Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Suchy start a rośliny z hodowli podwodnej

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Hej

Mam taki dylemat ,noszę się z zamiarem małego restartu i zmiany aranżu na Iwagumi w tym celu chcę zrobić suchy start aby rośliny trawnikowe ruszyły bez strat ,ale w obecnym aranżu mam staurogyne repens i rotale colorate którą chcę wykorzystać w Iwagumi .

Zastanawiam się czy staurogyne i rotala przetrwa suchy start ? oczywiście przyciął bym je do mini sadzonek i tak posadził .

Szkoda mi wyrzucać te rośliny i kupować to samo invitro .

Ktoś próbował takiego myku ? teoretycznie powinno się udać .

akwaAmator
Znający temat

Rotalka powinna przetrwać. Pewnie najpierw zmarnieje, później odbije.W razie czego, daj jej czas, nawet jak całkiem padnie. Stauorgyne repens nie miałem, ale biorąc pod uwagę jej pochodzenie -- obstawiałbym, że tak. W sumie nic nie ryzykujesz, najwyżej dosadzisz później probówkowce.
Daj znać za jakiś czas, jak poszło.

ciesizdz
Poznaje temat

Miasto: Krakow

Ryzykuje czas , bo jak mi rotala i staurogyne padnie to kupię i vitro ale to kolejne dodatkowe 2-3 tyg suchego startu .

Jak się zdecyduje na ten zabieg to tam znać jak poszło.

akwaAmator
Znający temat

To fakt, nie pomyślałem -- mi się okres suchy przedłużył, bo szkoda było zalewać. Po jakichś trzech miesiącach zaczęły się pojawiać wredne białe glistki (zalety zabawy w samoróbki pod podłoże), zaraz po tym roślinki troszkę podmarniały, i dopiero to mnie zmotywowało do wlania wody.

ciesizdz
Poznaje temat

Miasto: Krakow

Jednak wyzwanie podjęte, zamówiłem już co trzeba i myślę że w niedzielę będę działał.

akwaAmator
Znający temat

Powiązane tematy
  • Rosliny z naturalnych zbiorników

Przynosicie? Zasiedlacie? Próbuję zaszczepić zieleninę z Zalewu Zegrzyńskiego, ale... smrodek jak od ryb, wymagają długotrwałego płukania w kranówce na roślinkach życie, jakieś gąsieniczki Polecicie k...

Wyświetlenia: 682 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Pomoc w identyfikacji rośliny - wgraj zdjęcie

Temat dedykowany identyfikacji gatunków roślin wodnych.

Wyświetlenia: 218540 | Odpowiedzi: 2062 czytaj więcej...

• Leczenie ryb a rośliny

Witam! Mam pytanie odnośnie roślin przy leczeniu ryb. Otóż zakupiłam kilka dni temu molinezję w pakiecie z przywrami skórnymi... Niestety z uwagi na sposób leczenia, m.in. wlanie leku i zgaszenie świ...

Wyświetlenia: 1468 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Jak obniżyć potas bo rośliny marnieją

Witajcie, od ponad tygodnia walczę z parametrami wody bo rośliny przestały rosnąć, rozpadają się, zanikają, mają dziury itd. Tragedia. Parametry miałem gorsze trochę ale jeden problem nadal zostaje ...

Wyświetlenia: 820 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Proszę o identyfikacje rośliny

Witam, kupiłem kiedyś w sklepie taką roślinkę, ta czerwona wysoka, nie pamiętam jej nazwy, czy może ktoś ją zna i poda na forum?. Również drugie pytanko, ona praktycznie zaczęła już wystawać z wody, j...

Wyświetlenia: 840 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ossek i 197 gości

Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.