Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Pytanie akwarium 112

Dyskusje ogólne oraz posty nie pasujące do innych działów + nowy temat

03 lut 2022, 14:22 Pytanie akwarium 112  (#1)  

Dzień dobry mam pytanie do grupy na forum
moje akwarium to 112 l
oswietlenie standardowe 2x14w 6500 k
dodatkowe aquael led tube plant 14 wat i 10 wat
CO2 24H
filtr ultramax 1500
akwarium na ziemi ogrodowej + kulki gliniano torfowe + keramzyt +5cm zwiru
woda z kranu o parametrach bardzo slabych CA 125 mg 9

obsada 15 neon 15 rozbora 10 slimaków
do rzeczy :
od miesiaca nawoże swoje akwarium nawozami firmy Qualdrop dawki mam obliczone ze strony producenta , przed nawozeniem mialem nastepujące wyniki
zelazo 0
potas 7
fosfor 0
no3 5
wapn 110
mg 6
wyniki utrzymywały sie przez okolo 2 miesiace że no3 bylo 0 po zaczęciu nawożenia mam wyniki następujące :
fe 0,1
po4 0,25
no3 20
k 15
i teraz pytanie nasówa się czy nawozić jak nawoziłem czy zmienić dawki dodam tylko że na jednym forum napisano mi dlaczego nawoże przecież masz CO2 starczy wiec nie wiem po co itd wiecej krytyki jak pomocy a widziałem że miałem mało że laza rosliny miały dziury bądz gniły
Czy jak dojde do pewnych wartośći to nawozy lać jak lałem czy przestać ich podawania??
Załączniki
03.02.2022.jpg

Jasson4
Początkujący

Miasto: Toruń

05 lut 2022, 17:37 Re: Pytanie akwarium 112  (#2)  

Moim zdaniem powinieneś zmierzyć wartości przed podaniem nawozów - zapisać sobie wyniki, zapisać wartości podanych nawozów , po tygodniu dokonać odczytu - sprawdzić ile zjadły rośliny i zacząć podawać takie wartości jakie pobierają rośliny.

Bernhard Roth
Poznaje temat

Miasto: Lusówko k. Poznania

Powiązane tematy
  • Zmiana aranżacji w akwarium

Cześć, Mam działające akwarium 54l i myślę o zmianie aranżacji w środku. Zainspirowany jedną z aranżacji chciałbym odrobinę podwyższyć prawą stronę akwarium i zrobić taką wysepkę podwyższoną o około ...

Wyświetlenia: 79 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• 090L - Akwarium roślinne

Jest to mój pierwszy aquascape i zbiornik HT po 2 latach od postawienia. Trochę :shock: już przerósł i czeka go restart. Dlatego zanim to uczynię chciałem się podzielić tym co udało mi się nauczyć o ...

Wyświetlenia: 2703 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

• Jakie parametry wody w akwarium roślinnym?

Witam Przez kilka dni przeszukiwałem różne fora i nie znalazłem nigdzie informacji na temat jakie parametry powinny przyjmować poszczególne związki odżywcze w wodzie tak aby były one najlepsze dla ro...

Wyświetlenia: 103293 | Odpowiedzi: 169 czytaj więcej...

• Komputer Lajona 112 jaka sonda ph?

Witam. Dostałem od znajomego komputer ph ale bez sondy i on nie pamięta jaka była może ktoś ma taki sterownik lub miał i wie jaka sonda do tego pasuje? Pozdrawiam 20220615_142748.jpg Wysłane z SM...

Wyświetlenia: 937 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Nawozenie akwarium z srednio twardą wodą

Witam chce sie zapytac jak nawozic akwarium z ca 83 ppm zeby to roslo. Wiem ze chodza akwarium z taka woda bez ro. Chce dowiedziec sie wszystkiego co bedzie potrzebne aby to dobrze chulalo.... na razi...

Wyświetlenia: 17486 | Odpowiedzi: 206 czytaj więcej...

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: FoCuS_PL i 100 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.