Masz konto na Forum? Kupuj taniej o 3% z kodem rabatowym: forumra      Zobacz największy wybór ryb i roślin >>

Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Ustawienie dyfuzora względem wylotu filtra - problem.

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam. Zakładam własnie zestaw co 2 i mam problem z jak w temacie.Problem stwarza pokrywa która ogranicza mozliwosc zmian ustawienia wlotu i wylotu z filtra calkowicie oraz szafka gdzie stoi filtr. Prosze o podpowiedz gdzie najlepiej ustawic dyfuzor abo cale akwa bylo w miare w zasiegu co2. jesli chodzi o umieszczenie dyfuzora to istnieje mozliwosc tylko po stronie wylotu z foltra. maly schemat jak to wyglada u mnie teraz.prosze o pomoc. z góry dziekuje
Załączniki
schemat co2.png

jah
Początkujący

Miasto: Tarnobrzeg

25 lip 2012, 11:11   (#2)  

Ustawienie dyfuzora pod wylotem, to najgorsze z możliwych wyjście.

maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Poznań

25 lip 2012, 11:20   (#3)  

czyli przestawic wzdłuz krótszej sciany na wprost wylotu i skierowac tam strumien?

jah
Początkujący

Miasto: Tarnobrzeg

25 lip 2012, 11:54   (#4)  

Jeśli z tyłu nie masz wysokich roślin, to przy wylocie skierowanym wzdłuż tylnej szyby dyfuzor najkorzystniej, aby był przy drugim otworze pokrywy na drugim jej końcu lub jak będzie wygodnie na przeciwległej bocznej szybie.

Możesz też jak na szkicu, wylot skierować pod kątem 40-45 st. do przodu i dyfuzor bliżej przodu na bocznej szybie.

Strumień wody ma "przyduszać" bąble tak, by nie dochodziły do powierzchni i zakręcały wraz z nurtem na front.
Zamontuj, włącz i obserwuj jak gaz się przemieszcza.
Minusem takiego układu jest widok latających bąbli z przodu, ale wiem, że przy pokrywie możliwości są ograniczone.

AdamA
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Warszawa

Powiązane tematy
  • Problem z identyfikacją niedoboru/nadmiaru

Witam. Na jakie niedobory/nadmiary mogą wskazywać takie liście roślin ? pH=6 GH= 7 CO2= 15mg/l K+ = 10-15 mg/l PO4 = 1 mg/l Ca = 39 mg/l Mg= 10 mg/l Test JBL na NO3 wykazał przedział między 0 a 10 M...

Wyświetlenia: 482 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• Problem z microsorium mini i windelov

Witam serdecznie , mam problem z roślinami z tematu , na liściach pojawiły się i rozprzestrzeniają czarne plamki nie wiem co robić ( anubiasy też trochę żółkną ) . Nawożę K + potas firmy aqua art je...

Wyświetlenia: 4779 | Odpowiedzi: 50 czytaj więcej...

• Problem z roślinami

Witam mam problem z roślinami tak jak na zdjeciach, pojawiaja sie zielenice a toniny nie chcą się ukorzeniac a wrecz rozpuszczają się od spodu co może byc przyczyna takiego stanu. Akwarium to 150x50x5...

Wyświetlenia: 517 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Problem z roślinką

Witam, akwarium 30l , obsada: 2x helmet 2x neonki 2x molinezja 1x glonojad Od jakiegoś czasu mam problem z roślinkami, coś jakby zjadało je od dołu, czy to problem z ślimakami? IMG_20210922_080814....

Wyświetlenia: 371 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Problem z monte carlo

Witam, 2 miesiące temu zrobiłem restart baniaka i od początku Monte Carlo ma problemy ze wzrostem. Starsze liście robią się ciemno zielone i obumierają, nowe listki wyglądają zdrowo, ale do czasu. Par...

Wyświetlenia: 602 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 124 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.