Masz konto na Forum?     Kupuj taniej o 3% z kodem rabatowym: forumra     
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne i nowości

Skarpeta filtracyjna nie przepuszczająca piasku

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Poszukuje jakiegoś materiału nieprzepuszczającego drobnych ziarenek piasku, a przepuszczającego swobodnie wodę. Używałem podkolanówek (nawet 4 sztuki naraz nakładając na siebie), skarpet filtracyjnych do sumpów, nylonu i wszystko to w mniejszym lub większym stopniu ALE JEDNAK przepuszcza piasek. Nawet ten materiał użyty w odmulaczach (nawet na drogim odmulaczu Eheima 3531) puszcza bokiem chmurę pyłu jak się zaciągnie piasek.

marlowe
Z dużym doświadczeniem

Używam czegoś takiego:

https://sklep.roslinyakwariowe.pl/dural ... 37002.html

Działa. Profilaktycznie zapinam dodatkowo trytytką.

AquaMolitor
Stały bywalec

I to niby nie przepuszcza drobnego piasku?
Może się źle wyraziłem. Ja tego potrzebuje do założenia na odmulacz. Mam bardzo dużo piasku do odmulania raz w miesiącu i cokolwiek bym założył na odmulacz, to leci przez to chmura piasku na rośliny, tego chcę uniknąć

marlowe
Z dużym doświadczeniem

Sorry! :) Źle zinterpretowałem. Nie wiem jak z piaskiem, ale na pewno ma drobniejsze oczka niż podkolanówki.

Wysłane z iPhone za pomocą Akwarium

AquaMolitor
Stały bywalec

marlowe napisał(a):I to niby nie przepuszcza drobnego piasku?
Może się źle wyraziłem. Ja tego potrzebuje do założenia na odmulacz. Mam bardzo dużo piasku do odmulania raz w miesiącu i cokolwiek bym założył na odmulacz, to leci przez to chmura piasku na rośliny, tego chcę uniknąć
Rozumiem, że chcesz aby piasek nie wracał do akwarium w przeciwieństwie do wody??
Ja w takim przypadku odmulam do dużego pojemnika, w którym powieszona jest nad dnem mała pompka fontannowa pompująca czystą wodę z powrotem.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

To jest taki odmulacz jak na rysunku, ta część zaznaczona jest całkowicie do dupy, po pierwsze pojemnik za mały, a po drugie leci piach przez to aż miło. Na to zaznaczone miejsce chcę nałożyć coś co właśnie mi nie puści piachu. Moc tego odmulacza jest bardzo mocna (jest zasilany prądem), dlatego sprzęt mi bardzo odpowiada

marlowe
Z dużym doświadczeniem

Powiązane tematy
  • Problem z częścią roślin - nie rosną

Witam Postanowiłem sie zarejestrować i napisać tego posta ponieważ jakies 2 miesiace temu wystartowałem nowy (240L) baniaczek. Jesli chodzi o podłoże: JBL Manado (około 1,5 cm) Zwirek z jeziora (ok...

Wyświetlenia: 352 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Mech- nie rośnie

Witam Wszystkich, Jestem nowa osoba na forum, możliwe ze odgrzewam już temat itd. śle chciałbym uzyskać pare konkretnych odpowiedzi lub ewentualnie ktoś bardziej doświadczony i oczytany mógłby mnie n...

Wyświetlenia: 2151 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

• Myślę że wszystko ok, a rośliny nie rosną

Akwarium 240l.Woda ze strumyka górskiego z lasu GH7, KH2, NO3 20,PO4 2, PH 6.6, podłoże żwirek 2-6mm,zmieszany z lawą wulkaniczną, kulki GT JBL, oświetlenie t8 2x30w philips daylight 865+ hailea tropi...

Wyświetlenia: 848 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Problem z roślinami- nie rosną.

Cześć. Dawno nie gościłem na żadnym forum, raczej tylko zaglądałem w poszukiwaniu informacji. Mam jednak problem z roślinami w akwarium, którego nie potrafię rozwiązać. Akwarium Juwel RIO 125 Dwa mod...

Wyświetlenia: 1384 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Co jest nie tak?

Witam potrzebuję pomocy odnośnie roślin. Roślina na korzeniu ma czarne liście i dziury. Inna też kiepsko wygląda, a te czerwone ze zdjęcia mają małe liście. Tydzień po podmianie 30l wody pojawiają glo...

Wyświetlenia: 1382 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Totik i 159 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.