Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Sprzedaż nadwyżek roślin poprzez OLX

Dyskusje ogólne oraz posty nie pasujące do innych działów + nowy temat
Mam wystawione kilka roślin na OLX, te które za mocno się rozrastają a szkoda wyrzucić, za jakieś grosze, po 5-10zł.
Dziś dostałem dwukrotnie taką wiadomość:

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, iż sprzedaż roślin poprzez umowy zawierane na odległość (np. w Internecie) wymaga zaopatrzenia w paszport roślin,
a podmiot, który prowadzi takie transakcje powinien zarejestrować się w urzędowym rejestrze podmiotów profesjonalnych prowadzonym przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Zgodnie z art. 58 ust. 4 pkt 3 ustawy z dnia 13 lutego 2020 r. o ochronie roślin przed agrofagami, podmiot, który wykonuje działalność wymagającą wpisu do urzędowego rejestru podmiotów profesjonalnych bez uzyskania wpisu do rejestru podmiotów profesjonalnych, podlega administracyjnej karze pieniężnej w wysokości 1000,00 zł.
Szczegółowe informacje dotyczące sprzedaży przez Internet dostępne są na stronie: http://piorin.gov.pl/zdrowie-roslin/pas ... -internet/
oraz w WIORiN Bydgoszcz Oddział w Brodnica (56/4983651), 698631541

Spotkał się ktoś już z tym? Martwić się? Według mnie, to nie jest umowa zawierana na odległość, nie ma technicznej możliwości zakupu ani wysyłki, wyłącznie odbiór osobisty.

yetisize
Początkujący

Miasto: Brodnica

Dokladnie tak jest. Paszporty nie obowiązują jeśli ktoś odbiera osobiście. Musisz to wyraźnie napisać. Wiorin również kontroluje ogłoszenia na różnych portalach.Zdanie egzaminu to jest prosta rzecz. Są 2 testy, z paszportowa ja oraz z agrfagow. Jeśli chcesz co jakiś czas sprzedać, to warto zrobić egzamin.

Może trafiłeś na nadgorliwość urzędników.

cob_ra
Stały bywalec

Miasto: Skierniewice

OK dziękuję, tak też zrobiłem.

yetisize
Początkujący

Miasto: Brodnica

Powiązane tematy
  • Pomoc w poprawieniu kondycji roślin

Cześć, generalnie miałem nie mieć jakiś super wymagających roślin ale nawet i te mają swoje słabsze dni. Obecnie w zbiorniku 720l brutto na zwirku, zbiornik dojrzały 4mce,nieodmulany: 1) Nurzańce 2)...

Wyświetlenia: 948 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

• Bomblowanie roślin/Brak

CO2 z butli jest Oświetlenie chihiros 45 Slim 35w/1800lumen ustawione na jakies 60 % .Akwa 45 L Nawozy są Problem ? Dla czego rośliny słabo bomblują a nawet wcale, czy powinienem podkrecić ...

Wyświetlenia: 374 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Dodatkowe oświetlenie wspomagające dla roślin 200l

Witam, jako nowy członek choć od lat szukający inspiracji, wiedzy i rozwiązań na forum RA. Tym razem zdecydowałem się jednak założyć temat ponieważ każde akwarium jest indywidualne i pomimo przeszuka...

Wyświetlenia: 869 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

• Jaki sposób na oczyszczanie nowych roślin?

Macie jakiś sprawdzony sposób na dezynfekcję kupionych roślin pod kątem ślimaków? Same w sobie nie są trudne do usunięcia, ale problem leży w tym, że to zawsze są jednak jajka, których nie widać, a wi...

Wyświetlenia: 3024 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Konfiguracja dla bardziej wymagających roślin

Powoli szykuję się do zalania 200L. Znajomy w międzyczasie likwidował swój zbiornik i odkupiłem za śmieszne pieniądze 2x Leddy Tube 14w Chciałbym posadzić też trochę bardziej wymagających gatunków. ...

Wyświetlenia: 843 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Akaruz, cob_ra, FoCuS_PL, Hultaj, rawracer i 117 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.