Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Rybia ospa



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



21 maja 2022, 19:19 Rybia ospa  (#1)  

Zaobserwowałem rybią ospę w akwarium. Niedawno dokupiłem rybek tj. Sundadanio Axelrodi, Bystrzyki Amandy, Razbory Borneańskie. Plamki na skórze obserwuję póki co u axelrodi. Mam takie środki:

Flormisol
Sól akwarystyczna
Aquavit
Trypaflavin
Cuprisol
Protokół

Czy któryś z tych środków pozwoli uratować rybki? Nie mam zieleni

Avatar użytkownika
vasteq
Aktywny użytkownik

Posty: 610
Dołączył: 22 lip 2005, 10:52
Miasto: -=POZNAŃ=-

Wspieram stronę kontem Premium

21 maja 2022, 19:54 Re: Rybia ospa  (#2)  

Powoli podnieś temperaturę do 32 stopni i utrzymaj ją kilka dni, gwarantuję 100% wyleczenie.

Wysłane z SM-A600FN przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

21 maja 2022, 20:04 Re: Rybia ospa  (#3)  

W sensie że odeślę ryby w ten sposób na drugą stronę? Patrze ze większość moich ryb toleruje 26-28 st

Avatar użytkownika
vasteq
Aktywny użytkownik

Posty: 610
Dołączył: 22 lip 2005, 10:52
Miasto: -=POZNAŃ=-

Wspieram stronę kontem Premium

21 maja 2022, 21:05 Re: Rybia ospa  (#4)  

Jeżeli ryba toleruje 28 to 32 jej nie zabije no chyba, że w środowisku gdzie żyje nie ma rekordów temperatur...aksolota wykończysz to fakt ale ryby dadzą radę...jeżeli chcesz być pewien to obserwuj ryby czy ich zachowanie będzie inne niż zwykle...

Wysłane z SM-A600FN przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

21 maja 2022, 21:08 Re: Rybia ospa  (#5)  

Costafote ze stajni Sera.
Polecam.

FoCuS_PL
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2529
Dołączył: 04 kwi 2019, 11:12











Powiązane tematy
  • Ospa rybia a rośliny, jakiego preparatu użyć?

    Witam, tak jak w temacie. Jaki preparat polecacie do leczenia Kulorzęska? Niestety kupiłem 20 szt rodostomusa świeżo z dostawy i zaatakowała go ospa. Z tego co wiem preparaty typu zieleń czy serowski ...

    Wyświetlenia: 5960 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • Czy to ospa?

    Czy to ospa dopadła mojego ślepotka??? Wygląda podobnie, ale po rybie nic nie widać aby czuła się gorzej. Nigdy nie miałem takiej choroby w akwarium, skąd się przywlekło, żadnych nowych ryb ani roślin...

    Wyświetlenia: 2807 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Narośl na korzeniu , glony i ospa

    Przepraszam z góry za mało szczegółowe informacje. Nie jestem w stanie podać więcej informacji niż te 'organoleptyczne'. Określę moje problemy w punktach: 1. Mam narośl na korzeniach, wygląda na ple...

    Wyświetlenia: 2021 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Pomocy!!! Ospa zbiera żniwa

    Mam 6 neonów innesa niestety 2 zdechły na rybią ospe pomocy jak zahamować to umieranie ryb. Podniosłem temperaturę do 30 stopni Celsjusza. Dodatkowo Stosuje preparat zoolek green ichtio reszta na zdję...

    Wyświetlenia: 1710 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Ospa rybia, doraźna pomoc pilnie potrzebna!

    Dzisiaj zauważyłem trzy białe kuleczki na płetwach mojego bojownika, w chwili zamieszczania tego postu została już tylko jedna - pewnie niedługo zostaną zainfekowane wszystkie rybki. Obecnie utrzymuję...

    Wyświetlenia: 3848 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Ospa u Ramirezów

    Dostałem 10 sztuk bardzo ładnie wybarwionych ramirezów, po tygodniu wszystkie pokryły się białymi kropkami. Stwierdziłem ospa. Podałem środek na ospę i podniosłem na 3 dni temperature do 32 góra 33 st...

    Wyświetlenia: 858 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Ospa a nawożenie, oświetlenie.

    Poradźcie proszę czy podawać nawozy przy zmniejszonym oświetleniu? Rybki zachorowały. Pojawił się kulorzęsek. Stosuję Ichtio Tropicala. Ze względu na zwiększenie napowietrzania wg instrukcji uznałem ...

    Wyświetlenia: 1970 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Ospa u ryb

    Witam jestem tu nowa i poszukuje pomocy od 1.5 miesiąca mam akwarium a ostatnio wpuściłam nowe rybki i po ok 2 godz od wpuszczenia zauważyłam u nich ospe, czy to możliwe, że to jest wina wody w akwari...

    Wyświetlenia: 5908 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Czy to ospa?

    Witam, na moim gurami pojawiły się 2 białe kropki czy to może być ospa na drugim samca jest jakaś taka jedna na płetwy a samica niby nic nie ma ale nie chce od kilku dni jeść, jakość zdjęć słaba bo z ...

    Wyświetlenia: 413 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Ospa rybia - leczenie a krewetki

    Witam, przywlokłem do swojego akwarium ospę rybią z nowo zakupionymi rybami... Choroba trafiła z 5 promienniczkami u których zauważyłem już pierwszego dnia cętki. Nie podejmowałem żadnych kroków bo w...

    Wyświetlenia: 2445 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 434 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.
           


 
Uruchomiono zadanie harmonogramu