Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Zakładanie akwarium pomocy

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

25 lip 2021, 16:57 Zakładanie akwarium pomocy  (#1)  

Akwarium zakładam 70x35x35
Który filtry będzie lepszy Aquael turbo 500 czy 1000?
Oświetlenie Aquael leddy slim 10w plant czy aqualed 26w 60cm RGB czy sun sun Adę 24w
Jbl manado 10l jeden worek mi wystarczy czy dwa ?
Aqua Nova ncg 5 gravel 5k jeden kubek czy dwa ?
Czy klej ista do roślin i mchów można lepić kamyki ?

Granat139
Początkujący

Bry...
Już sięgam po szklaną kulę...
Muszę ją tylko odkurzyć, a później można zacząć wróżyć...
A teraz nieco poważniej.
Nie wiedząc, jak w założeniu ma wyglądać zbiornik, co w nim ma rosnąc i pływać, trudno jest udzielić rzeczowych odpowiedzi na tak ogólnie postawione pytania... chociaż jedno jest jasne: z założenia ma być wyjątkowo budżetowy...

FoCuS_PL
Aktywny użytkownik

Łatwe roślinki same od wysokich po średnie i niskie a obsada jeden bojownik 3 bojowniczki 3 glonojady i 7 Danio

Granat139
Początkujący

Pytanie który filtr na też wymiar będzie działał optymalnie i które te ledy będą najlepsze

Granat139
Początkujący

A czytałeś już co nieco na temat zakładania akwarium, o rybach i ich wymaganiach, o sprzęcie?
Może warto obejrzeć kilka filmów na YT? Poradniki, testy, etc.
Przy odrobinie chęci można znaleźć prawie wszystko...
Sorry, ludzie spędzają godziny, dni, miesiące, żeby pokazać coś innym, a Ty wpadasz tu jak do Żabki i od razy chciałbyś wyjść z czteropakiem...
Myślę, że nie tędy droga...

FoCuS_PL
Aktywny użytkownik

Granat139 napisał(a):Pytanie który filtr na też wymiar będzie działał optymalnie i które te ledy będą najlepsze
Im większy filtr tym lepiej funkcjonuje akwarium. Światła dla prostych roślin powinno być do 25lm/ litr. Przy tej ilości trzeba będzie co jakiś czas podać tabletki nawozowe w podłoże.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Powiązane tematy
  • 054l - Wyspa - Marcin Habernal - A Jak Akwarium

Jedna z wielu aranżacji które stworzyłem ale jedna jedyna do której chętnie wracam wspomnieniami :D Dane Techniczne: Akwarium: 60x30x30; Filtracja: Aquael Turbo 500 + Dodatkowy "chińczyk&...

Wyświetlenia: 25 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Pomocy

Witam. Kilka dni temu kupiłem Echinodorusa bleherae liście mają dziury i brązowe plamy robią się tagrze żółte. Jestem początkójącym akwarystą. Parametrów wody nigdy nie mieżyłem

Wyświetlenia: 878 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• 126l - Akwarium w MBP Pasym - dominiksz

Dobry wieczór. Chciałbym przedstawić nasze drugie akwarium biblioteczne Jesteśmy po przeprowadzce do nowej siedziby i poprzednie akwarium z tego wątku https://www.roslinyakwariowe.pl/nowosci/ciekawos...

Wyświetlenia: 3486 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

• Pomocy

Cześć, w moim zbiorniku rośliny od jakiegoś czasu ciągle marnieją. Dodatkowo w akwarium zawitała prawdopodobnie brunatnica. Ostatnio zainwestowałem w porządny filtr zewnętrzny(wcześniej był wewnętrzny...

Wyświetlenia: 1332 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

• Helmet w nowym akwarium

Posiadam bojownika w niewielkim zbiorniku ok. 20l od około miesiąca. Dwa tygodnie temu zakupiłem ślimaka z gatunku Helmet. Ślimak po umieszczeniu w akwarium był aktywny przez może 3 doby, po czym zasn...

Wyświetlenia: 1695 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: chemcio, L_Olejniczak11 i 167 gości

Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.