Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Reduktor Rotala/Oxyturbo: USZCZELKA



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Panowie, Panowie, Panowie! ;)

Od roku użytkuję tytułowy sprzęt. Nie mogę nigdzie dostać oryginalnej uszczelki „reduktor—>butla”. Te standardowe, które można kupić w RA, są grubsze i mają nieco większą średnicę wewnętrzną, przez co wchodzą na trzpień z luzem. Widziałem, że producent oferuje te uszczelki, ale w naszym kraju nie za bardzo. Czy to możliwe, że Rotala/Aquaray sprowadza sobie te reduktory nie oferując kluczowego elementu eksploatacyjnego?

Dajcie znać czy coś wiecie na ten temat.


Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

Avatar użytkownika
AquaMolitor
Znający temat

Posty: 1608
Dołączył: 25 lis 2019, 23:23

hej, są są:

Rotala:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/uszcz ... 40351.html

a do tych mosiężnych z 2 zegarami:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/uszcz ... -7615.html

Obie dostępne od reki.
Tylko uwaga żeby kliknąć sobie dobrą, jedna jest do rotali i pasuje tylko do nich.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Dzięki, ale to nie jest uszczelka reduktor-->butla, tylko reduktor-->zaworek precyzyjny.

Pytałem o tą pierwszą, a takowej nie ma.

Piotr Baszucki napisał(a):hej, są są:

Rotala:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/uszcz ... 40351.html

a do tych mosiężnych z 2 zegarami:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/uszcz ... -7615.html

Obie dostępne od reki.
Tylko uwaga żeby kliknąć sobie dobrą, jedna jest do rotali i pasuje tylko do nich.

Avatar użytkownika
AquaMolitor
Znający temat

Posty: 1608
Dołączył: 25 lis 2019, 23:23

Chodzi dokładnie o taką uszczelkę (wiem, link z zewnątrz, ale nie ma innej opcji):

https://www.aquasabi.com/Oxyturbo-Seal- ... gulator-2x

Avatar użytkownika
AquaMolitor
Znający temat

Posty: 1608
Dołączył: 25 lis 2019, 23:23

A racja.

Zapytałem u jeszcze jednego dystrybutora, który oferuje te reduktory pod swoją marką, ale niestety też nie ma uszczelek. Chyba pozostanie Ci poszukać firmy, która by wykonała taką na wzór (z tego co się orientuję są takie w necie, ludzie dorabiają czasem uszczelki do nietypowych lub bardzo starych filtrów do których nie produkuje się już części zamiennych).

Powodzenia i daj znać jak uda się załatwić, pewnie komuś też się przyda informacja gdy będzie przeszukiwał forum.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Skoro Aquasabi może je mieć w swojej ofercie, dlaczego u nas nie ma?
Czy importer i dystrybutor nie idzie na łatwiznę? Czy nie powinien zapewnić serwisu i części zamiennych do sprzedawanych produktów?

PS
Też używam takiego reduktora i kiedyś przyjdzie czas wymiany uszczelki, a jeśli krajowa firma ma swoich klientów w D, trzeba będzie kupić u Niemca ;-)

FoCuS_PL
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2489
Dołączył: 04 kwi 2019, 11:12

Niesamowite i niepojęte :) Tą uszczelkę powinno się zmieniać co kilka wymian butli. Jest to nawet napisane w polskiej instrukcji od Rotali. Dam znać. Ostatecznie pewnie zamówię zza granicy jeśli to będzie możliwe.


Wysłane z iPhone za pomocą Akwarium

Avatar użytkownika
AquaMolitor
Znający temat

Posty: 1608
Dołączył: 25 lis 2019, 23:23

AquaMolitor napisał(a):Niesamowite i niepojęte :) Tą uszczelkę powinno się zmieniać co kilka wymian butli. Jest to nawet napisane w polskiej instrukcji od Rotali. Dam znać. Ostatecznie pewnie zamówię zza granicy jeśli to będzie możliwe.


Wysłane z iPhone za pomocą Akwarium

Zanim wydasz milion monet na sprowadzenie kawałka gumy zza granicy ,,sugeruje przejść się nawet do marketu budowlanego ,dział spawalniczy/ogrzewanie cwo .. nawet hydraulika i poszukać .NA 99 znajdziesz.
Albo jak masz w okolicy sklep,hurtownie z rzeczami typowo spawalniczymi .

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

Tak uczynię. Zobaczymy czy coś dopasuję.


Wysłane z iPhone za pomocą Akwarium

Avatar użytkownika
AquaMolitor
Znający temat

Posty: 1608
Dołączył: 25 lis 2019, 23:23

Nie znalazłem dopasowania w naszych marketach. Napisałem do GreenAqua - to jedyny sklep, który udzielił mi odpowiedzi. Posiadają w ofercie uszczelki z których sami korzystają. Nazywają się GreenWorks seals for CO2 regulator. W opakowaniu są dwie (czarne w przeciwieństwie do oryginałów). Koszt 1,42 euro. Podsumowując: to jest słabe, żeby sprzedawać sprzęt premium i nie umożliwić zakupu części eksploatacyjnej. Czyli według dystrybutora, to droga jednorazówka. Poza tym sam reduktor bardzo polecam. Kawał solidnego i precyzyjnego sprzętu.

Avatar użytkownika
AquaMolitor
Znający temat

Posty: 1608
Dołączył: 25 lis 2019, 23:23

Zgadzam się z przedmówcą w 100, a nawet w 200 procentach!!!

FoCuS_PL
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2489
Dołączył: 04 kwi 2019, 11:12

Dzisiaj przyszły. Dostawa ekspresowa.





Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

Avatar użytkownika
AquaMolitor
Znający temat

Posty: 1608
Dołączył: 25 lis 2019, 23:23

Update: uszczelka zainstalowana. Szczelność 100%.


Wysłane z iPhone za pomocą Akwarium

Avatar użytkownika
AquaMolitor
Znający temat

Posty: 1608
Dołączył: 25 lis 2019, 23:23











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: kamil piputa, Naleśnik Akwariowy i 403 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.