Do niedzieli włącznie przyjmujemy zamówienia na ryby i rośliny z realizacją po weekendzie:   ZOBACZ RYBY    |     ZOBACZ ROŚLINY
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Tlo (sciana tylna) wyklejac czy malowac ?

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Wiatm,
pytanie prawie jak w temacie... Czy lepiej wykleic tylna sciane czarna folia (tlem) od wewnatrz czy tez lepiej polalowac ja jakas czarna farba od zewnetrznej strony ?
czy okleic lub malowac sciany komina oraz boczna scianke (akwa bedzie stalo w rogu pokoju) ?
z gory dzieki
mcten.

Marcin Wnuk
Stały bywalec

08 maja 2004, 22:31   (#2)  

Moim zdaniem lepiej uzyć folii samoprzylepnej. Wówczas będziesz mógł zmienić tło jeżeli będzie taka potrzeba.

Marcin Baranowski
Moderator

Miasto: Białystok

09 maja 2004, 08:58   (#3)  

Inne rozwiazanie stosowane przeze mnie, to ustawienie za akwarium arkusza styropianowego o grubosci 1cm - styropian może być pokryty kolorową bibułą lub pomalowany farbą emulsyjną.

Witold Sławiński

10 maja 2004, 11:18   (#4)  

Ja przykleiłem tabetę akwarystyczną - ale lewą stroną (miałem jednostronną z obrazkiem tylko z jednej strony) - mam teraz piękne niebieskie tło.
Kleiłem oczywiście na zewnątrz, na wazelinę kosmetyczną.

wik
Poznaje temat

Miasto: Kalisz

12 maja 2004, 15:16   (#5)  

Bardzo praktyczna (tania) i efektowna jest folia z worków do smieci oczywicie od zewn.
styropian warto dawać ze względu na izolację termiczną. :twisted:

artn
Początkujący

Miasto: Radom

31 maja 2004, 23:02   (#6)  

Bardzo dobrze komponuje się folia samoprzylepna ,tzw okleina w kolorach ,czarnym,niebieskim lub granatowym.
Pozdrawiam :D

BEHEMOTH

01 cze 2004, 07:36   (#7)  

Ja mam korek we wnętrzu i....czasami (jak mi bardzo zarastał glonami) to żałowałem że nei na zewnątrz ale dziś.....nie zamieniłbym go na inne tło
Pozdrawiam
Ja(cek)

Ja(cek)
Początkujący

Miasto: Jawor

01 cze 2004, 09:29   (#8)  

Ja(cek) napisał(a):Ja mam korek we wnętrzu i....czasami (jak mi bardzo zarastał glonami) to żałowałem że nei na zewnątrz ale dziś.....nie zamieniłbym go na inne tło
Pozdrawiam

Jutro właśnie planuję wkleić korek do swojego akwa (stoi piste po eksmisji Tanganiki ;-).
Czy próbujesz obsadzać go jakimiś rośłinkami - anubias, mikrozorium? Kaselmann twierdzi, że to dobrze wygląda.
Pozdrawiam :-)
Tomek B.
jestem też na https://wawarium.pl

Tomasz Bauer.
Poznaje temat

Miasto: Warszawa

01 cze 2004, 10:47   (#9)  

No miałem takie plany ale...akwa tak zarośnięte ostatnio że niewiele tła widać to i efekt byłby mizerny. Ale w dwóch miejscach przydeszczowni zakotwiczyły się Micrantenum i Wgłebka. Wygląda faktyznie efektownie szczególnie po przycince jak je widać ;)
Ja(cek)

Ja(cek)
Początkujący

Miasto: Jawor

02 cze 2004, 17:53   (#10)  

Ja(cek) napisał(a):No miałem takie plany ale...akwa tak zarośnięte ostatnio że niewiele tła widać to i efekt byłby mizerny. Ale w dwóch miejscach przydeszczowni zakotwiczyły się Micrantenum i Wgłebka. Wygląda faktyznie efektownie szczególnie po przycince jak je widać ;)

Fajnie, będę próbiował. Dziś wkleiłem korek, jutro powinien przyjśc zestaw ośweitlenia T5, niedługo ruszy sadzenie :D
Pozdrawiam :-)
Tomek B.
jestem też na https://wawarium.pl

Tomasz Bauer.
Poznaje temat

Miasto: Warszawa

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: wololow i 146 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.