Masz konto na Forum?     Kupuj taniej o 3% z kodem rabatowym: forumra     
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne i nowości

Sadzenie roślin w "dziurach" sztucznych dekoracji

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witajcie,
mam w akwarium ozdobe w postaci zatopionego starego statku. Myśle, że całkiem fajnie by to wyglądało jakby było obsadzone roślinami. Sam model wraku ma liczne dziury i myślałem, żeby w niektórych z nich posadzić rośliny, tylko nie dokońca wiem jak to zrobić. Myślałem, żeby te dziury wykleić od wewnątrz jakimś bandażem albo gazą - tak żeby zrobiły się niecki w które nasypie podłoże i tam posadze rośliny.
Napewno ktoś z Was ma w tym jakieś doświadczenie, więc chętnie się poradze jakiego kleju użyć - czy może być taki zwykły klej z pistoletu (tzw. termoglut), czy może lepiej jakiś silikon, czy jeszcze coś innego? Tak samo w przypadku materiału - może np lepiej użyć kawałek jakiejś folii?

Z góry dzięki za pomoc.

FPawlak
Początkujący

A jak duże są te dziury ? Klej na gorąco może być, jeżeli masz do niego jakieś obawy to możesz zastosować silikon akwarystyczny. Wklejanie bandaża albo gazy jakoś nie widzę ;p prędzej już zastosowanie czegoś w podobie koszyczków dla roślin, ewentualnie folia, którą uformujesz. Nie wiem tylko jak zachowa się klej przy spojeniu z folią.

Walkingbeer
Poznaje temat

Miasto: Skierniewice/Warszawa

Dzięki za odpowiedź. Te dziury mają średnice około 5-7cm, więc trochę więcej niż te koszyczki do roślin. A może mogę wykorzystać resztki spienionego PCV z budowy pokrywy? Albo może jakieś łupiny kokosa? Tylko to też nie wiem czy to by się chciało przykleić.

FPawlak
Początkujący

Te łupiny nie byłyby takie złe :) (do nich już raczej klej powinien dobrze się przytwierdzić, albo możesz zrobić sam doniczki ze spienionego PCV, ja osobiście wykorzystywałem je do ścianek strukturalnych, ale zastosowania mogą być przecież różne) a myślałeś już jakie rośliny tam ulokujesz?

Walkingbeer
Poznaje temat

Głównie myślałem o eleocharis parvula i dużym heńku ewentualnie blyxa japonica w największej "dziurze". Rozumiem, że PCV też wtedy klejone silikonem akwarystycznym, a nie klejem do PCV?

FPawlak
Początkujący

A ja bym uzyl roslin nie wymagajacych podloza... microsoria anubiasy
U mnie w dziurach w korzeniu rosnie staurogyne repens i tez sobie daje swietnie rade :)
Wydaje mi sie ze latwiej bedzie umocowac rosliny same z siebie niz tworzenie czegos na podloze, ale to zalezy od Ciebie jakie rosliny bys chcial

Jemol
Poznaje temat

Teraz wpadłem jeszcze na pomysł, żeby wykorzystać do tego siatke od siatki do wyławiania ryb, resztek roślin - ma ona małe oczka więc żwirek nie przeleci, a powinno dać się z niej łatwo uformować niecke i przykleić silikonem akwarystycznym.

FPawlak
Początkujący

Też fajny pomysł :D Hmm.. ogólnie nie jestem zwolennikiem sztucznych dekoracji. Ciekawi mnie jednak jaki będzie efekt końcowy. Jak już zrobisz to wstaw zdjęcia :)

Walkingbeer
Poznaje temat

Powiązane tematy
  • Problem z częścią roślin - nie rosną

Witam Postanowiłem sie zarejestrować i napisać tego posta ponieważ jakies 2 miesiace temu wystartowałem nowy (240L) baniaczek. Jesli chodzi o podłoże: JBL Manado (około 1,5 cm) Zwirek z jeziora (ok...

Wyświetlenia: 401 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Plantacja roślin na balkonie

https://www.youtube.com/watch?v=_lE5mi_sakc

Wyświetlenia: 1462 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Marnienie roślin

Witam. Mam akwarium 215 litrów. Od jakiegoś czasu mam problem z roślinami. Mianowicie dziury, nekroza i chloroza. Nie mam pojęcia co się dzieje. 3 miesiące temu podałem końską dawkę mikroelementów. Ca...

Wyświetlenia: 2720 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Dziury w liściach roślin

Witam, posiadam akwarium 60 l. Na jednej z roślin są dziury na starych liściach a nowe liście są pokarbowane . Niestety nie wiem jaki to gatunek roślinki :( ale dołączam zdjęcie :D. Oświetlenie -Aq...

Wyświetlenia: 413 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Brązowe liście i odpadające czubki roślin

Witam W akwarium od miesiąca na roślinach pojawiają się brązowe liście i odpadają wierzchołki roślin. Do tej pory wszystko rosło ładnie i nagle taka zmiana. Nic nowego nie wprowadzałem, nie zmieniałem...

Wyświetlenia: 604 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: macek.g, mariusz30, Totik i 145 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.