Jesteś tutaj: Serwis Forum Aktualności

Stałe parametry wody a podloze aktywne

Dyskusje ogólne oraz posty nie pasujące do innych działów + nowy temat

Cześć
Zakładam właśnie swoje pierwsze akwarium high tech i mam wątpliwości co do stabilności parametrów przy podłożu aktywnym.
Opis akwarium
-kostka 49l
-oswietlenie chichiros wrgb2 30
-co2 z butli z elektrozaworem (i sondą?)
-filtr unimax 150
-podłoże Ada amazonia/platinum soil/może inne-jalowe
-woda ro
Nie chce nawozić metodą ei. Akwarium ma być typowo roślinne. Z fauny planuje jedynie red cherry. Chcialbym w akwarium uzyskać następujące parametry:
PH 6.6-6.7
Kh 3
Gh 6
Co2 20
Jako że akwarium ma stać na 100% ro zamierzam kupic preparat typu gh+ i kh+. Mam parę pytań:
Czy warto zainwestować w sondę pH?
Chcący uzyskać kh3 gh6 w zbiorniku podmieniać taką wodą czy twardszą biorąc pod uwagę fakt że podłoże zmiękcza wodę?
Jakie podłoże aktywne polecacie? Skłaniam się ku platinum soil.
Dziękuję za pomoc i miłego dnia 😉

piotr0234
Początkujący

Nie nie warto inwestować w sade Ph.

Podmieniasz wodę zmknerizowana do takich oarematriw jakie chcesz mieć w zbiorniku.

Podłoże jakie ci pasuje i na jakie cie stać.
Platinim soil jest ok zawiera dużo potasu, na stronie qualdrop jest tutorial , instrukcja jak postępować z tym podłożem na starcie.

akwaAmator
Znający temat

Tu zgadzam się z przedmówcą w 100%.
Komputery pH to zbędny wydatek.
Zamiast tego zainwestowałbym w porządny, dwukomorowy reduktor.

FoCuS_PL
Znający temat

Powiązane tematy
  • Podmiana wody. Małe akwarium - Duży filtr

Cześć Mam nie wiem jak rozwiązać problem z ilością podmienianej wody. Chciałbym podmieniać 1/3 wody tygodniowo. Problem w tym że akwarium ma 49l a sam filtr zewnętrzny 18l pojemności (unimax 500). Jak...

Wyświetlenia: 280 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Podloze czarne jałowe ...

Hej Szukam czarnego podłoża do akwarium roślinnego gradacji 1-4mm Kiedyś używałem piasku kwarcowego barwionego i był bdb, ale za Chiny teraz go nie widzę nigdzie, albo już ślepy jestem. Wiem że je...

Wyświetlenia: 438 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• O twardości wody w akwarium - tego nie wiedziałeś

Zapraszam do obejrzenia, udziału w ankiecie i dyskusji. Fajnie omówione najważniejsze kwestie związane z twardością wody. https://www.youtube.com/watch?v=kWz0O9jx33k Zapraszam do poczytania artyku...

Wyświetlenia: 504 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• 027l - Kostka - Podłoże aktywne

Witam to kolejna moja kostka założona dziś na podłożu aktywnym. Wymiary - 30x30x30h 27L Oświetlenie - Aquael Smart Plant 2 Nawożenie – po podmianie mikro , makro , carbo Podłoże – Piasek i ziemia Te...

Wyświetlenia: 1819 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Parametry wody kranowej - ocena

prośba o ocenę pod kątem zawartości microelementów, czy czegoś nie jest za dużo itp. Woda I kw. 22.pdf będę wdzięczny za opinie

Wyświetlenia: 339 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: michaall i 139 gości

Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.