Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Rybki są chore



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



09 kwi 2019, 11:31 Rybki są chore   (#1)  

Rybki które posiadam mają czerwone skrzela często podpływają pod taflę wody i nabierają powietrza bardzo często też leżą przy dnie. Najgorzej jest z żółtą molinezją.
jak je wyleczyć ?
1554802192721.jpeg
(57.76 KiB) Pobrane 1024 razy

VerteN
Początkujący

Posty: 10
Dołączył: 09 kwi 2019, 11:20

09 kwi 2019, 11:36 Re: Rybki są chore  (#2)  

Jakie masz akwarium litraż ?
Jaka filtracja ?
Jakie parametry NO2 ,NO3 ,GH/KH ?

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

09 kwi 2019, 11:39 Re: Rybki są chore  (#3)  

akwaAmator napisał(a):Jakie masz akwarium litraż ?
Jaka filtracja ?
Jakie parametry NO2 ,NO3 ,GH/KH ?
50l
Filtruje tylko filtrem Aquael fan micro plus
A parametrów nie mam czym zbadać

VerteN
Początkujący

Posty: 10
Dołączył: 09 kwi 2019, 11:20

09 kwi 2019, 11:43 Re: Rybki są chore   (#4)  

Roślin tam nie widać są jakieś?

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

09 kwi 2019, 11:54 Re: Rybki są chore  (#5)  

Krzysztof Radziszewski napisał(a):Roślin tam nie widać są jakieś?
1554803659335.jpeg
(60.44 KiB) Pobrane 994 razy

VerteN
Początkujący

Posty: 10
Dołączył: 09 kwi 2019, 11:20

09 kwi 2019, 12:07 Re: Rybki są chore  (#6)  

VerteN napisał(a):
Krzysztof Radziszewski napisał(a):Roślin tam nie widać są jakieś?
1554803659335.jpeg
I uważasz, że to jest wystarczająca ilość? Obie rośliny to epifity, które mocuje się do korzeni lub kamieni. Ten rodzaj nie może być sadzony w piasku lub innym rodzaju ziemi.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

09 kwi 2019, 12:44 Re: Rybki są chore  (#7)  

Krzysztof Radziszewski napisał(a):
VerteN napisał(a):
Krzysztof Radziszewski napisał(a):Roślin tam nie widać są jakieś?
1554803659335.jpeg
I uważasz, że to jest wystarczająca ilość? Obie rośliny to epifity, które mocuje się do korzeni lub kamieni. Ten rodzaj nie może być sadzony w piasku lub innym rodzaju ziemi.
To jakie rośliny mam kupić ?

VerteN
Początkujący

Posty: 10
Dołączył: 09 kwi 2019, 11:20

09 kwi 2019, 12:48 Re: Rybki są chore  (#8)  

VerteN napisał(a):
Krzysztof Radziszewski napisał(a):
VerteN napisał(a):[quote="Krzysztof Radziszewski"]Roślin tam nie widać są jakieś?
1554803659335.jpeg
I uważasz, że to jest wystarczająca ilość? Obie rośliny to epifity, które mocuje się do korzeni lub kamieni. Ten rodzaj nie może być sadzony w piasku lub innym rodzaju ziemi.
To jakie rośliny mam kupić ?[/quote]Dostosowane wymaganiami do warunków, które posiadasz lub jakie możesz stworzyć. Nie wiemy praktycznie nic o Twoim zbiorniku a oczekujesz pomocy, zresztą jak wielu początkujących. Po to są szablony by pomóc nieobeznanym zadawać pytania a zacznij od wypełnienia tego z linku poniżej.
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 30717.html

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

09 kwi 2019, 12:51 Re: Rybki są chore  (#9)  

VerteN napisał(a):
akwaAmator napisał(a):Jakie masz akwarium litraż ?
Jaka filtracja ?
Jakie parametry NO2 ,NO3 ,GH/KH ?
50l
Filtruje tylko filtrem Aquael fan micro plus
A parametrów nie mam czym zbadać


Moja kryształowa kula mówi mi że :

Masz świeże akwarium nie dojrzałe ,a ryby masz podtrute azotanami .

Jak kupisz testy podstawowe ( kropelkowe ) to pogadamy dalej .

Powodzenia ,

P.S. tak Krzysztof pisał te rośłiny co masz to sadzisz na korzeniach ,kamieniach .tak jak masz je obecnie posadzone w piasku to zgniją .

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

09 kwi 2019, 12:54 Re: Rybki są chore  (#10)  

akwaAmator napisał(a):
VerteN napisał(a):
akwaAmator napisał(a):Jakie masz akwarium litraż ?
Jaka filtracja ?
Jakie parametry NO2 ,NO3 ,GH/KH ?
50l
Filtruje tylko filtrem Aquael fan micro plus
A parametrów nie mam czym zbadać


Moja kryształowa kula mówi mi że :

Masz świeże akwarium nie dojrzałe ,a ryby masz podtrute azotanami .

Jak kupisz testy podstawowe ( kropelkowe ) to pogadamy dalej .

Powodzenia ,

P.S. tak Krzysztof pisał te rośłiny co masz to sadzisz na korzeniach ,kamieniach .tak jak masz je obecnie posadzone w piasku to zgniją .
Jeśli chodzi o rośliny to są już 1 mies i dobrze rosną

VerteN
Początkujący

Posty: 10
Dołączył: 09 kwi 2019, 11:20

09 kwi 2019, 12:59 Re: Rybki są chore  (#11)  

VerteN napisał(a):
akwaAmator napisał(a):
VerteN napisał(a):[quote="akwaAmator"]Jakie masz akwarium litraż ?
Jaka filtracja ?
Jakie parametry NO2 ,NO3 ,GH/KH ?
50l
Filtruje tylko filtrem Aquael fan micro plus
A parametrów nie mam czym zbadać


Moja kryształowa kula mówi mi że :

Masz świeże akwarium nie dojrzałe ,a ryby masz podtrute azotanami .

Jak kupisz testy podstawowe ( kropelkowe ) to pogadamy dalej .

Powodzenia ,

P.S. tak Krzysztof pisał te rośłiny co masz to sadzisz na korzeniach ,kamieniach .tak jak masz je obecnie posadzone w piasku to zgniją .
Jeśli chodzi o rośliny to są już 1 mies i dobrze rosną [/quote]Tak jak napisał akwaAmator bez testów ciężko coś doradzić, nie wiemy praktycznie nic by coś napisać. Nie wiemy jaką wodę lejesz (przypuszczam, że kranówkę) czy odstaną przynajmniej 24H czy może jednak kupujesz RO i mineralizujesz. Naprawdę trudno coś napisać nic nie wiedząc.
A roślin masz zdecydowanie za mało. Kolejna rzecz to ta Bocja rośnie za duża do Twojego akwarium.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

09 kwi 2019, 15:14 Re: Rybki są chore   (#12)  

To akwarium może funkcjonować bez nawozów, testów itd.Aby samo się obroniło potrzebuje sporo roślin typu zwartki, anubiasa jak i mocrozorium tak jak pisali przedmowcy musisz wyciągnąć z podłoża i przywiązać do ozdób..
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

09 kwi 2019, 15:39 Re: Rybki są chore  (#13)  

gazownik napisał(a):To akwarium może funkcjonować bez nawozów, testów itd.Aby samo się obroniło potrzebuje sporo roślin typu zwartki, anubiasa jak i mocrozorium tak jak pisali przedmowcy musisz wyciągnąć z podłoża i przywiązać do ozdób..
Dobrze ale co z tymi rybkami ? Jak je wyleczyć

VerteN
Początkujący

Posty: 10
Dołączył: 09 kwi 2019, 11:20

09 kwi 2019, 15:43 Re: Rybki są chore  (#14)  

VerteN napisał(a):
gazownik napisał(a):To akwarium może funkcjonować bez nawozów, testów itd.Aby samo się obroniło potrzebuje sporo roślin typu zwartki, anubiasa jak i mocrozorium tak jak pisali przedmowcy musisz wyciągnąć z podłoża i przywiązać do ozdób..
Dobrze ale co z tymi rybkami ? Jak je wyleczyć
Zrób podmiany wody .
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

10 kwi 2019, 18:10 Re: Rybki są chore  (#15)  

gazownik napisał(a):To akwarium może funkcjonować bez nawozów, testów itd.Aby samo się obroniło potrzebuje sporo roślin typu zwartki, anubiasa jak i mocrozorium tak jak pisali przedmowcy musisz wyciągnąć z podłoża i przywiązać do ozdób..
Ta jest dobra ?
1554912623506.jpeg
(69.06 KiB) Pobrane 770 razy

VerteN
Początkujący

Posty: 10
Dołączył: 09 kwi 2019, 11:20

10 kwi 2019, 18:56 Re: Rybki są chore  (#16)  

Co jest dobre ? Chodzi ci o roślinę ?

Tak to zwartka ,rołśina mało wymagająca pod względem światła ,ale podłoże lubi muliste i gliniaste także bardzo wskazane jest dać jej pod korzenie chociaż kulki gliniano torfowe . Bo nie sądzę ze masz coś pod tym piaskiem .

I na miłość boską wywal te tandetne "ozdoby" bo to ani ładne ani praktyczne a z dużą dozą prawdopodobieństwa podtruwa ci to ryby i miesza w parametrach wody .
Tylko nie pisz mi ze to ceramika ... bo to nawet koło ceramiki nie leżało to najtańszy utwardzony gips ,pomalowany lakierem i farbami nie wiadomej jakości .

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

10 kwi 2019, 19:00 Re: Rybki są chore  (#17)  

akwaAmator napisał(a):Co jest dobre ? Chodzi ci o roślinę ?

Tak to zwartka ,rołśina mało wymagająca pod względem światła ,ale podłoże lubi muliste i gliniaste także bardzo wskazane jest dać jej pod korzenie chociaż kulki gliniano torfowe . Bo nie sądzę ze masz coś pod tym piaskiem .

I na miłość boską wywal te tandetne "ozdoby" bo to ani ładne ani praktyczne a z dużą dozą prawdopodobieństwa podtruwa ci to ryby i miesza w parametrach wody .
Tylko nie pisz mi ze to ceramika ... bo to nawet koło ceramiki nie leżało to najtańszy utwardzony gips ,pomalowany lakierem i farbami nie wiadomej jakości .
Mam jeszcze takie tabletki dla roślin mam ją dać pod tą zwartke? I od razu mówię nie ma tam nic po polsku.
1554915565108.jpeg
(62.05 KiB) Pobrane 752 razy

VerteN
Początkujący

Posty: 10
Dołączył: 09 kwi 2019, 11:20

10 kwi 2019, 19:02 Re: Rybki są chore  (#18)  

możesz dać ale to zwykłe tabletki nawozowe ,a mi chodziło o to ze cryptocoryna lubi muł ,glinę i błoto .

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

10 kwi 2019, 19:03 Re: Rybki są chore  (#19)  

akwaAmator napisał(a):możesz dać ale to zwykłe tabletki nawozowe ,a mi chodziło o to ze cryptocoryna lubi muł ,glinę i błoto .
A ile można tych tabletek dawać bo w tym miesiącu dałem już jedną

VerteN
Początkujący

Posty: 10
Dołączył: 09 kwi 2019, 11:20

10 kwi 2019, 19:07 Re: Rybki są chore  (#20)  

VerteN napisał(a):
akwaAmator napisał(a):możesz dać ale to zwykłe tabletki nawozowe ,a mi chodziło o to ze cryptocoryna lubi muł ,glinę i błoto .
A ile można tych tabletek dawać bo w tym miesiącu dałem już jedną
Bardzo dobre tabletki pod korzenie (nie ważne, że nie ma nic po Polsku) daj pół takiej tabletki pod kryptokoryny, nie wiem ile ich tam masz w zbiorniku.
Tylko żeby Ci nie przyszło do głowy wyciągać teraz rośliny i wkładać pod nie. Poprostu jak najbliżej korzeni je umieść.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.











Powiązane tematy
  • Mało płochwile rybki

    Witam, w swoim akwarium nie miałem szczęścia do odważnych ryb, miałem neona zielonego, czerwonego, zwykłego, teraz bystrzyki amandy i wszystkie prędzej czy później staja się płochliwe. Do akwarium rac...

    Wyświetlenia: 259 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Znikające rybki

    Witam. Posiadam w pracy akwarium 120l a w nim rybki t.j. brzanki (6), molinezje (4), gupiki(?), mieczyki(?), tetry(11), neony(5), glonojady(4), kirysy(6), danio(5), 2 welony złote długość po ok 10cm...

    Wyświetlenia: 495 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Rybki osiadaja na dnie i zdychaja

    Rybki osiadaja na dnie i zdychaja nie wiem co zorbic juz zwracalem sie po porade na stronie caly czas to nastapia mam molinezje i brzanki molinezji jest teraz 2 stzuki bo jedna zdechła a brzanek 6 or...

    Wyświetlenia: 1490 | Odpowiedzi: 36 czytaj więcej...

  • Rybki na dnie

    Rybki plywaja na sammym dnie albo brzanki glowa do podloza nie wiem co zrobic testy wykazuja na dobra wode brzanek 7 molinezji 3 a kiryskow jest 3 akwa 60l

    Wyświetlenia: 607 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Rybki pływaja na samym dnie

    mam 3 molinezje 4 brzanki w 60l akwarium i rybki pływaja po samym dnie chyba ze dostaja pokarm to szybko wyplywaja do gory czym to jest spowodowane jak swiatlo jest wylaczone to plywaja w miare normal...

    Wyświetlenia: 1024 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Przełączanie swiatla AQUAEL D&N a rybki

    Witam, Zakupiłem taki zestaw: aquael.jpg aquael2.jpg i dojrzewa... do.jpg Mam pytanie odnośnie oświetlenia w tym zestawie. Ma ono 3 tryby, dzień, wieczór/wschód i noc. Ponoć rybki nie lu...

    Wyświetlenia: 629 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Rybki do małego akwarium

    https://www.youtube.com/watch?v=-59iGRoldAs Zapraszam do obejrzenia propozycji rybek do nano akwariów. Szczegółowe opisy i wymagania znajdziecie w bazie ryb: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/ryby-...

    Wyświetlenia: 1163 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Chore Pandy

    Witam. Mam akwarium 60l z krewetkami i Kiryskami Panda. Ryby mam od września. Z 6 sztuk mam już z 20. Często dochodziło do tarła. Dzisiaj zauważyłem że dwa z młodych kirysków które mam już z miesiąc z...

    Wyświetlenia: 1400 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Duże akwarium i nano rybki

    Zastanawiam się jak by wyglądało połączenie dużego akwarium 200, 300, 500 litrów i dużej ławicy mikrorybek pokroju galaxy albo czegoś innego powiedzmy do 3,5cm ale w znacznych ilościach. Miał ktoś kie...

    Wyświetlenia: 4877 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Rybki - glonojady syjamskie

    Czy warto mieć glonojady syjamskie?

    Wyświetlenia: 2882 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: lesniowka i 446 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.