Do godziny 22:00 w niedzielę przyjmujemy zamówienia na rośliny i ryby z dostawą na wtorek         ZOBACZ KATALOG

Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Start zbiornika

Dyskusje ogólne oraz posty nie pasujące do innych działów + nowy temat

06 mar 2022, 19:08 Start zbiornika  (#1)  

Witam.
Na początku witam wszystkich, jestem tu nowy.
A teraz do setna.
Jest jakiś poradnik co polecacie, jak startować z akwarium?
Aranżacja chyba już jest, woda RO się leje, więc pora coś zasadzic i zalać.

Wysłane z SM-G780F przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

Siudel
Początkujący

06 mar 2022, 19:18 Re: Start zbiornika  (#2)  

Jakie masz podłoże, ile będzie światła, jak dużo będzie roślin itd..
Niektóre podłoża wymagają na początku kilku podmian inne nie....
Jak będzie dużo światła czyli HT to najpierw świecimy słabiej, przypadku LT od razu można mocniej...
Jak dużo roślin i spore trzeba szybciej nawozić jak invitro i niewiele w dodatku na bogatym podłożu to na początku praktycznie nic...
Sam widzisz, że z informacjami które podałeś nie da rady doradzić....nic nie wiemy...

Wysłane z SM-A600FN przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

06 mar 2022, 20:38 Re: Start zbiornika  (#3)  

Dlatego pytałem o poradnik, bo pojecia mam brak ale skoro ktoś chętnie podpowie, to się cieszę.
Lampa narazie jedna taka jak na zdjęciu, ale docelowo mają być dwie.
Podłoże takie jak na zdjęciu, zresztą wszystko takie jak na zestawieniu na zdjęciu.
Roślin myślę że nie będzie bardzo dużo: trawnika trochę, kilka wysokich na trzeci plan, kilka czerwonych roślin, mech na korzeń i kilka tych listeczków czerwonych na korzeniu ludwigia mini.

Trzy korzenie poklejone
Dwa kamienie "kora kamienna"
Trzy kamienie dragon Stone smocza skała

Siudel
Początkujący

06 mar 2022, 21:07 Re: Start zbiornika  (#4)  

gazownik napisał(a):Jakie masz podłoże, ile będzie światła, jak dużo będzie roślin itd..
Niektóre podłoża wymagają na początku kilku podmian inne nie....
Jak będzie dużo światła czyli HT to najpierw świecimy słabiej, przypadku LT od razu można mocniej...
Jak dużo roślin i spore trzeba szybciej nawozić jak invitro i niewiele w dodatku na bogatym podłożu to na początku praktycznie nic...
Sam widzisz, że z informacjami które podałeś nie da rady doradzić....nic nie wiemy...

Wysłane z SM-A600FN przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl
Akwarium 243l 120x45x45

Siudel
Początkujący

07 mar 2022, 01:50 Re: Start zbiornika  (#5)  

Na pewno nie przykrywa się podłoża aktywnego piaskiem kwarcowym, no chyba że chcesz go wykorzystać do zrobienia tzw. plaży ( w sensie od spodu do wierzchu sam piasek na wybranej powierzchni)

Lampa , która wybrałeś daje światło białe co będzie skutkować słabszym wybarwieniem roślin, jeśli planujesz druga lampę to rozglądaj sie za lampą RGB.
Wysokość zbiornika - 45cm dobrze wpłynie na dotarcie światła na dno zbiornika - w kontekście trawnika może się to okazać korzystne, widmo RGB także pomaga ;)
Nawożenie na początku bardzo ostrożnie - zazwyczaj w pierwszych dwóch tygodniach podaje się tylko K.
Ilość roślin ( w sensie obsadzenia całego dna) wpływa korzystnie na ewentualny rozwój zbiornika bez wystąpienia problemu glonów , natomiast możesz mieć oczywiście kilka gatunków - to nie przeszkadza. Rośliny łodygowe - ułatwiają start.
Bakterie dobry wybór - też stosuję te konkretne.

Dobrze przemyśl zakup filtra - celuj w filtr o dużym przepływie, absolutne minimum to przepływ 1400/1500 l/h - ja bym wybrał 2000l/h (gdybym wiedział kiedyś to co wiem teraz ;) )

Bernhard Roth
Poznaje temat

Miasto: Lusówko k. Poznania

07 mar 2022, 16:31 Re: Start zbiornika  (#6)  

Siudel napisał(a):Jest jakiś poradnik co polecacie, jak startować z akwarium?

Tropica ma poradnik i ma też aplikację na telefon, którą odpalasz przy starcie i podpowiada ci co kiedy robić. Ja używałem przy starcie i nawet się sprawdziło
https://tropica.com/en/guide/

Możesz też obczaić ten poradnik:
https://www.roslinyakwariowe.pl/artykul ... otowo.html

Totik
Zainteresowany tematem

Miasto: Kryspinów

07 mar 2022, 19:10 Re: Start zbiornika  (#7)  

Bernhard Roth napisał(a):minimum to przepływ 1400-1500 l/h, ja bym wybrał 2000 l/h gdybym wiedział kiedyś to, co wiem teraz
Podziel się wiedzą ;).

j666
Aktywny użytkownik

Miasto: W-wa [NW]

Powiązane tematy
  • Krewetkarium - start na żwirku

Witam wszystkich. Trochę nieśmiało zapytam o rzecz niby dla wszystkich oczywistą, a jednak strasznie trudną do znalezienia w internecie. I to nawet na forach związanych bezpośrednio z hodowlą krewetek...

Wyświetlenia: 1186 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• 243l - BN/T - Krzysiek mój pierwszy start

120x45x45, 243l Lampa: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/oswietlenie/lampy-akwarium/120cm-dlugosci/lampa-chihiros-a1201-120cm-bluetooth-p-42339.html Docelowo jeszcze: https://sklep.roslinyakwariowe.p...

Wyświetlenia: 1547 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Start na podłożu jałowym

Jak zacząć nawozić na podłożu jałowym ? Czy ktoś się orientuje jak zacząć tuż po restarcie. Wysłane z mojego ASUS_I003DD przy użyciu Tapatalka

Wyświetlenia: 930 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Seachem Potassium na start zbiornika

Witam szanownych kolegów i koleżanki. Przymierzam się do startu zbiornika i zastanawiam się jak używać potasu od Seachem. Używał ktoś z was może tego na starcie? Czy dozować trzeba codziennie czy co d...

Wyświetlenia: 987 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Start 240L na kranówce i przechodzenie na RO

Witam wszystkich. Nie mam jak wystartować od razu na RO więc pomyślałem sobie ze wystartuje na kranówce a każda podmianę będę już robił wodą RO. Wodę w kranie mam 22dh. I tu mam pytanie zawsze jak rob...

Wyświetlenia: 1420 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...
Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: marcinox i 112 gości

Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.