Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


TC421 schematy dla 5ciu kanałów w formacie *.lcm



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam,

Dopiero zaczynam przygodę z akwarystyką. Odkupiłem w atrakcyjnej cenie gotowy zestaw wraz z rybkami i roślinnością.

Czy mogę poprosić o udostępnienie dla sterownika światła TC421 gotowych schematów dla 5ciu kanałów w formacie *.lcm ?
Ewentualnie dokładne ustawienia dla takiego schematu lub schematów jeżeli powinno się korzystać z różnych w zależności np. od pory roku.

Z góry uprzejmie dziękuję! :D

Pozdrawiam

tunek
Początkujący

Posty: 1
Dołączył: 05 lip 2021, 23:22

Hej,

prosić możesz, tylko udostępnianie takich plików jest całkowicie pozbawione sensu i już wyjaśniam dlaczego.

TC420/TC421 używają (zazwyczaj) akwaryści, którzy skroili sobie lampy według własnych potrzeb i własnego gustu, zatem lampy NIE są w jakikolwiek sposób standaryzowane.
U mnie chodzą dwie lampy, jedna sterowana TC420, druga TC421 i obie mają całkowicie różną konstrukcję.
W pierwszej lampie są LEDy 6500K, 8000K, 10000K, FS, Royal Blue i żółte 590nm. Zatem, 6 rodzajów na 5 kanałach w następującej konfigujacji:
kanał 1 - 6500K, kanał 2 - 8500+10000K, kanał 3 - FS, kanał 4 - Royal blue, kanał 5 - żółte.
Druga lampa to już LEDY RGBW oraz 3000-3500K. RGBW zajmują kanały od 1 do 4, na piątym kanale 3500K.
Poza tym, obie lampy zrobione są z zapasem, czyli niektóre kanały jadą na przykład na 30% mocy...

Nie mam bladego pojęcia, jak została wykonana twoja lampa, jakie LEDy i w jakich ilościach tam siedzą, jak są podzielone na kanały, etc.

Dlatego gorąco zachęcam do samodzielnego kombinowania i ustawienia lampy według własnego gustu!

HAWK!

FoCuS_PL
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2489
Dołączył: 04 kwi 2019, 11:12

Aha, jeszcze jedno: zajrzyj na stronkę w linku:

http://www.worlduniqueen.com/support_li ... &typeid=15

Do TC421 polecam ściągnięcie i zainstalowanie apki na telefon...
Instalacja nie jest może super prosta, ale jeśli ja dałem radę, ty też sobie poradzisz... :-)
Załączniki
Uniqueen_TimeControl.JPG

FoCuS_PL
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2489
Dołączył: 04 kwi 2019, 11:12











Powiązane tematy
  • 020l - 36x22x26cm - akwarium dla dziecka

    nano - 1.jpeg Zbiornik stworzony wspólnie z moim 3.5 letnim synkiem (serwisowany przez niego z moją pomocą). Ciekawostka: podstawą aranżacji jest gotowa dekoracja: AquaDella, która została obsad...

    Wyświetlenia: 1517 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Nowe akwa LT dla Laika

    Czesc wszystkim, zakupilem komplet juwel rio 125 i chce tam stworzyc cos ala iwagumi przy uzyciu trawnika monte carlo i do tego jakies najmniej wymagajace rosliny z racji ze nie mam pojecia o akwaryst...

    Wyświetlenia: 474 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Dodatek soli dla tęczanek i innych ryb

    Witam Mam obecnie w akwarium 6 tęczanek neonowych, 4 kiryski i otoska. Jak na giełdzie kupowałem te tęczanki gościu mi powiedział że to ryby z wód słonawych więc należało by dodać troche soli niejodo...

    Wyświetlenia: 648 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Oświetlenie dla Aquael Glossy 120

    Witam wszystkich Po długiej przerwie postanowiłem reaktywować akwarium roślinne. Na ten cel przeznaczam akwarium, w którym dotąd były puszczaki. I tu mam zagwozdkę. Bo poprzednim razem jaka miałem ak...

    Wyświetlenia: 288 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • 019l - 25x25x30 dla Rozbójnika ;)

    Cześć ! Zawsze miałem zbiorniczek malawi, tym razem postanowiłem w biurze zrobić sobie kostkę o wymiarach powyższych. Filtr : Oase 75 bioStyle Oświetlenie : Chihiros CII Planowane podłoże: Amazon...

    Wyświetlenia: 1453 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Pokarm dla Otosków i Kirysków Pigmejów

    Cześć. Chciałbym prosić o pomoc w doborze odpowiednich pokarmów dla moich ryb. Na rynku pokarmów jest ogrom i można się zgubić. Mam w akwarium Otosy i Kirysy Pigmeje. Chciałbym dla obu tych gatunków ...

    Wyświetlenia: 3265 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Akwarium tarliskowe + dla mlodych na jednym obiegu.

    Siemka, jako że tra mi się palety [emoji847], pomyślałem że może bym spróbował. Mam akwarium 120x50x50 z szybą na środku, czyli 2x 60x50x50. I teraz jak je połączyć by były w jednym obiegu np na jedn...

    Wyświetlenia: 2041 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Nawozy VIMI konkurencją dla ADA

    nawozy-vimi.jpg VIMI wprowadziło do oferty nowe, skoncentrowane nawozy w małych buteleczkach - podobnie jak ADA. W ofercie ADA znajdziemy żelazo (jako ADA ECA) i hormony roślinne przydatne do rege...

    Wyświetlenia: 6909 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • 025l - Akwarium LT dla bojownika

    Małe akwarium low tech dla bojownika. Aranżacja w stylu trójkątnym zbudowana na czarnej lawie i spider wood. Zbiornik ma 1,5 roku jest prowadzony na substracie i wodzie RO. Lokatorem jest bojownik HMP...

    Wyświetlenia: 3144 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Zbiornik dla raczka CPO

    https://www.youtube.com/watch?v=D7HMVQL1uBU Zapraszam do obejrzenia. Przypominam o możliwości automatycznego tłumaczenia napisów na j.polski.

    Wyświetlenia: 752 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Mąteusz179 i 364 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.