Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Usługa projektu aranżacji



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



11 paź 2022, 11:37 Usługa projektu aranżacji  (#1)  

Zauważyłem nową usługę w sklepie RA:

https://sklep.roslinyakwariowe.pl/uslug ... 46242.html

Zafrapowała mnie niezwykle (wcześniej była też dostępna w wykonaniu Adama Paszczeli). Za aranżację akwarium 60cm długości płącimy 999zł + użyte materiały. Rozumiem, że jest to tzw. dzieło artystyczne. Potem wszystkie materiały są nam wysyłane i składamy to na podstawie zdjęć.

Nie ma opcji, żeby złożyć identyczną aranżację, nawet ze zdjęciami krok po kroku (wie to każdy, który chociażby próbował powtórzyć jakiś układ nawet po samym sobie w trakcie testowania różnych ustawień). Zawsze będzie różnica. kąt nachylenia, centymetr tu, centymetr tam. Zmierzam do tego, że jeżeli hardscape nie stanowi całości (nie jest zespolony), to to, co złożymy w domu nie jest już tym dziełem artystycznym za które płacimy. Zatem nie płacimy 999zł za dzieło artystyczne, tylko za materiały, które zostały użyte do jego stworzenia a to spora różnica. Inna sytuacja, jeżeli ktoś robi tą aranżację w domu klienta. Hardscape to niestety nie klocki lego.

Tu wracam jeszcze raz do Adama Paszczeli. Jestem przekonany, że wielu chciałoby mieć jego aranżacje w domu. Artysta. Powtórzenie aranżacji po nim, z dostępem do tych samych elementów wydaje mi ponurym dowcipem :D

Rozjaśnijcie mnie proszę jeśli błądzę.

Avatar użytkownika
AquaMolitor
Znający temat

Posty: 1630
Dołączył: 25 lis 2019, 23:23

11 paź 2022, 12:13 Re: Usługa projektu aranżacji  (#2)  

Przesłany link kieruje do opcji z wliczonymi materiałami.
Jest też opcja podstawowa, gdzie Klient płaci wyłącznie za: sam czas poświęcony na dobór i selekcję materiałów, układanie i realizację zdjęć...a swój budżet na zakup materiałów określa sam w komentarzu zamówienia.
Link do niej: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/dekor ... 46112.html

Aranżacje są zespolone i tworzone tak aby ich odwzorowanie było bezproblemowe nawet dla osoby początkującej. Po otrzymaniu paczki układamy je jak z klocków lego co jest opisane w przykładzie:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/dekor ... 46201.html

Do obu wersji jest możliwość zamówienia gratisowej propozycji obsady roślin.

Jest też możliwość zamówienia usługi gotowej aranżacji w formacie VIP, czyli aranżacji o dużym stopniu skomplikowania, o jakości konkursowej - takowe wysyłane są jako zespolone struktury wraz z podłożem na palecie lub jako gotowy element wykonany w docelowym akwarium wykonanym ze szkła Pilkington Optiwhite, który również zamawia Klient. Są to usługi wyceniane indywidualnie.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12279
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

11 paź 2022, 17:32 Re: Usługa projektu aranżacji  (#3)  

Dzięki za wyjaśnienie. Chciałem odpowiedzieć przez aplikację, ale tego tematu tam nie ma. Z podanego w moim pierwszym wpisie linku nie wynika jasno (przynajmniej dla mnie), że jest to cena z materiałami.

Jest dla mnie jasne, że jeśli wysyłacie układ w całości, możecie bez problemu wycenić go nawet na 10000 zł i wszystko będzie w porządku, bo jak wspomniałem wcześniej, jest to dzieło artystyczne.

Usługa jest świetna, jeśli ktoś nie chce zmagać się z tematem samodzielnie. Dla mnie jednak liczy się także różnica pomiędzy kompozycją (dziełem autora) i odtworzenia go przez wykonawcę (klienta), czyli interpretacja. Stąd właśnie to zafrapowanie. No bo jak klientowi nie wyjdzie dokładnie tak… :)

Avatar użytkownika
AquaMolitor
Znający temat

Posty: 1630
Dołączył: 25 lis 2019, 23:23

11 paź 2022, 17:42 Re: Usługa projektu aranżacji  (#4)  

Jest w dziale "Forum ogólne", tam gdzie go założyłeś, zajrzyj proszę uważnie i daj znać czy Ci się wyświetla:

mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12279
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

11 paź 2022, 18:17 Re: Usługa projektu aranżacji  (#5)  

Tak, wyświetla się, ale nie pojawia się na osi czasu.


Wysłane z iPhone za pomocą Akwarium

Avatar użytkownika
AquaMolitor
Znający temat

Posty: 1630
Dołączył: 25 lis 2019, 23:23

11 paź 2022, 20:38 Re: Usługa projektu aranżacji  (#6)  



U mnie jest Ok.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12279
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

11 paź 2022, 21:17 Re: Usługa projektu aranżacji  (#7)  

Najwyraźniej z moją apką jest coś nie tak. Chciałem załączyć zrzut ekranu, ale wyrzuca mi błąd „houston mamy problem” :)


Wysłane z iPhone za pomocą Akwarium

Avatar użytkownika
AquaMolitor
Znający temat

Posty: 1630
Dołączył: 25 lis 2019, 23:23

11 paź 2022, 21:19 Re: Usługa projektu aranżacji  (#8)  

Już widzę raport błędu. „Oczekiwano rozszerzenia jpg, otrzymano png”.


Wysłane z iPhone za pomocą Akwarium

Avatar użytkownika
AquaMolitor
Znający temat

Posty: 1630
Dołączył: 25 lis 2019, 23:23











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Piotr Baszucki, razarewi i 325 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.