09 mar 2012, 16:29   (#76)  

Kadazan, przez Ten wątek to niedługo doktorat napiszę z zakresu oświetlenia :D
Swoimi postami, próbowałem też dodać inne aspekty dotyczące prowadzenia takiego zbiornika.
Nie uważasz, ze temat byłby pełniejszy?
Ptaku i nie tylko, po długiej nieobecności zabiera się za lekturę i ma gotowca od A do Z.
W przyszłym roku planuję 250x50x50, zbiornik podobny, może poza H :D ...

Avatar użytkownika
msnolan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2313
Dołączył: 29 gru 2011, 21:10
Miasto: Pisz

09 mar 2012, 16:29   (#77)  

Zabawne, bańka prysła i nagle dla zwolenników marnego oświetlenia temat stał się przepychanką.

Zastanówcie się - macie lampę a w środku 2x 150W NAG - i co nie włączacie ich? http://www.ukaps.org/forum/viewtopic.php?f=35&t=17974&start=350 5.49 pm. Sam Evans zdradził, że uruchamia je na 4 godziny dziennie.
Obrazek

Avatar użytkownika
AdamW
Znający temat

Posty: 1102
Dołączył: 27 sty 2010, 23:19
Miasto: Gdynia

09 mar 2012, 16:44   (#78)  

msnolan napisał(a):
AdamA napisał(a):A temat się rozwinął jak widać w kierunku dla większości interesującym i ważnym dla głównego zainteresowanego.


To chyba do mnie, miałem więcej nie pisać w tym wątku, ale poczułem się wywołany do tablicy. Główny zainteresowany zakończył wpisy na 1wszej stronie i nie bierze udziału w dyskusji.
Piszesz za większość? Zawsze wydawało mi się, że wyraża się tylko i wyłącznie własną opinię. Wyraziłem swoją, no właśnie SWOJĄ opinię.


Nie sugeruj się moim skromnym dorobkiem na RA.


no chyba się nie obrazisz, że wątek nie rozwija się po Twojej myśli :-)

Autor wątku zawsze może pokierować dyskusją stawiając kolejne pytania lub jeśli sobie nie radzi :-) poprosić o to moderatora.
Piszę z obserwacji zainteresowania wątkiem w czasie jego istnienia.
Uważam że w/w jest bogaty w informacje na temat jednego z głównych elementów składowych akwarium roślinnego tym bardziej tak nietypowego/ wysokiego.

AdamW napisał(a):Zabawne, bańka prysła i nagle dla zwolenników marnego oświetlenia temat stał się przepychanką.

Zastanówcie się - macie lampę a w środku 2x 150W NAG - i co nie włączacie ich? http://www.ukaps.org/forum/viewtopic.php?f=35&t=17974&start=350 5.49 pm. Sam Evans zdradził, że uruchamia je na 4 godziny dziennie.


Adam daj już spokój z tym światłem! :roll: :lol:

msnolan napisał(a): W przyszłym roku planuję 250x50x50, zbiornik podobny, może poza H :D ...

zatem u Ciebie widzę dyskusję na temat cyrkulacji
:lol:
Ostatnio edytowano 09 mar 2012, 16:47 przez AdamA, łącznie edytowano 2 razy

AdamA
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2208
Dołączył: 15 lis 2010, 17:32
Miasto: Warszawa

09 mar 2012, 16:44   (#79)  

AdamW napisał(a):Zabawne, bańka prysła i nagle dla zwolenników marnego oświetlenia temat stał się przepychanką.


Nie widzę tu żadnych zwolenników marnego oświetlenia. Za to jest kilku zwolenników adekwatnego oświetlenia :)

Poza tym bańka nie prysła, tylko pomyliłem się - poprzednia aranżacja Evansa chodziła tylko na T5, a obecna chodziła przez parę miesięcy tylko na T5 i było okej. Właśnie to jest adekwatne oświetlenie :) Trawniczek istniał przed włączeniem HQI, takie są fakty. Ta roślina tworzy darń przy 40 mikromolach i to powinno zamknąć dyskusję o heńku. :twisted:

przez Ten wątek to niedługo doktorat napiszę z zakresu oświetlenia


Jak sam widzisz, przydałby się ktoś taki na forum :) Proponuję też, abyś w ramach badań przeprowadził testy skuteczności PAR/PUR popularnych lamp i świetlówek, bo tego nam najbardziej brakuje.

W przyszłym roku planuję 250x50x50, zbiornik podobny, może poza H


Ślicznie! No to ruszaj z wątkiem! :)
"Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia." - Voltaire

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

09 mar 2012, 16:55   (#80)  

Haha, aż się uśmiechnąłem do siebie, doktorat, z oświetlenia...
Z wykształcenia jestem zootechnikiem i swoje już odbębniłem.

Wątek, pewnie założę, bo trudności na pewno mi nie zabraknie - 4 piętro, klejenie na miejscu,
ło jezu, juz mi cisnienie podskoczyło :lol:
Ostatnio edytowano 09 mar 2012, 16:57 przez msnolan, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
msnolan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2313
Dołączył: 29 gru 2011, 21:10
Miasto: Pisz

09 mar 2012, 16:56   (#81)  

Kadazan napisał(a):
Poza tym bańka nie prysła, tylko pomyliłem się - poprzednia aranżacja Evansa chodziła tylko na T5


no ale tam nie było heńka, tego wymagającego :)

AdamA
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2208
Dołączył: 15 lis 2010, 17:32
Miasto: Warszawa

09 mar 2012, 16:57   (#82)  

W moim akwarium przy 320x80x65h i 640W oświetlenia na dnie rośnie glosia. Wolno bo wolno i akwarium się jeszcze stabilizuje ale rośnie. Z pewnością będę przeprowadzał różnego rodzaju testy aby zobaczyć co da radę rosnąć przy takim świetle :)

ZielonyAmator
Aktywny użytkownik

Posty: 585
Dołączył: 30 maja 2011, 20:01

09 mar 2012, 17:01   (#83)  

AdamA napisał(a):
Kadazan napisał(a):
Poza tym bańka nie prysła, tylko pomyliłem się - poprzednia aranżacja Evansa chodziła tylko na T5


no ale tam nie było heńka, tego wymagającego :)


No i właśnie to nazywam przepychanką. Heniek był w drugiej aranżacji i rósł bez problemu przy T5, przed włączeniem HQI.
"Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia." - Voltaire

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

09 mar 2012, 17:08   (#84)  

AdamA napisał(a):
no chyba się nie obrazisz, że wątek nie rozwija się po Twojej myśli :-)




Już się obraziłem ;-)

AdamA napisał(a):zatem u Ciebie widzę dyskusję na temat cyrkulacji
:lol:


I będzie - wpływ cyrkulacji na rozkład widma i temperatury barwowej :lol: :P

Avatar użytkownika
msnolan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2313
Dołączył: 29 gru 2011, 21:10
Miasto: Pisz

09 mar 2012, 17:11   (#85)  

AdamW napisał(a):tmaciak Żebyśmy zdawali sobie sprawę - ten zbiornik ma 55cm wysokości a nad nim wisi lampa i z tego co widzę to przed świetlówkami są zamontowane lampy Hqi - ale oczywiście włączane tylko do zdjęć :lol:


Jak tylko pokazałem zdjęcie, abyśmy widzieli o czym piszemy, tak samo mogę ufać temu co pisze Evans, jak i temu co piszesz Ty.

Osobiście mam zbiornik z 48W/112L brutto i co prawda nie miałem w nim małego heńka bo jakoś go nie lubię ale poza tym rosło w nim wszystko co tam wsadziłem. Jedyny problem, że jak się nie przycina regularnie to bardziej ekspansywne rośliny zagłuszają pozostałe.
Pozdrawiam,
Tomek

Nawożenie to nie kwestia wiary, tylko wiedzy.

tmaciak
Aktywny użytkownik

Posty: 507
Dołączył: 13 sty 2010, 12:29

09 mar 2012, 17:16   (#86)  

Kadazan napisał(a):
AdamA napisał(a):
Kadazan napisał(a):
Poza tym bańka nie prysła, tylko pomyliłem się - poprzednia aranżacja Evansa chodziła tylko na T5


no ale tam nie było heńka, tego wymagającego :)


No i właśnie to nazywam przepychanką. Heniek był w drugiej aranżacji i rósł bez problemu przy T5, przed włączeniem HQI.


Włącz poczucie humoru!

tmaciak napisał(a):Jak tylko pokazałem zdjęcie, abyśmy widzieli o czym piszemy, tak samo mogę ufać temu co pisze Evans, jak i temu co piszesz Ty.

Osobiście mam zbiornik z 48W/112L brutto i co prawda nie miałem w nim małego heńka


a to tak, to się nie liczy :lol:

nikomu nie można ufać :lol:

AdamA napisał(a):zatem u Ciebie widzę dyskusję na temat cyrkulacji
:lol:


msnolan napisał(a):I będzie - wpływ cyrkulacji na rozkład widma i temperatury barwowej :lol: :P


wystarczy że w temacie podasz wymiar zbiornika, a uwaga murowana

AdamA
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2208
Dołączył: 15 lis 2010, 17:32
Miasto: Warszawa

09 mar 2012, 18:16   (#87)  

tmaciak napisał:

Jak tylko pokazałem zdjęcie, abyśmy widzieli o czym piszemy, tak samo mogę ufać temu co pisze Evans, jak i temu co piszesz Ty.

Osobiście mam zbiornik z 48W/112L brutto i co prawda nie miałem w nim małego heńka


a to tak, to się nie liczy Laughing

nikomu nie można ufać Laughing


Fajnie, że ciśnienie opadło i temat się rozluźnił - to wtedy tak Ci napiszę: na pewno nie można ufać temu, że 2x150W NAG u Ewansa nie jest załączane, gdzie na kilkudziesięciu stronach na każdej fotce rośliny aż kipią zielenią. Chyba nie muszę Tobie tłumaczyć czego to jest zasługą. To Tak jakbym napisał, że mam znikomą filtrację a pod szafką trzymałbym 2 kubełki (niby nie podłączone). Aha jak chcesz to w każdej chwili strzelę fotkę wnętrza szafki ;)

Z mojej strony EOT
Obrazek

Avatar użytkownika
AdamW
Znający temat

Posty: 1102
Dołączył: 27 sty 2010, 23:19
Miasto: Gdynia

09 mar 2012, 18:26   (#88)  

AdamW napisał(a): na pewno nie można ufać temu, że 2x150W NAG u Ewansa nie jest załączane, gdzie na kilkudziesięciu stronach na każdej fotce rośliny aż kipią zielenią. Chyba nie muszę Tobie tłumaczyć czego to jest zasługą.


Nie mogę się z Tobą zgodzić Mark włączył HQI dopiero...
na stronie 29! :lol:

AdamA
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2208
Dołączył: 15 lis 2010, 17:32
Miasto: Warszawa

09 mar 2012, 19:43   (#89)  

AdamA napisał(a):a to tak, to się nie liczy :lol:


He, he :)

Ale sturygene takie kiedyś wyhodowałem. Może to nie jest nadmiernie wymagająca roślina, ale widać, że mimo iż rosła bardzo gęsto, była zielona aż do podłoża.

Obrazek

Oczywiście, zbiornik nie jest zbyt wysoki, więc to pomaga. No i jak pisałem, trzeba bardzo dbać o przycinki bo się rośliny zagłuszają.
Pozdrawiam,
Tomek

Nawożenie to nie kwestia wiary, tylko wiedzy.

tmaciak
Aktywny użytkownik

Posty: 507
Dołączył: 13 sty 2010, 12:29

09 mar 2012, 19:58   (#90)  

Miałem już nie pisać ale chyba Tmaciak nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi:

gdzie na kilkudziesięciu stronach na każdej fotce rośliny aż kipią zielenią. Chyba nie muszę Tobie tłumaczyć czego to jest zasługą


Nie chodziło mi o zieleń roślin tylko o barwę, jaką rośliny ''przybierają'' pod wpływem NAG'ów - ewidentnie ciemnozielona - kto widział załączone NAG'i ten wie.
Obrazek

Avatar użytkownika
AdamW
Znający temat

Posty: 1102
Dołączył: 27 sty 2010, 23:19
Miasto: Gdynia

09 mar 2012, 20:02   (#91)  

AdamW napisał(a):Nie chodziło mi o zieleń roślin tylko o barwę, jaką rośliny ''przybierają'' pod wpływem NAG'ów - ewidentnie ciemnozielona - kto widział załączone NAG'i ten wie.


Przecież ta zieleń jest też na fotkach gdzie widać nie palące się żarniki ;)
W dzisiejszych czasach podciągnięcie barw w programie graficznym to nie problem ;)
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

09 mar 2012, 20:08   (#92)  

j/w poza tym 6000K Giesemann'a midday'a też mocno podbija zieleń.

AdamA
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2208
Dołączył: 15 lis 2010, 17:32
Miasto: Warszawa











Powiązane tematy
  • Akwarium na wymiar

    Witam po kilkuletniej przerwie. Jako że nowy dom ukończony to przyszła pora na moje akwarium. Stety/Niestety muszę oprzeć się o wykonanie akwarium na wymiar - bo nie widzę do kupienia takich rozwiązań...

    Wyświetlenia: 40 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 3252 | Odpowiedzi: 48 czytaj więcej...

  • Akwarium na nawozie ogólnym Vimi

    Postanowiłem postawić zbiornik na nawozach VImi. Naturalne czy krajobrazowe na dziko jak widać [emoji3] Vimi Reminamin Vimi all in One Vimi all in Red Akwarium nie jest jakieś super także zrozumie...

    Wyświetlenia: 2064 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 796 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Tygodniowe akwarium 60l

    Ave Takie pytanie. Tydzień temu założyłem akwarium LT. Podłoże Controsoil, filtr Fluval U2, świece na razie 5 godzin dziennie, woda kranowa plus uzdatniacz.Podawane bakterie Sera Bio Nitrivec,dzisiaj...

    Wyświetlenia: 372 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Zbrojnik terroryzuje akwarium

    Witam, Akwa 72l, 60cm długość, filtracja ultramax 1500. Obsada: 6 gupikow dorosłych i kilka sztuk narybku 4 danio 6 brzanek wysmuklych Kilka krewetek 1 zbrojnik pospolity... No i właśnie... Syn ż...

    Wyświetlenia: 252 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA - zakładanie akwarium 120cm

    https://www.youtube.com/watch?v=852CI18Bv7Y Zapraszam do obejrzenia. Opis zbiornika: Autor: Naru Uchida Akwarium: ADA Cube Garden 120x50x50cm Oświetlenie: Solar RGB x 2 (8,5h na dobę) Filtracja:...

    Wyświetlenia: 344 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Filtracja do akwarium 450l

    czy w akwarium 450l 150x50x60 starczyłaby filtracja aquael ultramax 1500 i turbo 2000 pod skalary i mieczyki?

    Wyświetlenia: 658 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Serwis akwarium - relaks z Green Aqua

    https://www.youtube.com/watch?v=rmGng5y_dS0 Zapraszam do obejrzenia i chwili reklaksu :)

    Wyświetlenia: 236 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Oświetlenie 200l akwarium pomocy

    Witajcie, przeszukuje forum jednak nigdzie nie mogę znaleść precyzyjnej odpowiedzi, mam akwarium 200 litrów (100cm x 40cm x 50cm) w którym mam dosłownie kilka Alternanthera reineckii mini które na ośw...

    Wyświetlenia: 444 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Piotr Baszucki i 608 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.